Skocz do zawartości

Nielotne skrzydło.Co zrobić


damikss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie na nadajniku mam dwie diody .Czerwona i zielona. Obie swieca sie ciagle po wlaczeniu nadajnika. Wiec nie wiem co za bardzo sygnalizują.

 

Czyli radzisz antenke zrobic z miedzianego drutu .Myslalem ze to ze bez izolacji to cos poprawi.

 

Przegrzebałem net żeby znaleźć jakieś fotki bądź filmik na którym będzie widać antene w modely.Wyjasnilo by to ile ma orginalna. ale jedyne co znalazlem to cos takiego.

 

http://www.searchamateur.com/pictures/b2-stealth-bomber-rc-military-aircraft-4.jpg

 

 

jest spod ale nie widac zeby drut wystawal czy zwisal gdzies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przede wszystkim, należy pogratulować uporu i konsekwencji w dążeniu do celu. Takie małe coś a z pewnością napsuło Wam sporo krwi. Tym większa jest zapewne duma z ulotnienia modelu :). Gratuluję Wam jeszcze raz.

Teraz, gdy zobaczyliście jak to lata i Was wkręciło to proponuje się rozejrzeć za czymś bardziej dojrzalszym modelarsko. Nie zatrzymywał bym się zbyt długo w tym miejscu aby nie nabrać złych nawyków w sterowaniu. No i daleko odlatujesz.

I jeszcze w kwestii formalnej, ten samolocik to B-2 Spirit, nie F117.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zrobie .Jedyne co mam pod reka to kable do podlaczenia internetu, sa cienke i miedziane tyle ze sztywne ale to chyba nie przeszkadza w izolacji i chyba sie nada.

 

hmm obok wlutu koncowki antenki znajduje sie cos co przypomina rezystor .Podczas sprwdzania ciaglosci na mierniku nic nie pokazuje. Ciezko stwierdzic czy to rezystor czy moze jakis inny element bo nie ma zadnych oznaczen..zdjecie w zalaczniku]

Chyba ze to nie jest opirnik tylko inny element. Nie dalo rady zrobic lepszego zdjecia komorka. w kazdym badz razie w jeden koniec wlutowyje sie antene.

 

hmm obok wlutu koncowki antenki znajduje sie cos co przypomina rezystor .Podczas sprwdzania ciaglosci na mierniku nic nie pokazuje. Ciezko stwierdzic czy to rezystor czy moze jakis inny element bo nie ma zadnych oznaczen..zdjecie w zalaczniku]

Chyba ze to nie jest opirnik tylko inny element. Nie dalo rady zrobic lepszego zdjecia komorka. w kazdym badz razie w jeden koniec wlutowyje sie antene.

post-13413-0-27628700-1381768732_thumb.jpg

post-13413-0-64781300-1381768749_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczysciłem styk anteny w nadajniku . Poprawiłem luty . Mam pytanie . W nadajniku powino byc 8 bateri AA czyli w sumie 12 v. Stosuje teraz akumulatorki aa a one maja 1.2 V na ogniwo czyli w sumie daja napiecie 9.6 v czy te poltora volta niej może obniżyć zasięg?

 

 

Pytanie jeszcze co do antenki w odbiorniku:)

Jak pisałem zastosowałem przewodzik miedziany z kabla internetowego. ale znalazłem tez przewodzik miedziany ze kabla ktory biegnie z telegonu do sluchawki,jest sporo lżejszy tez miedziany tylk cienszy czy zamontowanie takiego kabla poprawi zasieg.

 

 

Czy to czy antena wisi pod modelem czy jest przyklejona pod skrzydłem wpływa drastycznie na zasieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylutuj kabelek analogicznej grubości i materiału do tego co był, skup się na nadajniku-posprawdzaj połączenia w nim z jego anteną , akumulatorki można zastosować .

Jeśli ci będzie nadal "przerywać" w trakcie latania zwłaszcza podczas pracy obu silników to raczej wina zasilania silników (pakiet nie wyrabia lub odbiornik/regulator ) a nie zasięgu radia.(sprawdzisz to zdejmując śmigła i oddalaj się od nadajnika, niech ktoś ci włącza gaz na parę minut co jakiś kawałek odległości -jeśli nie będzie przerywać to możesz być pewny że to to co pisałem wyżej

Mogą się też kończyć szczotki w silnikach i powodować zakłócenia-jest tyle możliwości....

Szkoda tu pracy i grzebania by cokolwiek z tego więcej wycisnąć ,lataj najwyżej na tym "przerywaniu" i pomyśl lepiej o normalnym radiu i innym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego kolega spodziewa się po praktycznie zabawkowym odbiorniku. Prawda jest taka że na zdjęciu niewiele widać ale mniemam że to odbiornik superreakcjyjny, jeżeli to właśnie taki odbiornik to nawet jak antena będzie ze złota to nic nie zmieni, co więcej, w tego typu odbiornikach długość anteny jest krytyczna, jeżeli sią ją skróci lub wydłuży może to powodować problemy z supereakcją w odbiorniku a co za tym idzie problem z zasięgiem. Drut czy linka , znaczenia większego nie ma ( przy tych częstotliwościach) byle długość była jak w oryginale. Na silniki trzeba przylutować kondensatory10-100nF celem odkłócenia. Nie wiem tylko czy jest sens bawić się z tak marnej jakości sprzętem. Odbiorniki superreakcyjne mają z reguły mniejszą czułość niż superheterodyny i są dużo bardziej podatne na zakłócenia. Do tego kanał 27.145 MHz. W paśmie CB ogólnie nie jest za czysto a prostacki odbiornik nie dość że łapie syf radiowy zewsząd to jeszcze w połączeniu z małej mocy nadajnikiem ze skróconą (elektrycznie) anteną nie daje nadziei na daleki zasięg.

