Skocz do zawartości

Dylemat - który model na start przygody?


adrian1515
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 a

2 czytałeś opis?

 

Motoszybowiec ma dodatkowo zamontowane od spodu kadłuba kółko (na mocowania wysokości skrzydeł) oraz zakończenie kadłuba (na końcu ogona), które ułatwiają "bezszkodowe" lądowania modelem.

3 ląduje na brzuchu, jak Kapitan Wrona

4 nie ma http://www.rcmodel.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=188:asw-28-r-planes&catid=34:rc-przegld-modelarski-62011-67&Itemid=12

5 model z silnikiem na plecach, mniejsze możliwości uszkodzenia go. model mniej czuły łatwiej opanować /trudniej wytrącić go z równowagi/

6 wystarczy UHU Por - w temp 125'C z EPP już i tak nic nie będzie :D

7 a potocznie zwany cjak, nie wszystkie pianki go tolerują, nektóre się topią /zawsze zanim coś kleiss trzeba sprawdzić na próbce materiału.

7 b są preparaty 'rozklejacze' do cjaków np http://www.jadarhobby.pl/wamod-rozklejacz-do-cyjanoakryli-debonder-zmywacz-plam-super-glue-20ml-p-27076.html

7 c np Joker http://abc-rc.pl/c/141/kleje-ca-cyjanoakrylowe-chemia-modelarska.html

7 d np Joker http://abc-rc.pl/c/141/kleje-ca-cyjanoakrylowe-chemia-modelarska.html

7 e możesz, nie lepiej tylko szybciej

8 ASW z linka jest z EPP, wyraźnie o tym pisze w opisie modelu, ten z filmu jest z laminatu

 

mówię Ci jeszcze raz, nie przeginaj!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już moje ostatnie pytania, za pomoc z góry dziękuje, a i proszę Was bardzo jak odpowiadacie to numerujcie na które pytania mi odpowiadacie będę bardzo wdzięczny. Liczę, że mi pomożecie no i oczywiście dziękuje

 

PYTANIE 9.

w 5. pytaniu chodziło mi o to czy większa rozpiętości coś daje? już wcześniej kolega powiedział, że tak, że model jest stabilniejszy, więc mimo wszystko wolę brać mniej rozpiętościowy model, by lepiej się nauczyć(opanowywać model) chyba dobrze mówię tak?

 

PYTANIE 10.

6 wystarczy UHU Por - w temp 125'C z EPP już i tak nic nie będzie :D

 

odnośnie pytania 6. Czy klejem UHU Por mogę kleić takim sposobem, że nasmaruje i przyłożę ? i poczekam, aż przeschnie, bo nawet na swojej oryginalnej stronie piszą oni inaczej ( http://www.uhu.com.pl/2013-03-13-10-25-35/uhu-por-40-g-klej-do-styropianu ), że trzeba posmarować, poczekać, aż przeschnie(odczekać aż wyparuje rozpuszczalnik) i złączyć(ścisnąć) klejone elementy i podobno klej łapie natychmiast, nie da się przesunąć ;/, więc chyba nie mogę tak zrobić, że posmaruje i od razu przyłożę i poczekam parę godzin, aż przeschnie czy mogę tak zrobić, bo sam nie wiem?

 

PYTANIE 11.

7 a potocznie zwany cjak, nie wszystkie pianki go tolerują, nektóre się topią /zawsze zanim coś kleiss trzeba sprawdzić na próbce materiału.

Pytałem o ten klej, ponieważ odradziliście mi UHU Por, więc jak w końcu z tym? mogę skleić EPP cyjanoakrylem? jak tak to jakim?, bo tak jak to wy mówiliście jakiegoś średniego mam użyć (jakiś link prosiłbym, bo nie wiem jakiego użyć, by EPP się nie rozpuściło)?

 

PYTANIE 12.

Cyjanoakryl to też Superglue no nie?, ale chyba tym nie mogę kleić EPP bo się rozpuści, ta?

 

PYTANIE 13.

Ogólnie odnośnie tego kleju no to nadal nie wiem co brać, bo niektórzy z Was mówią, że brać zwykłe CA (np. takie http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/MATERIALY-DO-BUDOWY-MODELI/Kleje-wypelniacze-i-inna-chemia-modelarska/Klej-cyjanoakrylowy-sredni-20g-Joker.html ), ale jak czytałem na różnych forach to co po niektórzy mówią, to to, że CA(cyjanoakryl) rozpuszcza EPP.

