Skocz do zawartości

Jak rozpoznać która bateria lepsza?


adrian1515
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak rozpoznać, która bateria lepsza?

a ) Bateria

2200mAh,14.8V, 20C Li-Po

b ) Bateria

3200mAh, 11.1V 20C Li-Po

2. Co oznaczają mAh wiem, że to są mega ampero godziny, ale jak dzięki nim np. obliczyć ile samolot może max latać w powietrzu?

Chodzi mi po prostu czy to jest łądowność energi te mega ampero godziny?

i jak to wyliczyć ile bateria może działać?

i ile najlepiej ją łądować?

3. V to jest pobór energi tak?

4. CO oznacza te 20C?

5. Firma Li-Po czy aczkolwiek co to jest to czy to jest dobra firma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Adrian, nie chce Ci się nawet wygooglać skrótu mAh. Tylko od razu pytasz. Mylisz przedrostki mega czyli 1 000 000 z mili 0,001. Poza tym Mega to duża litera M . Żeby nie wiedzieć, że V oznacza volty napięcia! Co Ty robiłeś na lekcjach fizyki. Masz dużo do nadrobienia jeśli chcesz się zajmować modelami elektrycznymi. Inaczej łatwo możesz wywołać pożar przy ładowaniu pakietów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian, nie chce Ci się nawet wygooglać skrótu mAh. Tylko od razu pytasz. Mylisz przedrostki mega czyli 1 000 000 z mili 0,001. Poza tym Mega to duża litera M . Żeby nie wiedzieć, że V oznacza volty napięcia! Co Ty robiłeś na lekcjach fizyki. Masz dużo do nadrobienia jeśli chcesz się zajmować modelami elektrycznymi. Inaczej łatwo możesz wywołać pożar przy ładowaniu pakietów.

 

Pozwalam sobie tylko częściowo podzielić Twoje zdanie ... nie sądzę by nasz młody adept modelarstwa musiał koniecznie spać na lekcjach fizyki... w naszych czasach - wszak jesteśmy praktycznie rówieśnikami znajomości zbioru Kruczka na wyrywki należała co najmniej do dobrego tonu. 99% dzisiejszych maturzystów miałaby pewnie problem z odczytaniem tego co tam jest napisane o zrozumieniu nie wspomnę. I w większości wypadków nie jest to ich wina a programu nauczania równającego z roku na rok w dół. ... A że Adrian musi przysiąść tzw. fałdów i się samodzielnie douczyć i to nie mało to święta prawda - do czego zachęcam go bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruczek Kruczkiem a chłopak nadal nie wie, która bateria lepsza. :D

1. Jak rozpoznać, która bateria lepsza?

Do czego? Jaki model, jaki silnik, jaki regulator - bez tego takie pytanie nie ma sensu.

2. Co oznaczają mAh wiem, że to są mega ampero godziny, ale jak dzięki nim np. obliczyć ile samolot może max latać w powietrzu?

miliamperogodziny - oznaczają pojemność baterii ale po pierwsze - bez danych z uwagi do pierwszego pytania nie ma jak się wziąć za liczenie

po drugie nie "max" tylko "jak długo" bo, że "w powietrzu" to oczywiste

po trzecie lata się tak długo, jak długiego lotu wymaga rodzaj modelu i do tego właśnie dobiera się parametry baterii

innej długości lotu wymaga szybowiec termiczny a innej makieta, model akrobacyjny czy kombat

natomiast długość ładowania baterii zależy od jej parametrów i tu można to określić dosyć precyzyjnie ale nie ma to wiekszego znaczenia bo współczesne ładowarki ustawione w trybie automatycznym załatwiają to za nas

3. V to jest pobór energi tak?

Nie - literą "V" oznacza się jednostkę napięcia elektrycznego wyrażaną w woltach i do posiadanego wyposażenia modelu dobiera się baterię o odpowiednim napięciu oznaczonym w ten sposób

4. CO oznacza te 20C?

Jest to parametr pozwalający obliczyć największy ciągły prąd, jaki można pobierać z danej baterii. O tym możesz poczytać w linku podanym przez Robertusa

5. Firma Li-Po czy aczkolwiek co to jest to czy to jest dobra firma?

Nie jest to nazwa firmy tylko popularne oznaczenie akumulatorów litowo polimerowych produkowanych przez wiele firm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Firma Li-Po czy aczkolwiek co to jest to czy to jest dobra firma?

