Skocz do zawartości

F-14 twinEDF 70mm (post edytowany + zdjęcia w poście)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No kurcze, łatwo nie jest. Ale jest jakiś postęp. Usuwanie błędów i przeglądanie dziesiątek rysunków i zdjęć to upierdliwe zajęcie ale jakiś efekt przynosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas pracuję nad tymi przekrojami. Nie jest to takie proste. Napisałem do kolesia z USA który sprzedaje plany f14 o rozp.80 cali. Na nich są rozrysowane przekroje co 5 cm. Zobaczymy co odpisze. Niemniej jednak cały czas walczę i jak będzie jakiś postęp to pewnie się tym podzielę z Wami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz przekombinowałem przekroje, tym razem prócz konwersji pilków na CAD z JPG i PDF  pomierzyłem suwmiarką wręgi i okazało się że konwersja nawaliła  błędów które poprawiłem. Wrzucam screeny chociaż pewnie nie będzie widać poprawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak: koleś z USA się nie odezwał. Skoro nie odpowiada na pytanie zadane przez serwis ebay  to chyba nie warto oczekiwać na ewentualną przesyłkę tym bardziej że tanio nie jest.

 Powalczyłem z wręgami, kabina pozostawia wiele do życzenia natomiast wręgi dopasowałem jak trzeba. Zajęło to z 15 godzin rysowania i podpierania się różnymi planami. Zamówiłem turbinki Changesun 12 łopatkowe 90mm. Z przesyłka 160zł sztuka , u nas od 200 wzwyż. W 3 D jestem cienki jak barszcz tym bardziej że trial TC Pro jest na 30 dni a ja nie mam czasu na nauki dlatego model 3D taki sobie. Kabina będzie przerysowana na inną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, spanie z balsa może sie skończyć wyciąganiem wykałaczek z tyłka. ;)

Chyba elektronów z procesora.

 

Marcin, dzięki za propozycję ale nie będę miał jak zdjąć z niego wymiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest że akurat  przekrojów kadłuba do f-14 w internecie jest jak na lekarstwo. F-15 i F-16 są pocięte na plasterki co kilka mm a F14 nie ma. Skoro mam wywalić kilka PLN na wyposażenie EDF x 2 to szkoda robić popelinę przy samym płatowcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robiłem MiGa-23 to pojechałem do Łasku go zobaczyć z bliska, bo mimo, że miałem dużo zdjęć i rzutów to jednak co innego było obejść go dookoła i ułożyć w głowie jak wygląda. A miałem akurat problem aby wyobrazić sobie przejście kadłuba od odwróconego D do koła, które jest za skrzydłem. Do USA albo Iranu nie pojedziesz, więc taki model w skali może być pomocny w takich dylematach.

 

PS. Możesz  też ściągnąć sketchup i model do niego np https://3dwarehouse.sketchup.com/model.html?id=5bdf4bb62591f5f410d78a986406c162

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.