Skocz do zawartości

Zbiorowe zakupy w HK EURO WAREHOUSE


toretto1995

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Byli by jacyś chętni na zbiorowe zakupy w HK EURO WAREHOUSE ?

 

Nie dawno zamawiałem rzeczy ale zapomniałem jednego pakietu dokupić.

Przesyłka z HK droga, może znalazło by się paru chętnych.

 

Przy większej ilości osób koszty przesyłki do PL są minimalne.

 

 

Wszystkich chętnych proszę o zapisywanie się w tym temacie.

 

 

Pokrótce opiszę jak by to miało wyglądać.

 

Osoby zainteresowane w tym temacie podają linki do przedmiotów które są chętne zamówić (Mowa tutaj o HK EURO WAREHOUSE)

Po uzbieraniu odpowiedniej ilości osób podliczam wszystko rozsyłam dane do wpłaty na PW i jak wszystkie wpłaty dotrą na moje konto realizuje zamówienie.

 

Wiadomo że paczka z Niemieckiego magazynu do polski kosztuje 10$ a to dużo, przy 10 osobach wychodzi już 1$ za przesyłkę. A jak paczka już jest w polsce, rozsyłam wszsytko wszystkim za pomocą poczty polskiej zgodnie z zamówieniem.

 

Czasami zdarzają się jakieś nadpłaty bo kurs dolara na PayPalu się zmienił, w tedy reszta zwracana jest na konto.

 

Na innych forach modelarskich to działa. Jeśli coś jest nie jasne to piszcie.

Pewnie sobie myślicie po co ja to robię, ano po to żeby nie płacić aż tyle za przesyłkę.

 

No i czy w ogóle byli by chętni na tym forum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaoszczędzisz 30 pln a stracisz masę czasu, uważasz ze warto? Takie zamówienia są fajne jak robią to znajomi i przedmioty dają sobie do ręki. Imo przy takim koszcie przesyłki to strata czasu i pewnie nerwów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sąsiednim forum parę razy uczestniczyłem w takich grupowych zamówieniach i przy kilkunastu osobach dzieliliśmy koszt przesyłki według wagi zamawianych rzeczy. Mi powychodziło parę razo mniej niż 10 groszy, więc przy dużej liczbie osób warto ;)

P.S.: Za przesyłkę na terenie kraju każdy sam płacił, żeby było jasne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 20 osobach w zamówieniu za przesyłkę z EU do PL wychodzi ~1,60zł .

Nie dopisałem na górze ale to forumowicz płaci parę groszy za przesyłkę na terenie polski a nie ja.

Ogólnie wychodzi taniej niż by zamawiać samemu.

 

Przecież nie musowo to robić, dałem pomysł, zobaczymy czy będą chętni czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może i bym się skusil ale przy nawet większej ilości osób na przesyłce zaoszczędzić można raptem połowę tego co chcą w HK EU. Co moim zdaniem jest na przebitke biorąc pod uwagę czas i kasę stąd wg mnie średnio się kalkuluje. Chyba że jak już wcześniej ktoś pisał że zakupy są później odbierane osobiście to dla mnie ma sens. Sam planuje zakupy kilku gratów w w/w magazynie więc jeśli ktoś z wawy lub okolic by się pisał to coś zbiorczego można ewentualnie zorganizować (sorry Damian za wcięcie w temacie :-)).

 

~ wysłane z LG P760 przy użyciu Tapatalk ~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1,60 + 7 w Polsce to razem 8,60.

 

7 za PP jeśli gratów jest mało i o nie dużej wadze. W przeciwnym wypadku koszty wychodzą od 11 zł wzwyż.

 

~ wysłane z LG P760 przy użyciu Tapatalk ~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toretto/Damian,trochę podchodzę do takich akcji sceptycznie..co nie oznacza iż sam nie robię podobnych :P ale w formacie takim jak piszą koledzy powyżej, czyli zamawiam dla siebie ,dwóch lub trzech miejscowych kolegów i po przyjściu paczki koszt dzielę na 3 i odbiór przy kawce.

Absolutnie Cię nie próbuję odciągnąć od Twojej propozycji(jest o niebo uczciwsza niż wczorajsza innego kolegi :blink: ) i nawet życzę aby wyszła ale mam pytania które mnie nurtują..jeśli są wg Ciebie proste a ja nie kumam to odpowiedz

Załóżmy iż zbierzesz ok 15 osób,niech każdej z nich zachęconej mniejszymi kosztami przesyłki każde zamówienie waży średnio 960 g to x 15 =14,4 kg to czy koszt przesyłki równa się 10 $ ?? i obejmie to jedna paczka ??

Jak rozkładasz koszt przesyłki -równo wszyscy ,niezależnie od wagi i wartości czy wg tego kryterium ?

Przykładowo Szymon zamówił nadajnik (i inne pierdoły) ,Ty wysyłasz mu to najtaniej PP i paczka wsiąka -odpowiadasz ?

Doliczasz koszt opakowań do rozsyłki w Polsce ? wszak przyjdzie to zbiorowo a musisz to jakoś rozesłać 15 osobom ?

Męcząc dalej Szymona, okazuje się iż jego nadajnik jest zepsuty i trzeba reklamować-jako nabywca musisz to zrobić Ty -podejmujesz się ?

