Jump to content

OS FS 40 SURPASS DZIWNE STUKI


Grzesiek
 Share

Recommended Posts

Zakupilem ten motorek i postanowilem go dotrzec na chamowni.Silnik pali pieknie i chodzi rowniez ,ale no wlasnie ale na lekkim przelaniu,bo jak mu dokrecam iglice paliwa tak,aby uzyskac max obroty to zaczyna wnim słychać dziwne stuki.Takie metaliczne głuche.jak odkrece paliwa 2 zabki stuki znikaja ale obroty spadaja tez .Powiedzcie co to jest?

Link to comment
Share on other sites

We współczesnych silnikach nie ma z tym aż takiego problemu. A jakie paliwo używasz, Meccamo o którym pisałeś w innym wątku? Jakie śmigło i świeca?

Enya kiedyś dodawała podkładkę pod głowicę, którą można było założyć, kiedy się stosowało duże śmigła - normalnie silnik nie miał podkładki/uszczelki.

Link to comment
Share on other sites

Mniejsze śmigło i wtedy ponowić próby. Nie miałem czegoś takiego w swoim Asp .61 a kręcił apc 13x4

No właśnie. Jeśli to niedotarty silnik, to powinieneś go docierać na najmniejszych śmigłach z zakresu podanego przez producenta, czyli 10x7, 11x6. 12x 5,5, to duże śmigło i moim zdaniem może być użyte po dotarciu silnika. Jeśli zmiana śmigła nie pomoże, to powinieneś szukać nieszczelności pomiędzy gaźnikiem a głowicą. A tak swoją drogą nigdy nie używałem Meccamo i nie wiem jaki może mieć wpływ na Twoje problemy. Spróbuj Contest 10, zostało przetestowane przez wielu modelarzy i na różnych silnikach.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.