Heh, nie chcę cię obrażać, ale przy tym pytaniu dosłownie padłem :P Skoro chcesz zajmować sie modelarstwem, to mam dla ciebie radę. Czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj wszystko z nim związane, chociażby przeglądaj nasze forum, a nauczysz się w miarę dużo. No bo nie wiedzieć co to jest symbol V jest dla mnie bynajmniej dziwne. Przecież na fizyce tego uczą...Chyba wtedy dobrze spało ci się na lekcji, jak pan/pani mówiła o napięciu elektrycznym :D

 

Jak już ogarniesz temat pakietów modelarskich li-pol to możesz przeczytać również tą stronę zawierającą różne obliczenia związane z czasem lotu dla danego pakietu itp. http://pfmrc.eu/inde...y-i-obliczenia/

A przed zadaniem kolejnego pytania najpierw poszukaj w książce/internecie, czy nie ma tam odpowiedzi na twoje pytanko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon. Nikt nie jest doskonały wiec śmiać się nie ma z czego. Sam piszesz: cię, ciebie, ci, twoje a powinieneś Cię, Ciebie, Ci, Twoje. Poszukaj też, jakie znaczenie ma wyraz "bynajmniej". Użyłeś go jako zamiennik wyrazu "przynajmniej" lub zwrotu "co najmniej" a to niestety błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej. Racja, nikt nie jest doskonały. Staram się pisać poprawnie ortograficznie i gramatycznie, wiec przyznaję, głupi błąd z tym bynajmniej :) A co do Ci, Cię, Ciebie to jakiś mój zły nawyk, nigdy nie pisałem tego z wielkiej litery :rolleyes:

A wracajac do tematu z zapytaniem o V. Starczy wpisać w google, przecież to sa na prawdę podstawy. Oczywiście ja też zadawałem/ zadaję czasami na tym forum jakieś głupie pytania. Ale tylko wtedy, gdy nie znalazłem odpowiedzi w internecie ( bo słabo szukałem ), albo odpowiedź na forum była dla mnie niejasna.

No dobrze, koniec z tym offtopiciem.

EDIT:

Teraz przejrzałem moje pierwsze tematy i aż złapałem się za głowę, jakie bzdury ja pisałem...

Więc zwracam honor za to:

 

Heh, nie chcę cię obrażać, ale przy tym pytaniu dosłownie padłem

bo sam nie byłem lepszy na początku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i słabo szukałeś .. ;) Tak to już jest, że nowy użytkownik forum a tym bardziej nowy modelarz (który jeszcze nie wie, że się Nim staje) po zarejestrowaniu zadaje mnóstwo pozornie głupich pytań. W zaciszu układa Sobie wszystko w głowie do kupy, zaczyna "kapować" gdzie co znaleźć, zaczyna poznawać "mapę" forum i tematów. Tylko patrzeć i zaczyna pomagać innym i dzielić się zdobytymi z wielu źródeł informacjami i doświadczeniem. Najgorzej jak ktoś za szybko staje się "starym wygą" i krytykuje innych szczególnie najmłodszych zapaleńców. Proszę więc Szymonie o powstrzymanie się od pewnych uwag, przeanalizowanie Swoich początków i o wyrozumiałość dla początkujących, jakim zakładam wciąż i Ty jesteś. To co uczą w szkole ... szkoda gadać, mózgi mamy wypchane informacjami do zaliczenia kartkówki a potem nie wiemy co mamy w rękach ;) Dlatego zaleta internetu, głównie forum tego czy innego jest bezcenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper - to tłumacz koledze. Ale przy takim braku podstaw, moze warto skorzystać z Wikipedii? Pojęcie Napięcia i prądu to tak jakby fundament czegokolwiek. Czytałem pytania i szczena mi opadła. To WYPADAŁO by wiedzieć. Mamy wiek wszędobylskiej eloktroniki i ... kurcze na prawdę nie rozumiem młodych ludzi. Dla mnie wytłumaczeniem jest jedno słowo - lenistwo!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.