Skocz do zawartości

PZL 11


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 6 miesięcy temu...

Jak tam postępy z PZL-ką ? Mówiąc szczerze sam też ją dłubię. Niestety poskładać z tego model, to jest sztuka. Mnóstwo niedoróbek, a te ząbki w elementach wkurzają niesamowicie. W tej chwili mam posklejany prawie cały model, brakuje do dokończenia kilka drobiazgów. Zacząłem oklejać drobne elementy (kierunek, owiewka silnika, klapka z dołu modelu). Niestety folie jakie mam to ciemna zieleń i błękit (dół skrzydeł). Nie udało mi się dorwać khaki. Dorobiłem parę drobiazgów do modelu, zobaczymy co z tego wyjdzie. Może w weekend wrzucę jakieś swoje fotki, bo na razie jedyny aparat to mam w telefonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem ten modelik już wiosną - fotka w mojej galerii (dość stare bo bez zastrzałów które zrobiłem poźniej)

Drażnią faktycznie szarpane cięcia które trzeba szlifować i miałem w paczce błąd we wręgach tzn. brakowało jednego elementu a dokłądnie jedna wręga była z poprzedniej wersji modelu i musiałem ją wymienić. Całość jednak składa się dość dobrze mając na uwadze niewielką kasę jaką na ten zestaw trzeba wyłożyć. Technika laserowa ułatwia życie choć i tak mam stare przyzwyczajenia do ręcznego wycinania i poprawiania. To się w tym modelu przydaje jak również trochę własnego materiału i inwencji twórczej. Pokryłem całość zielonym solarem a spód oracoverem (solar nie ma takich kolorów). Model jeszcze nie oblatany ale waży z silnikiem Tower-Pro i pakietem Li-Po 1350 mAh 445 g. Miałem nadzieję oblatać go 11 listopada ale zbyt mocno wiało :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję oblatać go 11 listopada ale zbyt mocno wiało :-)

 

11-go listopada w Krakowie praktycznie nie było wiatru. Można było latać czym się chciało. Odbyły się między innymi zawody w klasie F1N - a je na ogół robi się w hali, więc były warunki halowe. Coś "ściemniasz" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda że rano zapowiadało się nieżle. Zabrałem rano aeronkę oraz p11 i pojechałem tradycyjnie na skałki w drodze na Olkusz. Zwinąłem się o 11.00 bo pod wiatr aeronka stała w miejscu a mam tam mocniejszy silnik. P11 nie odleciała bo nie mam takiej wprawy i nie chciałem ryzykować. Tam niestey wieje mocniej niż w mieście a już ścigałem inny model z okolicznych drzew :-)

Gdzie puszczasz swoje modele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można przesunąć nieco silnik do przodu, pierścień obudowy jest tak szeroki że można coś wykombinować :-)

Wykonałeś wnęki na km co nadaje mu charakteru po założeniu uzbrojenia ale brakuje moim zdaniem zastrzałów a model z tym bardzo zyskuje.

Wrzucę jutro zdjęcie do galerii z tym detalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanowiłem się raz jeszcze nad zastrzałem statecznia poziomego i mozna go wykonać z jednego kawałak drutu przebijając wzmocnienie pod sterem kierunku - wtedy to ma sens.

Jak dorobię taki zastrzał to wrzucę zdjęcie.

Im więcej detalu tym ładniej model ostatecznie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.