Skocz do zawartości

Handyman 3D


idfx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Po oklejeniu wygląda teraz tak:

 

post-15222-0-83221700-1429373024.jpg

post-15222-0-32212000-1429373015.jpg

 

Wciąż jeszcze czekam za łożyskami do silnika (zamówione w niedzielę a wysłane dopiero we czwartek :angry: ). Założyłem zastępczy silnik - Ray 2836/10 (wyciągnięty z motoszybowca) ; gabaryty identyczne jak Power HD, rozstaw otworów identyczny ale niestety ich położenie jest obrócone o 90 stopni i przewody zasilające musiałem wyprowadzić przez otwór nawiewu, lecz czego się nie robi dla latania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacekecaj możesz napisać parę słów o tym odbiorniku ze zdjęcia-Delta 8 - Chciałbym go zastosować do Hitec-a flash 7. Cena jest atrakcyjna w stosunku do Optimy -ale to zawsze chińczyk ! więc wolę się dowiedzieć co nieco od użytkowników. Nic nie mam do chińczyków ! sam tam czasami coś kupię ,ale doświadczenia mam różne.

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik FrSky Delta - 8 bindował się bez problemów z modułem Spektra 2,4 GHz , który miałem w aparaturze Hitec Optic 6. Był tylko jeden warunek - musiałem zaktualizować oprogramowanie modułu do najnowszej wersji czyli 3.0

 Nie znam aparatury Optic Flash -7 ( ta aparatura ma zdaje się moduł niewymienny , zabudowany wewnątrz) ale przeglądając specyfikację widzę, że współpracuje z odbiornikami Minima więc myślę, że z Deltą powinien też działać.

(w specyfikacji modułu Spektra był opis, że aby współpracował z odbiornikami Minima wersja oprogramowania powinna być zaktualizowana), wiec stąd moje wnioski.

 Więc nie pozostaje Ci nic innego jak kupić odbiornik i sprawdzić :)  (w instrukcji dołączonej do odbiornika są podane sposoby bindowania odbiornika z różnymi systemami FrSky, Futaba , Hitec)

 

 Ostatecznie jednak zrezygnowałem z modułu Spektra i założyłem moduł FrSky głównie ze względu właśnie na cenę odbiorników. Drugim powodem było zmniejszenie się zasięgu po zmianie oprogramowania modułu ale tylko z odbiornikami Optic, które miałem. Przy mniejszych modelach, którymi latałem przy nodze nie miało to zbytnio znaczenia ale gdy założyłem go do motoszybowca to w termice potrafił zadziałać  fail-safe na około 450-500 m.

  Ale to już inna bajka - nie szukałem przyczyny tylko wymieniłem moduł Spektry na FrSky i latałem już motoszybowcami prawie do utraty kontaktu wzrokowego :D.

 Jesienią zeszłego roku sprawiłem sobie Taranisa i jest jeszcze ciekawiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam po dłuższej przerwie....Model w końcu gotowy do oblotu (planuje dziś późnym popołudniem,może się wichura uspokoi)

Zastosowane wyposażenie :

silnik Ray- C2836/10

regulator- ZTW 30A

serwa Tower Pro- SG-92R

pakiet lipol - 2200mAh 3s

Śmigiełko chwilowo to które było w zestawie.

Waga do lotu wyszła 650G.

post-8470-0-22080400-1433244873_thumb.jpg

post-8470-0-49417900-1433244884_thumb.jpg

post-8470-0-02509300-1433244898_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście najlepiej mi się lata na pakietach 3s 1300 mAh; przy 3s 2200 mAh był dla mnie za ciężki na dziób, chyba, że tak jak pisał Kacper do latania podczas wiatru.

Jak poradziłeś sobie z przewodami - wierciłeś nowe otwory mocujące silnik?

Czekamy na filmik :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.