Skocz do zawartości

Białe kruki W.Schiera w wersji elektronicznej


robertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na forum może być problem ale przecież można udostępniać znajomemu na użytek własny. Bo z tego co pamiętam to jest dozwolone więc jest to jakiś sposób obejścia tego ograniczenia choć trochę utrudniony.

 

~ wysłane z LG P760 przy użyciu Tapatalk ~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach 90-tych MODELARZU był kilkuodcinkowy cykl przygotowywanej do wydania trzeciej części Miniaturowego Szybownictwa - Szybowcowy Krajobraz Polski. Czytało się (jak zresztą większość książek Pana Schiera) niczym powieść... szkoda, że wydanie książki przepadło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję aby zainteresowani dogadywali się prywatnie poza forum aby uniknąć ewentualnych konsekwencji prawnych. Prywatnie chyba można dzielić się takimi rzeczami, poprawcie mnie jeśli się mylę.

 

~ wysłane z LG P760 przy użyciu Tapatalk ~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może udało by się stworzyć na forum taki edytowalny spis, co kto ma prywatnie albo już zeskanowane do pliku, albo co ewentualnie mógłby zeskanować i przesłać potrzebującemu (prywatnie)?

Np: tytuł, rok wydania(bo niektóre były poprawiane czy uzupełniane w czasie), ew. inne dane, i link do posiadacza. Co Wy (i moderator) na to?

To chyba nie jest nielegalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, Adam. Wyglada na to, ze Office calkiem mi oczy przyslonil.

 

Teraz z kolei nasuwa mi sie nastepne pytanie... Dlaczego akurat dokladac male cegielki do budowy monopolu wujka Google, a nie uzywac popularnego, sprawdzonego i przede wszystkim neutralnego formatu pdf? Po tym, co bez najmniejszej zenady wykombinowali z Google-Books zupelnie im nie ufam. A kto wie, co jeszcze w przyszlosci wykombinuja z danymi uzytkownikow.

 

Ach, kurcze. Jak zwykle sie spoznilem. To tylko o liste chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz z kolei nasuwa mi sie nastepne pytanie... Dlaczego akurat dokladac male cegielki do budowy monopolu wujka Google, a nie uzywac popularnego, sprawdzonego i przede wszystkim neutralnego formatu pdf? Po tym, co bez najmniejszej zenady wykombinowali z Google-Books zupelnie im nie ufam. A kto wie, co jeszcze w przyszlosci wykombinuja z danymi uzytkownikow.

 

Ja korzystam od dłuższego czasu z ich produktów z prostego powodu - są dopracowane i ogólnie dostępne.

Z plikiem pdf będzie problem bo ktoś to musi updatować, a w przypadku pracy w chmurze plik jest edytowalny przez każdego kto ma do niego dostęp.

Alternatywą może być Dropbox w którym można by trzymać listę w Wordzie/Excelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian, juz wyzej dopisalem, ze kompletnie nie zrozumialem Twojej intencji. Teraz wszystko jasne - chodzi tylko o liste, a ja przedtem myslalem, ze o skany.

 

Edycja:

Dobra, na probe wrzucilem cos zgodnego z tematem. Jakby kto mogl sprawdzic, czy wszystko funkcjonuje, jak nalezy... Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tylko lista.

Jeśli komuś zależy na jakimś tytule to użytkownicy dogadują się już pomiędzy sobą.

W takim przypadku nie ma mowy o ogólnym udostępnianiu plików przez co na forum nie łamiemy prawa.

A jeśli ktoś prywatnie chce komuś coś udostępnić to już jest jego wola i odpowiedzialność.

 

Przed chwilą czytałem jakiś wpis na forum prawnym gdzie osoba ma do zapłacenia 2mln zł za udostępnianie plików na chomiku.

 

Za listę nikt nikomu głowy nie urwie ale za ogólne udostępnianie plików bez zgody właściciela wchodzimy w strefę łamania praw autorskich.

