Skocz do zawartości

PZL 11


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Anasazi ,Tomek , Fokker , rapier , olo

 

 

Sprawdzilem wszystkie nastepne egzemplarze p11 zaden nie ma przesuniecia elementu jak w tym ktory niefortunnie zostal wyslany do Anasazi ale mysle ze akurat z tymi dwoma elementami nie bedzie problemu by mogl je wyciac samodzielnie przesylam fotke zeby pokazac iz nie ma tego bledu na nastepnych 20080213.jpg

20080213(001).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem wszystkie nastpene egzemplarze p11 zaden niema przesuniecia elementu jak w tym ktory niefortunnie zostal wyslany do Anasazi

Czekam na paczkę z PZL-11 i jestem ciekaw czy trafie też na tą niefortunną.

 

A propo czy ktoś już myślał o innym wykonaniu maski silnika, np blachy z puszek itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mysle ze akurat z tymi dwoma elementami nie bedzie problemu by mogl je wyciac samodzielnie

Pewnie nie bedzie, nawet jakby mial ich 10 wyciac - natomiast namawiam w takich sytuacjach na oferowanie wyslania zastepczych czesci do klienta. Minus ;)

Wersja full kit - super pomysl - dostaje goraczki dobierajac pierdoly do modelu - samemu.

Czekam na oblot.

POWODZENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ircek

 

 

Pokaz fotke gdzie jest jeszcze "przesuniecie" ???

 

Jesli chodzi o zabki nie wyeliminuje tego elementy nalezy lekko przetrzec papierem bo maja takze koncowki na zewnetrzych krawedziach ktore je trzymuja w deseczce tak by w transporcie nie wypadaly z deseczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz415.jpg

Obraz416.jpg

No i cała masa szlaczków. Nie mówię że zestaw jest do bani ale jeśli za coś płacimy to powinniśmy dostać zestaw porządnie przygotowany. Chociażby cessna której plany każdy mógł dostać za darmo : Model był dobrze przygotowany a laser wycinał wszystko równiutko. Nie mówię już tu o zestawie Extrima Artexu który według mnie był wycięty super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wczoraj wszystkie zestawy zostały jeszcze raz sprawdzone żeby wyeliminować takie błędy Jest to moja wina ze nie sprawdzone zostały przed wysłaniem no ale jest to nauczka na przyszłość iż nie należy "ufać" dostawcy. A elementy są w deseczkach z języczkami po to by nie wypadały i nie uszkodziły się w transporcie.

 

Wszystkie wasze sugestie zostaną wprowadzone w czyn:) w następnej dostawie.

 

A teraz będę czekał na relacje z budowy p11.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W jakim programie przygotowane są pliki do cięcia? Bo cięcia wyglądają jakby laser "gryzł" te klepki balsy a nie wycinał. Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać. Dziwnie wyglądają te cięcia. Ponadto, wyażurowania powinny zaokrąglone, bez ostrych przejść, ze względów wytrzymałościowych. Zwłaszcza przy cienkiej balsie.

edit 21.50

Tak sobie obejrzałem i przeczytałem całość wątku jeszcze raz i mam parę przemyśleń. Za pomysł wzięcia na "tapetę" polskiego samolotu (i to jeszcze P-11), dałbym dużego plusa. Natomiast pozostałe rzeczy to raczej same minusy. Nie wiem jakim programem obrabiane są pliki pod laser do tego modelu, ale jakość cięcia jest wręcz tragiczna (być może to wina lasera). Raczej nie sądzę. Widać to choćby po elementach końcówki skrzydła, Ponadto wręgi też jakieś dziwne, zamiast okrągłych to są z prostych odcinków. Znalazło by się jeszcze parę krytycznych uwag, ale wystarczy. Przepraszam za taką krytykę, ale uważam, że jeśli Kolega kilop chce coś "wypuścić na szersze wody" to trzeba się trochę postarać :D i popracować jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie wasze sugestie zostaną wprowadzone w czyn:) w następnej dostawie.

Pozdrawiam

Hmm...Wiem, że nie miejsce, ale nie mogę się powstrzymać-najwyżej mnie stąd ktoś usunie. Dwa zestawy powędrowały do dwóch osób z forum, które zapłaciły pieniądze za towar wolny od wad - dostali oprócz dobrego pomysłu bubel a dostawca dziękuje za cenne uwagi :shock: .A może ci koledzy dostali te zestawy gratis do testowania i w takim razie cofam wszystko i gratuluję pomysłu. :wink:

Pracuję w prywatnej firmie, która posiada certyfikat ISO, ale to nie ważne, ważne jak to się przekłada na język potoczny wśród pracowników:"wszystko co robimy - robimy dobrze za pierwszym razem" - tak powinna wyglądać jakość dobrego dostawcy. Jeśli nie wyszło dobrze - nie sprzedajemy, jeśli ktoś przepuścił bubla- przepraszamy i wymieniamy bez słowa.

Pozdrawiam i sorry za wg niektórych "przynudzanie"-ale sporo się jeszcze uchowało dostawców z mottem:" klient głupi wszystko kupi".

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczmy jeszcze co inni powiedzą. Ja może jutro przygotuję listewki i zacznę sklejać powoli kadłuba zarysy. Ehh, ta sesja :evil:

 

Co do instrukcji - posiadanie lepszych zdjęć na pewno mi pomoże (widać wreszcie sporo szczegółów). Brakuje mi jednak rozpiski elementów na balsie - teraz trzeba wyciągać i przykładać do siebie, porównując wymiary i zastanawiając się w jakiej kolejności je ustawiać.

 

Tak jak mówiłem - dla kompletnego laika to będzie problem. Ja mam za sobą to, że kilka modeli od zera złożyłem / składam ale jak ktoś w samych ARF'ach siedzi to taki KIT może go zniechęcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem mojego PZL-ka.

Przeglądam cięcia i są ząbki ale nie ma przesunięć, nie jest najgorzej.

Dziś wieczorem (w nocy) zaczynam kleić (co mi z tego wyjdzie :shock: )

 

Acha mam pytanie jak kleić skrzydła aby nie zwichrować. Chyba jakiś stojak należy zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto efekt mojej wczorajszej pracy. Oj zeszło prawie do rana.

fb26d4ee18d9992emed.jpg

111d55fc4598cdb8med.jpg

 

Powiem tak. Instrukcja no trudno trzeba sobie radzić, ale po godzinie przymierzania jest OK!. No może, dość dużo małych niedociągnięć.

Troche mylące opisy (głównie skrzydeł).

Kilka żle wyciętych elementów. (np Dolna płyta sklejkowa kadłuba posiada odwrotnie zrobione nacięcia na wręgę)

Brak kilku drobnych elementów (nie mówie o listewkach i pokryciu)

Ja miałem brak jednej wręgi (sklejkowa) lub jej tam ma nie być.

 

Poza tym fajne sklejanie i co najważniejsze mam robię Polski model i to jaki PZL-11.

Co jest zastanawiające mam dość duży kąt zaklinowania skrzydła, nie wiem czy tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to na razie jest wersja finalna . :?

I nie jest to, o czym myślałem , że Polacy powinni latać polskimi modelami :(

Pomysł na model pierwszorzędny ,ale reszta - cóż Wilga2000 ustanowiła jakiś poziom i teraz trudno przyzwyczaić się do czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w chwili obecnej wlasnie otrzymalem pomoc w tworzeniu nowej instruckji do PZL p-11 ktora na pewno bedzie bardziej czytelna i zrozumiala

 

Co do wytloczek naraize sa prototypy teraz jeszcze zostaly chlodnice i inne drobiazgi

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.