Akumulatory Ni-xx po pełnym naładowaniu potrafią osiągnąć 1,5V na celkę i to nie jest żaden wyczyn tylko normalny stan ( dla zainteresowanych- wykresy z ładowań takich pakietów zamieściłem kiedyś na rcclubie czy jak on tam się tam teraz zwie) Jeżeli akumulatory są naładowane je bym wykluczył jako przyczynę kiepskiego zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tu pracy i grzebania by cokolwiek z tego więcej wycisnąć ,lataj najwyżej na tym "przerywaniu" i pomyśl lepiej o normalnym radiu i innym modelu.

 

Hahah nie znasz go, więc tego nie wiesz, ale on się tak łatwo nie poddaje :) Ostatnio pół nocy siedział i to kleił i robił antenkę zamiast iść po prostu spać. Chyba nie ma na świecie kogoś tak upartego :P Jak już za to zapłacił, to tego nie wyrzuci dopóki nie zrobi tego do porządku :lol:

 

Model nie lata jak powinien, niemniej jednak bardzo mnie cieszy, że w końcu możemy troszkę tym polatać, zabić nudę i spędzić trochę czasu na lataniu, czy próbach lotu i poznawaniu nowych ludzi. Ja głównie biegam po polu i podnoszę nasze modele, ale ruch to zdrowie :rolleyes:

 

Cieszy mnie, że jest ktoś, kto stara się pomóc i zrozumieć. Chwała Wam za to! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczotki w silnikach sa w nie złym stanie .Cos moze byc na rzeczy z pakietem zasilajacym w samolociku. Napiecia trzyma podczas obciazenia pojemnosc ma, ale juz sama praca silnikow trwa bardzo krotko (3-4 minuty).Jako ze jest to dosyc nietypowy pakiet aku aaa sa ktorsze niz standardowe .myslalem zeby zabudowac mu 2 lipo 7.2 v o pojemnosci 480mAh.Zwiekszylo by to moc samych silnikow i moze odbiornika.

 

Silniki sa na 4.8 V

 

 

te 2 voty wyzej chyba nie upalily by ich za szybko.Ewentualnie dalbym jakis rezytorek miedzy pakiet a kable zasilajace.

 

Hahah nie znasz go, więc tego nie wiesz, ale on się tak łatwo nie poddaje :) Ostatnio pół nocy siedział i to kleił i robił antenkę zamiast iść po prostu spać. Chyba nie ma na świecie kogoś tak upartego :P

 

Jestes kobieta i nie rozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ,nie i jeszcze raz nie- nie można podłączać lipoli do tego ustrojstwa bo "to coś" nie odcina prądu przy wskazanym dla pakietu spadku napięcia (brak BECa -działa do wyczerpania !! ).

Sprawdż jak pisałem wyżej i opowiedz co z tego wyszło , popatrz czy nie grzeje ci się ten "odbiornik" zbyt mocno

,nawet wtyczka pakietu ma znaczenie -jeśli nie wyrabia prądowo tworzy "wąskie gardło" dla prądu (i się grzeje) ....

 

Napisz czy przerywanie które brałeś za zakłócenie występuje tylko gdy masz włączone oba silniki na raz .

 

A ja bym to dawno wywalił :P -tyle energii marnujesz na chińską zabawkę... nie wiem czy podziwiać czy....... ;)

 

PS pytałeś czy można powiesić antenkę pod modelem -jak myślisz czemu była wklejona w skrzydło?

-by się nie wkręciła w śmigła ,

- nie urwała pod czas lądowania zaczepiwszy sie o coś,

-by była dalej od zakłócających sygnał silników.................................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe pytanie. Ja jedną kleję 90 stopni do drugiej, ale nie wiem czy to potrzebne, bo jedna odbiera sterowanie a druga nadaje telemetrię. Więc powinny być nawet tak samo ułożone by zapewnić podobną propagację fal.

 

EDIT: By z tej propagacji skorzystać, bo na nią wpływu nie mamy .. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pare pytan

 

1.Czy moge okleic natarcie skrzydel Wbombowcu taka tasma?

 

http://abc-rc.pl/p/8...strukcyjne.html

 

czy bedzie ona dobrze trzymac na depromie ?(w opisie pisze ze mozna zelazkiem przeprasowac ,czy to nie stopi i tasmy i skrztydla, czy to konieczny zabieg i czy bez tego tasma nie bedzie trzymac?)

 

 

Posiadam taki modelik motoszybowca Phoenix 742-2 do nauki

http://www.pasaz.v10...,p14266412.html

 

Z opisu wynika ze wymaga śmigla skldanego 6x4

 

Srednica walu ok 2,3 mm

 

Pytanie

2.Ktore smiglo bedzie lepsze?

 

 

 

http://abc-rc.pl/p/9...-akcesoria.html

czy

 

http://abc-rc.pl/p/9...-akcesoria.html

 

 

Czy smiglo mocowane na wcisk nie bedzie spadalo z wału?

 

Z czego wynika roznica w cenie? :)

 

 

Obecne orginalne jescze sie trzymaale jest mocno zfatygownie.A orginalu nigdzie nie widze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.