Skocz do zawartości

brelok 808#16 czy Chińczycy są ślepi?


sagitt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem brelok 808#16 z myślą o "skamerowaniu" tego i owego. Niestety ostrość ustawiona była na kilkanaście centymetrów przed obiektywem, wsztstko co dalej było nieostre. Trzeba ciut wkręcić obiektyw. Niestety gwint zalany jakimś świństwem. Zacząłem niezdarnie gmerać nie znając dokładnej budowy tego diabelstwa no i stało się, popsułem taśmę, ostrość była jak żyleta ale obraz fioletowy. Nabyłem więc nowy moduł i jest TROCHĘ lepiej, ostrość łapie idealną gdzieś tak metr-półtora od obiektywu. Też mieliście podobne wrażenia? Czy Chińczyk jest ślepy czy składa to w tak małej kanciapie że ustawia na oko?

Ale widzę że bywa jeszcze gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irku ja w oprogramowaniu do #16 znalazłem tylko "exposure-ekspozycja" "white balance-balans bieli" "contrast-kontrast" "saturation-nasycenie" "color options-opcje koloru". Natomiast jeśli chodzi o ustawienie ostrości to obawiam się że w gre wchodzi tylko i wyłącznie ingerencja manualna :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i jest softowy sharpness, bo wszyscy już to wsadzają ale to tylko wyostrzanie jakie można sobie zrobić jako filtr przy składaniu filmu. Jeśli soczewka jest źle ustawiona nic to nie zmieni.

Ja 3 z 5 chinskich kamer musiałem robić po swojemu bo obraz najostrzejszy był 30-40cm od obiektywu a mi chodziło o ostrość od kilku metrów i dalej.

To max 1/4 obrotu soczewką i niektórzy nie widzą różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.