Skocz do zawartości

Będzie wielkie i z wody będzie startowało


Rekomendowane odpowiedzi

Kadłub powoli zaczyna nabierać formy.

post-1788-0-30253200-1388610385_thumb.jpg

post-1788-0-74452100-1388610388_thumb.jpg

 

Naszym zamysłem jest, aby większość elementów było wykonane z drewna, owiewki silników, kabiny itp. Oczywiście pewnych materiałów nie da się zastąpić balsą, ale nadaje się ona świetnie do imitacji pewnych elementów. Do tego celu oczywiście będą przygotowane stosowne elementy, które w dalszym ciągu montażu będzie należało obrobić.

 

Jak do tej pory części do siebie pasują lepiej niż LEGO ;)

 

post-1788-0-40718200-1388610394_thumb.jpg

post-1788-0-95662000-1388610399_thumb.jpg

 

Układanka zaczyna coś przypominać, jak mówą inni "so far so good"

 

post-1788-0-83300100-1388610403_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nic z tych rzeczy, przynajmniej na początek. To jest martin cliper china 98". Reszte projektów będziemy pokazywać na naszej stronie. oczywiście priorytet mają konkretne zamówienia. napewno będzie martin mars, grumman albatros, solent, grumman duck. i inne sugestie zainteresowanych.

 

O kurczę, jak będzie Grumman Duck J2F na motor około 26-30 ccm to biorę :)

zawsze chciałem go mieć, jest tak brzydki, że aż ładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gratuluję pomysłu. Życzę Wam żebyście odnieśli sukces komercyjny i przy okazji, a z mojego punktu widzenia przede wszystkim, przyczynili się do rozpropagowania tej klasy modeli. Jako wielbiciel łodzi latających i wodnosamolotów z zainteresowaniem będę się przyglądał powstawaniu Waszych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a da się\ tym latać\ także na elektrycznych silnikach?

Model jest projektowany właśnie pod napęd elektryczny (z opcją na spalinę, chociaż już widzimy, że miejsca na zbiorniki nie jest za wiele)). Do tego celu mają nam posłużyć 4 silniki Power 15 firmy E-flite, które można bardzo łatwo zastąpić o wiele tańszymi EasyMatch G15 950 Kv lub innymi o podobnych parametrach, które wydajnie zasilą śmigła nie większe niż 9 cali. Odległość pomiędzy silnikami pozwala na zastosowanie co najwyżej śmigieł 9 cali. Pakiety napędowe będą miały po 4 cele i pojemność co najmniej 5000 mAh a ich ilość będzie w znacznym stopniu uwarunkowana wyważeniem i ciężarem modelu. Minimum to 2 pakiety, maksimum to 4. Moim zdaniem na 2 pakietach czas lotu powinien oscylować około 8 minut. Regulatory to będą 60tki, natomiast za zasilanie odbiornika, serw i np. oświetlenia będzie odpowiadał pakiet LiFe 1800 - 2300 mAh.

 

Piękny i widać, że szybko takie puzzle się składa.

 

A ile pieniążków mam uzbierać na przeciętny Wasz zestaw - chyba robiliście już kalkulacje :rolleyes:

 

Hubert, przecież "pieniądze to nie wszystko" ;) . A tak poważnie, to na tym etapie jeszcze nie jesteśmy w stanie Ci podać dokładnej kwoty, wszystko wyjdzie w praniu. Mietek właśnie kończy kadłub i bierze się za skrzydła, co wierzcie mi jest bardzo czasochłonne (myślę o siedzeniu do nocy przy ArchiCad'dzie). Niektóre elementy poprawiamy do upadłego, by efekt finalny był możliwie doskonały. Niema nic piękniejszego, jak pasujące do siebie puzzle :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubercie, myślę, że nie będziemy mieć przeciętnych zestawów ;)

 

Nie miałem na myśli pejoratywnego zabarwienia tego słowa, a jedynie jakiekolwiek oszacowanie ceny zestawu.

 

Skoro jednak tak zostałem zrozumiany, to pewnie Wasze zestawy będą nieprzeciętne, czyli: wyjątkowe, nietypowe, wyrafinowane itd.

Ale na takie to mnie znowu nie będzie stać.

 

I tak źle i tak niedobrze :D ale rozumiem, że w swoim czasie dowiemy się czegoś na temat cen tych puzzli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na myśli pejoratywnego zabarwienia tego słowa, a jedynie jakiekolwiek oszacowanie ceny zestawu.

 

Skoro jednak tak zostałem zrozumiany, to pewnie Wasze zestawy będą nieprzeciętne, czyli: wyjątkowe, nietypowe, wyrafinowane itd.

Ale na takie to mnie znowu nie będzie stać.

 

I tak źle i tak niedobrze :D ale rozumiem, że w swoim czasie dowiemy się czegoś na temat cen tych puzzli.

Hubert! wszystko ok! Trochę żartów nie zaszkodzi w ferworze walki z problemami jakie chcę rozwiązać by "nasze puzle" byly przez Was określone tak jak napisałeś, bo w sumie Wasza opinia będzie miała też wpływ na popyt. Na razie wierz mi nie zastanawiam się nad tym ile to będzie kosztować, na pewno będziemy chcieli żeby wszystkich było na "nasze puzle" stać, póki co pracuje nad detalami, które chce dobrze rozwiązać i których w innych kitach nie uświadczysz, chcę przygotować model tak by wszystko można bylo zrobić z balsy (np osłony silników, dziob ect.), przygotowywuję poszycie z balsy, które będzie wycięte w elementach, i jeszcze parę innych "dupereli" by faktycznie były to puzle do końca, no i by te "puzle" wzleciały i "latały za drążkiem". Jak już Przemek pisał chcemy to ewentualnie podzielić na kategorie (short kit, kit, full kit) więc każdy będzie mógł wybrać, (ale coś za coś).

Myślę że będzie dobrze i mnie to nie przerośnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.