Skocz do zawartości

Lądowanie na księżycu - ściema?


bart07

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego nie widać gwiazd na zdjęciu? Bo światło odbijane od powierzchni księżyca powoduje (tak samo jak na ziemi), że gwiazd nie widać w wielu miejscach i porach dnia i nocy.

 

Na ziemi światło ulega rozproszeniu w atmosferze - dlatego nie widać gwiazd. Na księżycu nie ma atmosfery i wg. relacji astronautów te gwiazdy widoczne. Natomiast tych sprzeczności nie chcę wyjaśniać, gdyż tu i tam zostały wyjaśnione w sposób mniej lub bardziej przekonujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lekcji to ja może o to nie zapytam, ale na kółko fizycznym jak najbardziej. Niestety chyba dopiero w przyszłym tygodniu.

A tymczasem małolat poszuka jakiś wzorów i innych rzeczy, dzięki którym można cokolwiek sprawdzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co by świadczyło o tym, że w bezchmurne noce atmosfera znika

 

Nie znika, a nie ma się co w niej rozpraszać :D A że się rozprasza świadczy to, że niebo jest niebieskie a słońce żółte. I właśnie to coś niebieskie zasłania gwiazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja coraz bardziej przypomina gdybanie czy w Smoleńsku był zamach.

 

Co niektórzy z was nawet nie wiedzą, że na księżycu lądowano kilka razy

 

http://www.universetoday.com/55512/how-many-people-have-walked-on-the-moon/

 

Zdjęcia z sondy Lunar Reconnaissance Orbiter, na których widać ślady lądowników też są sfaszowane,

 

Generalnie wychodzi na to, że oszukiwano nas już kilka razy i nigdy nic nie wyszło na jaw. Dziwne...

 

W sumie nie ma co się dziwić, w dzisiejszych czasach niektórzy ludzie kończący studia z tytułem inżyniera nie potrafią rozebrać na części pierwsze mikrofalówki. Także taka kosmiczna technologia, jest dla większości za dużym obciążeniem umysłu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak najbardziej rozumiem wątpliwości Bartka. Nie w kwestii wiary czy niewiary, ale baaardzo realną możliwość takiej mistyfikacji. Środek ubiegłego wieku to udowadnianie na "kosmiczną"( sic!!! :) ) skalę wyższości dwóch obozów - zachodniego i wschodniego. Możliwość porażki jakiegoś spektakularnego "przedsięwzięcia na skalę światową" na pewno była by w stanie wyzwolić " mistyfikację na skalę światową"...

Nie takimi rzeczami wielcy tego świata potrafili i potrafią nas mamić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tak dyskutować bez końca panowie :) Każdy ma swoje zdanie na ten temat.

 

Idąc dalej tym tropem, można snuć teorię o tym, że nikt z ludzi, nie był jeszcze w kosmosie. Bo niby jak mieli by wrócić na ziemię, spalili by się w atmosferze itd :)

 

Temat typowy do bicia piany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh :) O tym samym Przemysławie myślałem przez weekend w pracy. Zastanawiałem się, jak to się stało że nikt "po pijoku" czy za dobrą kasę nie puścił farby. Nawet gdyby swojej rodzinie napomniał na stówę informacja szybko poszłaby dalej. Ciekawa rzecz ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E zaraz ktoś napisze, że wiele osób, które było zaangażowanych w tą misję umarło w niezbadanych okolicznościach. xD I weź tu takiemu szukaj odpowiedzi, że to bzdura.

 

Byłem na Kennedy Space Center i widziałem ogromny skok techniczny (10 lat temu) jaki jest między naszym państwem a tym do czego dostęp mają tam zwykli turyści. To niesamowite jak ich technika była zaawansowana. Po prostu żeby to zrozumieć i uwierzyć to trzeba to zobaczyć na własne oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tyle zasłania, co rozproszone światło słoneczne jest na tyle mocne, że zagłusza światło gwiazd.

Dokładnie, a właściwie nas oślepia.

Wystarczy wejść w słoneczny dzień do głębokiej studni i gwiazdy zobaczymy - jak w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.