Skocz do zawartości

Dylemat - który model na start przygody?


adrian1515
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie na rcgroup jest zasada,że kontynuuje się wątki. U nas również gdyby połączyć wszystkie wątki na temat pioniera, bety, czy rwd5 by skazoo to też byłoby spokojnie kilkadziesiąt stron.

Problem jest taki, że się ich nie czyta przed zadaniem pytania, tylko zakłada nowy wątek wciąż z tymi samymi pytaniami.

Ale najgorsze wg mnie jest to, że po otrzymaniu odpowiedzi, ta wiedza nie zostaje przyswojona i nie staje się bazą do dalszych samodzielnych poszukiwań na nowe pytania.

 

Prosta operacja posmarowania chleba masłem urasta do niebotycznego problemu, bo:

trzeba ukroić kromkę, ale jakim nożem, czy ten z drewnianą rączką jest lepszy od tego z plastikową, bo mam taki jeszcze co się ułamał kawałek rączki i jest taki jakby krótszy to może takim? Którą stroną, tą ostrą czy tą tępą ukroić, no i czy napis "Stein less steel" ma być po stronie wewnętrznej czy zewnętrznej chleba. Jak kroić to naciskać mocno na nóż, czy słabo, jednym palcem, może trzema, a co zrobić z kciukiem wtedy. A jak chleb to pszenny czy z ciemnego pieczywa, a czy grubość skórki ma znaczenie, a jak jest przypieczona to coś może się zepsuć, no i na mojej skórce są ziarna słonecznika, co z tym? Masło z lodówki czy w temperaturze pokojowej ma być? Jakie lepsze, takie z biedronki czy tesco? A jak otworzę pudełko tuż przed smarowaniem to będzie dobrze czy lepiej otworzyć dzień wcześniej. Na maśle jest taki zawijas maślany, chyba od maszyny, co mam z nim zrobić? zeskrobać, czy ominąć nożem. Smarować z góry do dołu czy z lewa na prawo, a jak...

 

Przepraszam ale takie pytania można generować przez najbliższy miesiąc, a jeszcze nie wziąłem do ręki noża i nie kupiłem chleba.

 

Chłopie masz chleb, masło i nóż, oglądasz filmy na youtubie, czytasz wszystkie wątki traktujące o tym temacie na naszym forum i na innych.

Zdobywasz wiedzę,przez podglądanie jak to ktoś inny robi.

I jak wtedy coś trzeba jeszcze rozjaśnić to się pytasz, lub prosisz o potwierdzenie czy dobrze rozumiesz.

Więcej wiary w swoje możliwości.

 

 

PS.Ja również zaczynałem od poziomu ZERO,  z tym, że najpierw sporo czytałem a i teraz sporo czytam, bo nie znam się na wszystkim. Czytałem, potem zadawałem pytania. Mój staż na forum nie jest duży, ale jak tu jestem to nie czytałem tylu "pytań z d...y" - przepraszam za wyrażenie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1231310 jest 1001 stron o Bixlerze i klonach. Tak więc wszystko przed nami.

Bardo fajne tylko to po "angielskiemu" nie każdy potrafi odczytać , dzisiejsza młodzież ma  łatwiej .

Z drugiej strony zdjęcia mówią więcej niż słowa.

Adrian więcej czytać

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram pomysł Roberta, przecież można by tematy o tych samych modelach skupić w jeden podobnie jak na Rcgroups np "Delta z depronu w 120min"

jest jeden temat i zainteresowani nie muszą szukać bo tam znajdą wszelkie potrzebne informacje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry ale proponuję dyskusję na ten temat przenieść do nowego wątku. A co do pytań kolegi to czytając ten wątek twierdzę jak przedmówcy że nie chce mu się poszukać. Ja miałem podobne pytania i jakoś na sporą część udało mi się znaleźć odpowiedzi samemu. A podobno mamy erę cyfryzacji w której dostęp do informacji jest nieograniczony. Ciekawy jestem jakby kolega sobie poradził bez internetu? :-D w

Funkcja SZUKAJ czy Google i komenda site:pfmrc.eu naprawdę potrafią zdziałać cuda. Chcieć to znaczy móc, kwestia chęci.

