Skocz do zawartości

F-14 twinEDF 70mm (post edytowany + zdjęcia w poście)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra .... u mnie wyglada to teraz tak. W zawias sprzydła jak na zamieszczonym obrazku pojdzie łożysko igłowe

post-14483-0-08640900-1399483750_thumb.jpg

Nastepnie zawias w modelu wzmocnilem w taki sposób jak opisany na obrazkach.

post-14483-0-63192500-1399483765_thumb.jpg

post-14483-0-44214700-1399483779_thumb.jpg

 

Na gorze jest wszystko zalane zywicą, położona jest rownież dwa razy  mata szklana ( żywica i mata z zestawu do naprawiania auta) Nadlewki jest okolo 1mm napewno nie mniej

post-14483-0-78920100-1399483800_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...

Witam. Mam taka zagwostkę... z czego mogę zrobic formę albo czym ja zabezpieczyć zeby zrobic na niej element z włókna węglowego i zywicy? Chce przerobić zawiasy skrzydeł na zasadzie jednego długiego przez cały model i wydaje mi się że węgiel będzie najlepsza opcją. Chce to zrobic tak jak tu http://youtu.be/T6l0IEC-CeY?t=6m23s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej.

Prace nad modelem delikatnie wznowione :)

Troche przerobiłem stery kierunku, miało byc jedno serwo i dwa bowdeny, ale niestety to nie wypaliło i wyszły dwa serwa, jedno na lotke

Tak jak na obrazku, sapisuje sie dobrz. Czekam tylko na dwa jednakowe serwa bo teraz są takie z odzysku (z kilkunastu zrobione kilka) i maja różne wychylenia.

post-14483-0-94631000-1412594734_thumb.jpg

post-14483-0-75769700-1412594849_thumb.jpg

Myslę tez troche nad podwoziem,

post-14483-0-78124500-1412595116_thumb.jpg

post-14483-0-45532200-1412595263_thumb.jpg

chwilowo zrobie taka prowizorke zeby były tylko koła. Narazie powyginałem stalowy 2mm drut i wyszlo coś takiego. Jak już tomcat sie ulotni to pomysle nad czyms konkretnym :)

 

 

 I teraz tak EDFy myslalem nad roznymi wersjami, najbardziej przypadły mi do gustu changesun 10łopat + silnik HET. Jednak bedzie to jadło duzo pradu. Poszukałem jeszcze raz na RCgroup i trafilem na EDFy z HK, o których myslalem na początku jednak teraz znalazłem ciut wiecej info a nawet filmy jakieś.

Konfig w sam raz do mojego Tom Cata 3 KG ciagu na 4s

a tu test pojedyńczej

 

Mysle że kupie jedna tą turbine do tego jakis rygel 100a i baterie. I tu do Was pytanie, nie wiem czy na jedną turbinę jedną baterie jakieś 2500 mha 40C (100a prad rozładowania) czy kupic jedna duża baterie na dwa EDFy np 5000 40C (niby 200A pradu rozładowania)\

 

 

Podejrzewam że zawias skrzydła zostanie całkowicie przerobiony, PODEJRZEWAM ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz go zostawić i latać w takim surowym stanie ? Chociaż denaturat i wacik żeby zmyć te czarne brudne smugi z balsy. Zdecydowanie bezpieczniej kupić 2 mniejsze pakiety, bierz też pewną poprawkę na parametry C pakietów. Zaopatrz się też w porządne wtyki i gniazda oraz goldy bo przy tych prądach xt60 i podobne mogą nie starczyć (nie wiem, nie doszedłem w modelarstwie do takiego amperażu, tylko podsuwam pomysł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się tak zastanawiam...

 

Mam model Su35. Dwa silniki (w dodatku w opcji ze sterowanym wektorem ciągu). Dwa regulatory. I mnóstwo miejsca, mieszczą się spokojnie dwa pakiety 4s 4000

 

I teraz mam dylemat... Logicznym by było, żeby każdy pakiet zasilał "swój silnik". Plus jaki widzę - jeden pakiet pada szybciej, to samolot może jeszcze jakoś się dobuja do pasa lotniska. 

Minus jaki widzę, to nierówne działanie napędów. Mimo tego, że pakiety są takie same i tyle samo latane, silniki też takie same i regle też, to jednak nie jestem przekonany co do tego, że każdy silnik będzie dawał dokładnie taką samą moc. Oba są położone dość blisko siebie, więc może i nie ma to takiego znaczenia, ale jednak "niesmak pozostaje". 

 

Zastanawiam się, czy lepiej jest:

 

1. Zostawić jak jest - jeden pakiet, jeden regulator, jeden silnik. Razy dwa

2. Dwa pakiety połączone w jeden 4s 8000, za nimi rozejście na dwa regulatory

3. Dwa pakiety połączone w jeden 4s 8000, za nimi jeden regulator, za nim dwa silniki

 

 

Które wybrać? Proszę o podpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam problem co wybrać,czy dwa pakiety szeregowo czy jeden pakiet na jeden silnik. Na pewno w pierwszym przypadku nie grozi że jeden silnik padnie prędzej, wystarczy regiel ustawić na zmniejszenie mocy. Całkowite odcięcie mogło by zabić model, mimo że dysze są blisko siebie to ma to bardzo duży wpływ. Sprawdzone, co prawda tylko na ziemi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.