Skocz do zawartości

Guppy


Patryk Urban

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 231
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 tygodnie później...

No i stanąłem w miejscu :(

 

Może i to nie najlepszy dział na moje pytanie ale dotyczy budowy tegoż modelu:

 

Prosze o wytłumaczenie tak po chłopsku jak laikowi jak zrobic własna wycinarke do styropianu znalazłem kilka stroek o budowie ale nic z tego nie rozumiem :(

Potrzebne jest to mi do wycięcia formy pod dno kadłuba bez tego ani rusz dalej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Po chłopsku:

 

kilka listewek, drut jakiś cienki, zasilacz 12V>, gniazdo 230V, troche chęci, gwoździe, tasma klająca oraz guma do żucia (dla wersji MacGayver).

 

Z listewek zrobic ramkę jakiej długości potrzeba (zbic gwoździami, lub na taśme dla wersji MacGayver), na spodzie ramki blaszki do których przyczepiony będzie drut i kable z napięciem. Zamocowac drut aby dotykał blaszek. Na jednej kablem od "+", na drugiej od "-" (przylutowac oczywiscie, lub gumą do żucia dla wersji MacGayver). Zamontowac włącznik dla BHP, od włącznika kable do zasilacza. I gotowe. Zrobiłeś wycinarkę do styro! :twisted:

 

Pozdrawiam, Bartek.

 

P.S. Oczywiście z wersją MacGayver żartuję, nie rób bo może się źle skończyc :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek opisał wycinarke typu MacGayver :D

JA zawsze je robię tak:

kupuje listwe 2x1cm, tnę na kawałki o odpowiedniej długości czyli 2 krótkie i 1 długi.

wiercę dziury tam gdzie ma być mocowany drut, i w miejscu łączenia tych listew, skręcam śrubami, mocuję drut, z drugiej strony naciągam to odpowiednio gumą, podłączam 2 kable, przełącznik i wycinarka gotowa:D

wieczorem wrzucę fotki mojej wycinarki

 

 

EDIT:

obiecane fotki:

dsc00006uf0.jpg

dsc00008ya9.jpg

dsc00010uw7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Miałem dość Dłuuuugąą przerwę przy moim gupiku. No właśnie przy Gupiku a nie przy Guppym bo ostatnio przez przypadek dowiedziałem się co to znaczy po polsku. Czyli rybka Gupik :P

No więc miałem do przerobienia cały statecznik poziomy - zrobiłem nowy, okleiłem jeszcze raz ster kierunku, trochę "zmieniłem" skrzydło i jeszcze zostało mi od nowa łoże silnika wkleić.

 

guppy22.jpg

guppy23.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem początkującym modelarzem i w budowie modeli nie mam dużego doświadczenia.

Od zeszłego sezonu latam samolotami RC, ale są to głównie zestawy typu ARF. Postanowiłem zbudować jakiś model od podstaw i bardzo spodobał mi się Guppy.

Ściągnąłem plany i mam taki problem: na planach skrzydła z lotkami w wersji pdf jest tylko jedna połówka skrzydła (lewa) mam pytanie jak zrobić drugą połówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.