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosiłbym jeszcze o odpowiedź na te pytania, bo nikt nie odpowiedział - z góry dzięki:

3.

d )

nie wiem czy jest w tym różnica czy nie, ale co to za różnica wcisnąć przycisk ''bind'' i włączyć nadajnik (pilot) czy najpierw włączyć pilot, a potem wcisnąć przycisk ''bind''?, ale dobra nie polemizuje ; d

 

e ) Czy te bindowanie jest przymusowe, czy jak podłącze wszystko i włączę pilota i jak będzie się porozumiewać to jest to potrzebne te bindowanie czy nie?

f ) antenkę tą małą też czymś przymocować?

 

 

4. b )Odnośnie pytania 4 b ): wiecie co ten przełącznik robi:

MIX

A-NOR

zdjęcie jest na drugiej stronie tego tematu

?

 

10.

a ) Na którym poziomie zainstalować popychacza w lotkach i ta śrubkę (w sterze kierunku,wysokości)?:

post-13574-0-39750600-1397682837_thumb.jpg

na którym poziomie od dołu(tego co się przykleja do lotki)?ponumerowałem, więc proszę o odpowiedź na B)

b ) im wyżej zainstaluje tym większy kąt zgięcia lotki będzie(numer 4 na rysunku)? czy im niżej(numer 1 na rysunku) zainstaluje tym większy kąt zgięcia lotki będzie?

 

c ) jak zainstaluje na 3 poziomie od dołu to wszystko tak samo do każdego orczyka(na lotkach, sterze wysokości, kierunku) instalować tak samo? na tym samym poziomie najlepiej? czy nie?

 

jeju spokojnie ludzie powiedziałem, że odnośnie modelu to już moje ostatnie pytania, tak? więc sory jak niektórych denerwuje, ale proszę o wyrozumienie i z góry dzięki za pomoc

 

Mam pytanie odnośnie kleiu, bo dziś przetestowałem sobie poxipol i UHU Por na plastiku, poxipol idealnie(pięknie) skleił po 5 min już przesunąć nic nie było można, a UHU Por po 5 min nadal nic nie zaschnięty(kleiłem drugim sposobem klejenia UHU Pora tym, że się smaruje - przykłada i czeka 24h, bo jak robiłem tym sposobem, że się smaruje dwie części - nie przykłada się ich do siebie i się czeka, aż rozpuszczalnik odparuje i przykłada to po ściśnięciu jest bardzo słabo przyklejone ; / ), nie wiem co będzie po 24h zobaczę który mocniej trzyma ; p ale mam pytanie czy poxipol'em można skleić statecznik do kadłuba na przykład?(będzie trzymać?nie rozpuści EPP?) i jak myślicie ten poxipol jest lepszy od UHU Por?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian trochę inwencji i sam znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania. Sam jestem początkującym modelarzem i podobnie jak ty miałem i nadal mam 1000 pytań w tej materii ale staram się sam odnajdywać na nie odpowiedzi. Jeśli ewidentnie czegoś nie mogę znaleźć to dopiero pytam. Polecam Google i po wpisaniu zapytania po spacji dopisać site:pfmrc.eu na 99% znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

 

Wysłane z GT-N7100 przy użyciu Tapatalk

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10.

a ) Na którym poziomie zainstalować popychacza w lotkach i ta śrubkę (w sterze kierunku,wysokości)?:

attachicon.gifpowaznepytanie.jpg

na którym poziomie od dołu(tego co się przykleja do lotki)?

b ) im wyżej zainstaluje tym większy kąt lotki będzie? czy im niżej zainstaluje tym większy kąt lotki będzie?

pytam, bo myślę, że jak zainstaluje już ten popychacz do orczyka to, że już nie wyjmę:

76788055699793795839_thumb.jpg

c ) jak zainstaluje na 3 poziomie od dołu to wszystko tak samo do każdego orczyka(na lotkach, sterze wysokości, kierunku) instalować tak samo? na tym samym poziomie najlepiej? czy nie?

 

 

To jest wszystko demontowalne.Da się rozłączyć po montażu. Sam dojdź drogą dedukcji lub doświadczenia, gdzie masz włożyć popychacz aby wychylenia powierzchni sterowej były najmniejsze.

