Skocz do zawartości

Dremel / Proxxon


Nifir
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hej, zastanawiam się nad zakupem miniszlifierki do precyzyjnych prac: wiercenie, szlifowanie, frezowanie.

 

W pracy miałem do czynienia z kilkoma Dremelami, aczkolwiek wiele osób polecało mi zainteresować się proxxonem zamiast dremelem.

Poza tym w dremelu bardzo nie podoba mi się stojak, a to dla mnie bardzo ważny element zestawu.

 

Co możecie polecić? Jaki produkt Proxxona odpowiada klasą Dremelowi 4000?

 

Czytałem kilka tematów tego typu na forum, ale nie chciałem odgrzebywać tytułów z przed 2 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

mam dremelka szlifierka i proxona wiertatke oba super i przydatne. A co najważniejsze bardzo dokładne (precyzyjne) narzędzia.

 

Pomyśl jakiej mocy potrzebne tobie narzędzie bo i tak dremelka nie wykorzystuje w max mocy. Raczej w połowie oblotów. Łatwo kadłub w ułamek sek na wylot przedziurawić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy narzędzia Proxxona były w sprzedaży to o Dremelu nikt jeszcze nie słyszał....Ja wybrałem tradycję i jestem zadowolony. Choć generalnie dyskusja z gatunku tych o wyższości świąt wielkiej nocy nad gwiazdką...

 

Dokładnie ! Obydwaj producenci mają w ofercie bardzo dobre urządzenia i żadna inna "hipermarketowa" opcja nie umywa się do nich.

Ja w sumie zakupiłem Dremela pomimo tego, że przymiarki robiłem pod Proxxona, ale tylko dlatego że trafiła mi się okazja zakupu rozszerzonego zestawu z wężem giętkim za naprawdę nieduże pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam proxxona Już jeden egzemplarz wymęczyłem przez jakieś 15 lat - pracuję nim na co dzień jest katowany na maxa / jubilerstwo/ spisuje się znakomicie-dobry kontakt z serwisem-wiele podzespolów - przystawek/ osprzęt/ do dokupienia -polecam uniwersalny uchwyt do wierteł od "tyciu-tyciu" =do 4mm. W zapasie mam ten "hipermarketowy" jeszcze nie testowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dremel 4000, niestety spadł mi ze stołu i uszkodzeniu uległo łożysko które zaczęło głośno buczeć jak w tanich szlifierkach (miałem wkręconą końcówkę szlifującą która zadziałała jak dźwignia), sprzedałem i kupiłem proxxona IB/E jako, że posiadam tej firmy wszystkie narzędzia precyzyjne.

 

W moim odczuciu w zasadzie nie ma co porównywać, IB/E w ręku wydaje się dużo solidniejszy, mocniejszy (alu obudowa przy głowicy) przy szlifowaniu urządzenie jest bardzo precyzyjne i jako, że nieco mniejsze i lżejsze lepiej nadaje sie do prac precyzyjnych/modelarskich. IB/E pracuje ciszej od dremela 4000 tak, że nawet żona się nie czepiała. Wyważenie IB/E i brak jakichkolwiek wibracji w połączeniu z cicha pracą daje duży komfort pracy.

 

Dremel 4000 poleciłbym do prac nieco cięższych jak szlifowanie fug, płytek, naprawa zderzaków, cięcie metalu

Proxxon IB/E polecam do prac precyzyjnych dużo lepiej sprawdza się do naszych zastosowań modelarskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, podłączę się.

W czym różnica pomiędzy tymi trzema:

  1. PROXXON IB/E przemysłowa wiertarko-frezarka
  2. PROXXON Zestaw modelarsko-grawerski MICROMOT 50/E
  3. PROXXON FBS/E frezarko-wiertarka

Nobo IB/E najdroższa...

A jakoś nie mogę dopatrzeć się różnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć nazwy w Google i spójrz na dane techniczne-waga, moc, wymiary, napięcie zasilania. Od razu zauważysz różnice (wyglądy zewnętrzne też są różne, Tylko kolory te same).

 

OK, przepraszam, źle pytanie zadałem.

Myślałem, że będą jakieś większe różnice, chociażby w wytrzymałości jako takiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.