 

EDIT:

zacząłem szperać w sieci i znalazłem kilka ciekawych artykułów dotyczących tematu:

http://www.granice.pl/kultura,polska-izba-ksiazki--kserowanie-ksiazek-jest-legalne,4866

http://lgeringer.natemat.pl/33731,niekomercyjne-udostepnianie-plikow-jest-legalne

http://wywiadownia.com/o-firmie/aktualnosci,54,jak-zgodnie-z-prawem-pobierac-i-udostepniac-pliki-w-sieci

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/bezpieczenstwo-i-anonimowosc-w-sieci.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez takie rzeczy powinny ladowac na serwerach zagranicznych. Kiedys szukajac szegos przypadkowo trafilem na chomika, a tam co? Ludzie zdaja sie trzymac przeglad polskiej literatury, przykladnie skatalogowanej w porzadku alfabetycznym, wedlug tytulow i autorow, spokojnie czekajacej na jaka wpadke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chomik w założeniu NIE SŁUŻY wymianie plików. Tam przechowujesz swoje, do których masz prawa. Tak tłumaczą się właściciele chomika. Za poszczególne pozycje odpowiadają użytkownicy każdego konta.

 

Listę można podać tutaj. Np. Mam książkę "..." autorstwa XY.

W domyśle - zeskanowałem i mogę pożyczyć znajomym z forum. Jeżeli udostępniać będzie tylko właściciel oryginału to nikt nam nic nie zarzuci. Ale fajnie było by uzyskać potwierdzenie prawnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listę można podać tutaj. Np. Mam książkę "..." autorstwa XY.

W domyśle - zeskanowałem i mogę pożyczyć znajomym z forum. Jeżeli udostępniać będzie tylko właściciel oryginału to nikt nam nic nie zarzuci. Ale fajnie było by uzyskać potwierdzenie prawnika.

 

Lista tutaj jest jak najbardziej ok ale dobrze by było aby była w 1 wpisie zebrana, a to ktoś znowu musi robić.

Co do udostępniania znajomym mówi ustęp drugi w artykule 23 ustawy o prawach autorskich – „Zakres własnego użytku osobistego obejmuje korzystanie z pojedynczych egzemplarzy utworów przez krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego.”

 

W artykule http://www.benchmark...sc-w-sieci.html zostało to ujęte w następujący sposób:

Skopiowane pliki możemy też nieodpłatnie (czyli nie możemy wziąć za to ani grosza) przekazać rodzinie lub kolegom. Ważne jest to, że osoby te musimy osobiście znać i utrzymywać z nimi bieżący kontakty. Innymi słowy, nie może to być osoba, której tylko mówimy „dzień dobry” na klatce schodowej lub znajomy, z którym się nie kontaktujemy od lat. O tym mówi ustęp drugi w artykule 23 ustawy – „Zakres własnego użytku osobistego obejmuje korzystanie z pojedynczych egzemplarzy utworów przez krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego.” Zgodnie z prawem nie możemy też „wyprodukować” 20 kopii i ich porozdawać całej klasie. Dozwolone jest rozdanie utworów co najwyżej kilku bliskim kolegom.

 

Tak więc trzeba będzie organizować cykliczne spotkania na żywo forumowiczów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prze

Tak więc trzeba będzie organizować cykliczne spotkania na żywo forumowiczów :D

 

Spotkania są. Tym nasze forum różni się od innych. My poruszamy się w świecie realnym. Stosunek towarzyski występuje. Jak piszesz z kimś 3x dziennie, to bardziej niż brat :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporzadzona przez Sebastiana lista jest calkiem fajna. Zawiera wszystko w jednym miejscu i kazdy moze ja uzupelniac. Dobrze byloby tylko podpiac link do niej na poczatku watku.

 

Ach, jeszcze jeden drobiazg dla usystematyzowania wpisow - proponuje kolejnosc: najpierw nazwisko, a po przecinku imie autora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.