Skocz do zawartości

Guppy


Patryk Urban

Rekomendowane odpowiedzi

Juz niebawem bede mogl dolaczyc do fanow guppiego " :) kadlub na wykonczeniu jutro skrzydla zaczynam.

 

Jozek a powiesz mi jeszcze jaki ten pakiet masz? Nie wiem ile cel mam użyć 6? 7? Na Li-Po poki co mi szkoda kasy.

 

I jeszcze mnie jedna rzecz zastanawia: Zgodnie z planami trzeba lewe skrzydlo (samo ucho) troche skrecic zeby kat natarcia byl mniejszy. Nie wiem czy zle rozumuje czy tam cos pokrecili ale tak:

1. Smiglo sie kreci zgodnie ze wskazowkami (patrzac od tylu)

2. Wiec akcja=reakcja model bedzie nam skrecalo przeciwnie do wskazowek zegara

3. I do tego jeszcze mniejszy kat natarcia na lewym skrzydle wiec znowu bedzie nam skrecalo samolot przeciwnie do wskazowek :roll:

To ja nie rozumiem. Pomozcie

 

A i jeszcze skrecaliscie moze oske silnika troszke w prawo czy idealnie prosto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 231
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jezeli chodzi o pakiet to mam lipolki pelikana 3s.

Wydaje mi sie ze zle zrozumiales sprawe podniesienia krawedzi splywu. Jest to zwichrzenie aerodynamiczne majace na celu opozniac moment przeciagniecia w ostrych zakretach przy malej predkosci. To zwichrzenie ma oczywiscie byc symetryczne w obu uszach.

Zaznaczam jednak ze nie jestem ekspertem w tym temacie a jedynie to udalo mi sie wyczytac na rcgroups o ile dobrze zrozumialem po angielsku.

Prosze mnie poprawic jezeli sie myle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o właściwości lotne mojego guppy to jest super, jak złapałem termikę to 15 minut bez napędu, jeśli chodzi o wiatr to już inna sprawa, lekki wiaterek i już trochę nim rzuca to wszystko przez wagę modelu. Mój egzemplarz waży zaledwie 410 gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gupik reaktywacja!

 

No więc tak naprawdę Guppy nigdy nie latał tak jakbym chciał. Długo sobie na ścianie wisiał w stanie jak na ostatniej fotce, poziomy statecznik nie był zamocowany tak jak trzeba...

Teraz zacząłem od wzmacniania, środkowa część skrzydła tzn ta biała nie była oklejona tak jak trzeba (bardzo pomarszczona) i ściągnąłem stare, okleiłem na nowo. Potem zdecydowałem się na zmianę silnika, dałem bezszczotkę emaxa co zmusiło mnie do wymiany łoża. Okleiłem ponownie także statecznik pionowy.

Nowe wyposażenie:

Silnik: Emax BL2215-20 1200Kv

Regulator: Jeti ECO25

Serwa 2x Conrad

Odbiornik: Hitec Electron6

 

gupik1.jpg

gupik2.jpg

gupik3.jpg

 

Jeśli nareszcie zacznie latać tak jak powinien to okleję także ponownie przednią część kadłuba bo pięknie to ona nie wygląda...

 

Aha no i śmigiełko składane kupie nowe jak będzie kasa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

I w końcu oblatałem Guppyiego z pozytywnym skutkiem ! :mrgreen:

Nareszcie lata tak jak ja chcę, tam gdzie chcę.

Szybuje pięknie ale pewnie jeszcze lepiej byłoby ze składanym śmigłem. Latałem około 15minut i musiałem się zbierać bo robiło się ciemno i zmarzły mi palce...

Loty odbędą kiedy znów będą odpowiednie warunki, tym razem może z kamerzystą... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. Mało piszę na tym forum ale za to dużo czytam uważnie. Szukałem jakiegoś ładnego i "lotnego" modelu szybowca i trafiłem na temat założony przez Patryka "GUPPY". Bardzo mi się spodobał ten model i postanowiłem go wykonać. Robiłem go około 1 miesiąca, jest to wersja standardowa (nie hotliner) ale ja jeszcze dorobiłem mu lotki. Pierwszy lot odbył się 20.01.2008. Model lata bardzo ładnie, jest stabilny i świetnie reaguje na stery. Tego dnia akurat nieźle ale i nierówno wiało, było dosyć zimno. Lata ładnie i dostojnie ale jak się da więcej gazu to potrafi być bardzo szybki. A teraz krótko o wyposażeniu modelu:

serwa szt. 4 - wszystkie E-Sky 9g

regulator do bezszczotek DYNAM 25A (taki akurat miałem)

silnik bezszczotkowy TURNIGY 2209/26

pakiet lipoli 11,1V MYSTERY 1500mAh 15C

łopatki do śmigła składanego 9x5 i kołpak typu Turbo

Waga gotowego do lotu 506g

A to kilka fotek poglądowych

200801200802kz4.jpg

200801200741aj9.jpg

200801200733mu6.jpg

200801200790rf1.jpg

200801200751pu7.jpg

 

i jeszcze filmik

http://pl.youtube.com/watch?v=tAOoyxLgdiA

Mam jeszcze "kilka" zdjęć i filmiki, jeśli będzie zainteresowanie to mogęje zamieścić. Jeśli ktoś ma jakieś pytania, uwagi.... proszę śmiało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pozwolę sobie podczepić się pod temat ;) Mam nadzieję że Patryk się nie obrazi ;) Nie chcę dublować takich samych tematów.

Model ten spodobał mi się już od pierwszego zobaczenia go :) Zawsze chciałem mieć motoszybowca więc w końcu się zdecydowałem. Po około dwóch tygodniach model prawie gotowy do oblotu który wstępnie zaplanowałem na ten weekend podczas rozpoczęcia sezonu w Pobiedniku - ale chyba pogoda nie pozwoli :evil: :(

Obraz539.jpg

Obraz541.jpg

Mam jeszcze pytanie :) : Z czego wykonaliście w swoich "guppych " owiewkę kabinki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam oblatywałem koło domu, bo to mój pierwszy model RC i na lotnisko w Michałkowie nie chciałem się pchać :wink: Pierwsze udane loty tydzień temu :mrgreen: . Wczoraj i przedwczoraj też Gupika przewietrzyłem z pozytywnym skutkiem (bez uszkodzeń) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

plany na ksero powiekszylem jak sobie przypominam o 50 % wiec jest to wszystko tak jak na planach tylko rdzeń styro oklejony balsa

 

masa do lotu to okolo 1,8 kg

lipo 3s 2400

reg 30 a

silnik to robota kolegi dito *2

smigło 11 *6

GG 7068274

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.