Jak na samolocie sprawia Ci to trudność to sobie narysuj, lub przyklej  dźwigienkę do kawałka kartki i potestuj.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma to jak pioneer... wszędzie pisze, że jak się binduje to się wciska przycisk “BIND”, a potem wyciska, a w pioneerze (nie wiem czy to tak ma być czy mam zepsute), ale jak się wciska przycisk BIND to on od razu odskakuje..., więc pewnie muszę tak zrobić, że włączam aparaturę, odbiornik i dopiero wciskam przycisk bind, bo w przypadku pioneera wciśniecie przycisku bind przed włączeniem pilota chyba nic nie daje, nie? skoro on od razu odskakuje..., nie wiem czy mam popsute czy nie, ale ten bind zamiast się wcisnąć on odskakuje.. ; /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wcisnąć i trzymać nie łaska?

myślałem, że odpalenie pilota i samo wciśnięcie wystarczy.., no ale nic trzeba potrzymać - nie wiedziałem, dzięki za miłe poinformowanie. Dobra nie ważne, temat uważam za zamknięty, no chyba, że ktoś ma ochotę i odpowie mi na pytanie 4., bo nadal nie wiem co to robi ; p no nic

4. wiecie co ten przełącznik robi na pilocie(co to za funkcja)?:

 

MIX

A-NOR

 

zdjęcie jest na drugiej stronie tego tematu

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do czwartego pytania, to panie profesorze, mam pewne przypuszczenia, opiearające się tylko na moim rozsądku, bez poparcia organoleptycznego.

 

A-NOR - Ailerion's Normal

MIX - Ailerion's mixed with Rudder

 

a w języku ludzi mniej wykształconych (oczywiście bez urazu - to jest cytat z filmu):

 

sprawdż, czy w górnym położeniu przełacznika (MIX), jak machasz lotkami w lewo i prawo, przypadkiem ster kierynku też się delikatnie nie wychyla.

 

Jak TAK to BINGO, jak NIE to pytaj dalej, mądrzejszych modelarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma to jak pioneer... wszędzie pisze, że jak się binduje to się wciska przycisk “BIND”, a potem wyciska, a w pioneerze (nie wiem czy to tak ma być czy mam zepsute), ale jak się wciska przycisk BIND to on od razu odskakuje..., więc pewnie muszę tak zrobić, że włączam aparaturę, odbiornik i dopiero wciskam przycisk bind, bo w przypadku pioneera wciśniecie przycisku bind przed włączeniem pilota chyba nic nie daje, nie? skoro on od razu odskakuje..., nie wiem czy mam popsute czy nie, ale ten bind zamiast się wcisnąć on odskakuje.. ; /

Na 3 stronie przewidziałem twój problem nawet wideo nie pomogło??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 3 stronie przewidziałem twój problem nawet wideo nie pomogło??????

nie... tylko po prostu myślałem, że przycisk mam popsuty..., bo wszędzie piszą, by wcisnąć, a potem wycisnąć, na filmach tez wszyscy wciskają i zakasuje, a u mnie od razu odskakiwało, nie ważne już wiem o co chodzi

 

mam pytanko czy dobrze dobrałem środek ciężkości:

mówiliście, że fabryczny środek ciężkości to 65 mm do tyłu od krawędzi natarcia skrzydła, ktoś z Was mówił, że poleca zrobić SC 80-85mm, mi wyszło tak:

post-13574-0-97605700-1397913806_thumb.jpg

podparłem to na kawałku styropianu, by złapać środek ciężkości, chyba dobrze

post-13574-0-61880900-1397913815_thumb.jpg

chyba dobrze jest nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem mam wrażenie, że nas testujesz... Wyważając podpierasz skrzydła :D

nie wiedziałem o tym, myślałem, że tak sprawdza się SC, bo w końcu skoro mój model podparty w jednym miejscu ładnie się trzyma to oznacza to, że tam się siły schodzą więc chyba tak tez można?

 

Chyba tak jak ja też można sprawdzać środek ciężkość? tylko może być mniej precyzyjny nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.