 

Absolutnie Cię nie zniechęcam,nie atakuję po prostu zastanawiam się czy to aż tak bardzo się opłaca,czy Twój czas/poświęcenie wart jest tych 3 dych,czy nie masz obaw o narobienie sobie kłopotów -ludzie,kasa to czasem rodzi problemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to ja bym się pisał, przydało by mi się kilka pierdółek.

Jak już rozwiejesz wszystkie wątpliwości, odpowiesz na nurtujące wszystkich pytania, uznasz, że nadal chcesz się podjąć tej akcji (pewnie minie "kilka stron" spekulacji w tym temacie), będą chętni to rób nowy "czysty" temat tylko dla chcących coś kupić. Listę wstawię dopiero wtedy, bo do tego czasu moje potrzeby mogą się zmienić :D A pomysł moim zdaniem dobry, bo też nie robię pod siebie pieniążkami i za te zaoszczędzone 15 zł wolę wziąć do paczki ze dwa czy trzy chińskie mini serwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toretto/Damian,trochę podchodzę do takich akcji sceptycznie..co nie oznacza iż sam nie robię podobnych :P ale w formacie takim jak piszą koledzy powyżej, czyli zamawiam dla siebie ,dwóch lub trzech miejscowych kolegów i po przyjściu paczki koszt dzielę na 3 i odbiór przy kawce.

Absolutnie Cię nie próbuję odciągnąć od Twojej propozycji(jest o niebo uczciwsza niż wczorajsza innego kolegi :blink: ) i nawet życzę aby wyszła ale mam pytania które mnie nurtują..jeśli są wg Ciebie proste a ja nie kumam to odpowiedz

Załóżmy iż zbierzesz ok 15 osób,niech każdej z nich zachęconej mniejszymi kosztami przesyłki każde zamówienie waży średnio 960 g to x 15 =14,4 kg to czy koszt przesyłki równa się 10 $ ?? i obejmie to jedna paczka ??

Jak rozkładasz koszt przesyłki -równo wszyscy ,niezależnie od wagi i wartości czy wg tego kryterium ?

Przykładowo Szymon zamówił nadajnik (i inne pierdoły) ,Ty wysyłasz mu to najtaniej PP i paczka wsiąka -odpowiadasz ?

Doliczasz koszt opakowań do rozsyłki w Polsce ? wszak przyjdzie to zbiorowo a musisz to jakoś rozesłać 15 osobom ?

Męcząc dalej Szymona, okazuje się iż jego nadajnik jest zepsuty i trzeba reklamować-jako nabywca musisz to zrobić Ty -podejmujesz się ?

 

Absolutnie Cię nie zniechęcam,nie atakuję po prostu zastanawiam się czy to aż tak bardzo się opłaca,czy Twój czas/poświęcenie wart jest tych 3 dych,czy nie masz obaw o narobienie sobie kłopotów -ludzie,kasa to czasem rodzi problemy...

 

Cześć :)

 

Przy 15 osobach i 15 kg wagi przesyłki, koszty są 10$. Dzielimy na ilość zamawiających czyli 10$/15zamawiających

Przed chwilą włożyłem do koszyka 80 pakietów by dobić do tych 15kg i HK nie wywala żadnych komunikatów :)

 

Jeśli ktoś zamawia pierdoły to wysyłał bym listem z trackingiem, jeśli dużo to paczką z trackingiem.Mamy pełne śledzenie, jeśli paczka wsiąknie to idę na pocztę i dowiaduję się co jest nie tak że odbiorca nie ma jeszcze przesyłki.

 

Nie doliczam kosztów opakować bo sklep mam obok i kartony mogę mieć za free. Wszystko przychodzi w swoich opakowaniach, ja to wkładam to jednego większego :)

 

Nadajnik przyjedzie też zapakowany, nie otwieram cudzego towaru i nie sprawdzam czy działa, jeśli okazało by się że faktycznie coś nie działa jak należy to piszę do HK ja bo ja składałem zamówienie. Pisze przez chat i proszę o wytłumaczenia i zwrot kasy.

 

Jeszcze nie zdarzyło mi się by jakaś rzecz przyszła zepsuta, zazwyczaj to użytkownik coś psuje :)

 

 

 

Ja zaoszczędzę 30zł... za te 30zł mogę dobrać od pieruna rurek termokurczliwych które jak wiadomo w modelarstwie FPV i ogólnie są bardzo potrzebne :)

 

Jeśli ktoś zamawia dużo to wysyłam mu to Paczką 24, koszt jest ~15zł i przesyłka na drugi dzień.

A jak bierze pierdółki to wyślę listem z trackingiem.

 

 

Osobiście nikogo nie zmuszam do składania tutaj zamówień, po prostu dałem pomysł.

 

Chyba nie ma to sensu na tym forum bo wszyscy widzą tylko minusy :) hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie gra nie warta świeczki. 30 zł to dziennie wrzucam do parkometru (nie, żebym jakoś szastał pieniędzmi, po prostu z wiekiem zmieniają się i dochody, podejście do pieniądza i podejście do czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie ma konta na PayPalu ani na HK to czemu nie? Po za tym przecież nie kupuję pierwszy raz, mam full zniżki z konta Platinum Member.

Jak mi karta do konta walutowego dojdzie to będę się starał zrobić tak by kupować po kursie rynkowym a nie wysokim paypalowym.

 

Jak nie ma chętnych to można temat usunąć :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.