Skocz do zawartości

Guppy


Patryk Urban

Rekomendowane odpowiedzi

1. Mam zamiar kupić flasha x5 a mam narazie 150 zł :]

2. Nie potrafię czegoś takiego zrobić.

3. Musiał bym się dorobić na accu ,silnik ,regulator ,śmigło ,ładowarkę !

 

Więc zanim zacznę latać czymś takim to jeszcze troszkę poczekamy...

:twisted:

 

A co uważacie o tej ładowarce ? Warta swojej ceny ? Chyba plusem jest

wbudowany balancer link: http://perfecthobby.pl/index1.php?idtowar=478

:wink:

 

Kuba: qp sharka i bedziesz miał spokój a po drugie nie zaśmiecaj koledze tematu pytaniami odbiegającymi od tematu tematu :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 231
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Z balsy jest raczej wszystko już nie pamiętam co ja tam pisałem. Potrzebne Ci będą wkręty nylonowe M4 i nakrętki do nich. Popychacze, orczyki itp masz ? Przydało by się troche tkaniny szklanej gdzieś około 25, musisz przecież zalaminować łączenie skrzydeł no i przydało by się spód kadłuba tak samo. CA i inne kleje masz ? Jak masz to bardzo dobrze i byłbyś gotowy do budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wreszcie usiadłem i zrobiłem ten statecznik poziomy. Pokaże wam jaka to przyjemna robota

 

No więc zacząłem od wycięcia wszystkich kawałków

 

guppy14.jpg

 

Potem wziałem sobie plan na kawałek styropianu, złożyłem wszystko do kupy i zalałem łączenia rzadkim CA

 

guppy15.jpg

 

Póżniej posmarowałem średnim CA cały szkielet i na balsę 1mm

guppy16.jpg

 

Z drugiej strony tak samo a po wycięciu wszystkiego wychodzi nam takie coś :D

guppy17.jpg

 

Oczywiście już statecznik oklejony ale nie zdążyłem fotek zrobić. Serwa też już zamontowane.

 

To tak opisałem dla całkiem początkujących i by wam pokazać jak przyjemnie sie buduje z balsy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę robić znowu bałaganu pisząc nie na temat i przy okazji dyskusyjna sprawę 8) ; ale - chcesz zamawiać w modele.sklep.pl ? Licz się z tym, że jest to jeden z najgorszych sklepów, wielu modelarzy ma o nich złe zdanie, kolega-modelarz mieszkający zresztą we Wrocławiu też narzeka...

Popytaj się może najlepiej kogoś, kto mieszka niedaleko modelarskiego sklepu, by zakupił Ci "porządną" balsę i wysłał, a tak, nie wiadomo co jeszcze wyślą... :wink: (u mnie nie ma jakby co modelarskiego 8) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zacząłem się ostatnio zastanawiać nad profilem do skrzydła z lotkami. Będzie ono wyglądało tak

guppy_s_krilci_741.jpg

 

Każdy mi radzi co innego. Ten guppy z planów ma skrzydło wzorowane na profilu RG 14 i ma krawędź spływu zmodyfikowaną. Lata podobno bardzo dobrze. Nie znam się zbytnio na profilach więc proszę was o radę co wybrać ???

Napewno wezmę go na zbocze, i z silnikiem pewnie będę termiki szukał.

Tak jak wcześniej pisałem będą skrzydła styro kryte balsą, oklejane folią.

 

Więc co radzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEraz to juz troszke za późno bo zamówienie złożone ale oburza mnie to że oni nawet nie odpisuja na meile :(

 

 

EDIT:

 

Zadzwoniłem!!! Nawet miła obsługa i tak jak mówiłeś ertman nie mieli na stanie nożyków takich jak chciałem więc po chwili rozmowy zmieiłem zamówienie :) i paczuszka w piątek ma dotrzec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.