Skocz do zawartości

Guppy


Patryk Urban

Rekomendowane odpowiedzi

Na wydrukowanym planie lewej połówki płata ponakłuwaj szpilką wszystkie 'strategiczne" punkty. Odwróć plan na "lewą" stronę. Weż twardy ołówek i połącz te punkty. Otrzymasz lustrzane odbicie. Na nim sklej prawe ucho. Proste???. No może nie dla pokolenia wychowanego na komputerze ,mp trójce i komórce. Ale głowę daję że zadziała.W razie kłopotów służę na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 231
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dzięki wszystkim za pomoc, już mniej więcej wiem jak się za to zabrać :D

Patryk, na moim planie skrzydeł z lotkami nie ma naniesionej drugiej połówki skrzydła, na planie oryginalnego Guppy-ego bez lotek są rzeczywiście obie końcówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to przepraszam niedoczytałem że to skrzydło z lotkami :oops:

W planie w formacie DXF są obie połówki skrzydła z lotkami. Oczywiście wiesz że skrzydło ma profil pseudo RG15 :twisted:

Edit:

A co za tym idzie jest trudniejsze w budowie dla początkującego. Troche więcej roboty jest i może ci się to nieudać chociaż to zależy od tego co buduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, że w formacie DXF są obie końcówki, jednak nigdy nie drukowałem plików w takim formacie i nie wiem jak się za to zabrać i myślałem, że w pdf-ie będzie łatwiej :) , ale spróbuje zrobić tak jak doradził Tomek_W i Jacek i może się uda, ale chyba najpierw zrobię jednak skrzydło bez lotek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk, na rcgroups - http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=539755

autor guppiego mówi cos o skręcie (zwichrzeiu skrzydła o 2 stopnie)

"Wing twist is needed because of strong trapezional outer wing panel, to avoid permature tip stalling. LE of the wing tip is rised for about the thickness of slim CD cover (5 mm typical)

This dramatically improove the wing behaviour on sharp circling or at minimum speeds.

".

Niebardzo kojarze oc tam chodzi, jak to rozwiązałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co chodzi, mam podobny problem ze sterem wysokości. Po pierwsze sam bowden, poprzez dużą krzywiznę cięzko się suwa (myśle że może jeszcze pomogło by tutaj wstawić cieńszy drut, no i druga sprawa jest z samą dźwignią steru, mianowicie ruch drutu, powoduje wygięcię całego steru poprzez niekompatybilność kształtu dźwigni kątą wyjścia drutu itd. W drugim przypadku jest sprawa gorsza, przydałby się tutaj jakiś przegub między dźwignią a drutem, ech....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ze względu na ten T ster odradziłem Lukisowi budowe guppego. Jak widać się nie myliłem.

 

Zrobił malinowego 1,6m i jest zadowlony.

 

Ja bym na miejscu Patryka przerobił ogon całkowicie na klasyczny-odwrócone t i problem byłby rozwiązany.

 

To 1 dzień roboty i model gotowy i sprawny. Patryk nie zrażaj się bież piłkę i tego T tnij i do kosza z shitem odrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turek śmiesznie napisałeś :lol:

 

Po co komu model rc który tylko wygląda a nie lata? Jak by takmiało bys to Patryk by se składał modele w skali 1:72 :lol: i stawiał je na pólce w pokoju.

 

Model rc przede wszystkim ma dobrze latac i cieszyć , a jak fajnie wygląda do tego to dobrze.

 

Daj znac Patryk czy to pomogło i model lata poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pomogło i to bardzo. O wiele lepiej się reguluje i ustawia. Byłem też zrobić oblot. Na początku próba lotu ślizgowego. Skręca troche w lewo to wytrymowałem i dałem podkładke pod skrzydło. Dalej to samo. Postanowiłem jednak polecieć, zrobiłem kilka kółek ale tylko w jedną stronę bo w drugą nie dałem rady. Wylądowałem i zacząłem się bawić z ustawieniami skrzydła i nagle zerwał się mocny wiatr i zaczął lać deszcz. Musiałem się zbierać do domu.

 

Prawdopodobnie przyczyną jest złe wklejenie statecznika poziomego, jak wracałem do domu zauważyłem że nie jest wklejony pod kontem prostym. Poprawie to i zobacze jak będzie. Niestety wiatr przestanie wiać dopiero w poniedziałek więc wtedy będą dalsze próby.

 

DSC01471.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że ma latać! Ale jak dla mnie musi się ciekawie prezentować, jak ma to być byle co to można sobie zrobić prostego deproniaka i latać też nim można i po co się męczyć z budową i kosztami. Nigdy nie budowałem modelu, który by mi się wizualnie nie podobał. Ja poprostu nie odpuszczam tak łatwo i skoro wiele tego typu modeli powstało, to nie ma takiej możliwości, żeby u mnie ster nie dzialał, choćbym miał nad siedzieć miesiącami. No ale każde ma inne podejście i gust. Zresztą redukcyjne też sklejam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.