Skocz do zawartości

F-14 twinEDF 70mm (post edytowany + zdjęcia w poście)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ogolnie rzecz biorąc to do malowania uzywac farby akrylowej? Nie bedzie przeszkadzało to ze model jest pokrywy warstwą tkaniny szklanej + eze kote?

 

Warto kupic taki aerograf? http://allegro.pl/kompresor-z-aerografem-ab130-zestaw-dla-modelarza-i4696046983.html

 

 

Ok to juz tak na oficjalnie..... status mojej przesyłki ... "zatrzymana przez urzad celny". Więc moje pytanie. na paczke jest gift i deklaracja na US$139.98. Wiec jak dobrze licze moge sie spodziewać tylko watu (bo paczka nie przekroczyła 150euro zeby bylo cło) czyli 500zł +23%?

Mial ktos tak fajnie? Czego sie moge spodziewać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aerograf może być, kompresor, przy tych powierzchniach jakie są w RC, zarżniesz błyskawicznie.

To jest sprzęt, od którego warto zacząć

http://skleptechniczny.pl/kompresor-modelarski-do-aerografu-af18k-2-aerograf-wezyk-p6389.html

Możesz też zapytać kolegi TeBe. Kupił taki lub podobny zestaw i z tego co widzę, nie narzeka.

Alternatywa to budowa kompresora z agregatu lodówkowego. Polecam. Jest relacja kolegi przemo tu na forum z budowy takowego.

 

 

To, że paczka jest w UC, wg mojej wiedzy nie przesądza o żadnych opłatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zastanawiaja sie co to jest.... czy  wiatraczki na lato czy naped glowicy jadrowej ^^ . mam agregat od lodówki mam tez butle z tlenem - pusta  :) wiec zrobie sobie kompresor :)

Słusznie.

Jedna z propozycji

http://pwm.org.pl/pwm/index.php/atykuy/narzdzia-modelarskie/51-sprarka-zasilana-agregatem-krok-po-kroku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gratulacje. :)

Zużyte gaśnice można odkupić za parę PLN.

Mam kilka butli po tlenie jeszcze, jak bym poszukał to jeszcze jakas wielksza po argonie gdzes lezy :) Może dzis bede miał aerograf wiec potestuje :P Pomaluje nowy kompresor haha. Załozyłem jeszcze inny zawór zwrotny bo ten od termy do zwrotnego ma daleko, jako bezpieczeństwa to jest ok bo otwiera sie przy 6-7 barach, ale powietrza w ogóle nie trzyma żeby się nie cofało.

Odebrałem z poczty aerograf i śmiało jedną butla wystarczą jeżeli ciśnienie na aerografie na się utrzymywać na 2 barach. Ogolnie aerograf wygląda na dobrze zrobiony.  Dość solidnie wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aero wydaje się o.k. Dobrze, że dwufunkcyjny i ma dwie wymienne dysze. Zbiorniczek można łatwo przerobić na większy.

 

A co do malowania, to w powietrzu, zwłaszcza wysoko, chyba i tak będzie wyglądał na szary.

Jednak wielokolorowy na pewno ciekawszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.