Niektórzy z Was mówią, że brać UHU Por, ale on podobno słabo kleii EPP i sam już nie wiem ;/

Znalazłem też sam specjalny klej CA Styro, więc pomyślałem sobie: ooooo! to go wezmę!, skoro jest do styropianu to EPP mi sklei, ale czytam opis tego kleju ( http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/MATERIALY-DO-BUDOWY-MODELI/Kleje-wypelniacze-i-inna-chemia-modelarska/Klej-cyjanoakrylowy-STYRO-20g-Joker.html ) i tam pisze: można kleić styropian, ale EPP już nie, więc sam już nie ogarniam... i ciągle nie wiem jaki klej wziąć :(

 

PYTANIE 14.

Podacie mi sklep gdzie znajdę klej UHU Por oryginalny?, bo tutaj znalazłem ( http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/MATERIALY-DO-BUDOWY-MODELI/Kleje-wypelniacze-i-inna-chemia-modelarska/Klej-UHU-Por-42g-do-pianek-i-styropianu.html?pa=2 ) tylko, że to jest podróba, bynajmniej tak wygląda po opakowaniu oraz po ich opisie: Producent: - nie określono - , bo w niektórych klejach UHU określają, że producentem jest UHU, a tu nic, więc proszę jakby ktoś mógł to o linka do sklepu z oryginalnym UHU Por

 

PYTANIE 15.

Mógłby mi ktoś wyjaśnić co to te EPP?, bo jak znajduje klej do styropianu to pisze, że nie używać do EPP, jak znajduje klej do EPP( np. CA) to tam pisze nie używać do styropianu, a, że do EPP można, więc chyba mimo wszystko EPP nie ma właściwości styropianowych? czy ma? Pytam się bo sam już nie wiem co to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 nie wiem.

10. UHU Por to klej kontaktowy - przykładasz i nic już nie możesz zrobić. Czasem jest to kłopot.

11 Mimo wszystko uważam, że UHU Por jest najlepszy do pianek.

12. Nie każdy cyjano nadaje się do pianek. Możesz kupić CA do pianek, lub zrobić test twojego kleju z szuflady na piance jaką masz. Do CA warto dokupić przyspieszacz. Wiąże wówczas od razu, nawet jak zacznie żreć piankę to możesz uratować.

13 - patrz 12

14 - ja kupuję w RcTrax - jest u mnie w mieście i mam jeszcze taniej (o przesyłkę :) )

15 - EPP to pianka podobna do styropianu, kulki trzymają się o wiele mocniej. Często pękając rozrywa taką kulkę, co w styropianie się nie zdarza.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Easy Glidera Pro w wersji KIT.

Kup 4 serwa i aparaturę (TG9x) z odbiornikiem.

Na początek do nauki latania poskładaj szybowiec bez silnika.

 

Dlaczego Easy Glider a nie Pionner czy Beta czy inne?

Bo dostajesz dużo lepszy model za niewiele większe pieniądze.

 

Najlepiej zanim kupisz to przejedź się do sklepu modelarskiego

i poproś obsługę żeby odpakowała ci obydwa modele.

Wtedy zobaczysz co mam na myśli....

 

No i podstawa nie kupuj niczego na szybko i w ciemno

a już na pewno nie zestaw RTF bo to kaszana.

 

 

ps. https://imageshack.com/a/y8Cb/1

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o EGPro, model świetny ale ciężko się nim ląduje, co wymaga sporej wprawy by go nie rozpieprzyć. Bety czy pioniery lepiej sie pod tym względem zachowują. A jak jest słaby wiatr, albo go nie ma wcale to zapierdziela 1m nad ziemią przez kilkanaście metrów i za chiny nie wykazuje chęci do lądowania.

 

Fakt jest tylko taki że nie używam klapolotek, na następny weekend sobie ustawie, oblatam i zobaczę wtedy jak się go sadza. Pewno będzie lepiej.

 

W każdym bądź razie EGPro bije na łeb pioniery i bety, doskonale lata, fajnje sobie radzi przy wietrze nawet wiekszym jak 5-6m/s.

 

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Easy Glidera Pro w wersji KIT.

Kup 4 serwa i aparaturę (TG9x) z odbiornikiem.

Na początek do nauki latania poskładaj szybowiec bez silnika.

 

Dlaczego Easy Glider a nie Pionner czy Beta czy inne?

Bo dostajesz dużo lepszy model za niewiele większe pieniądze.

 

ps. https://imageshack.com/a/y8Cb/1

A zdajesz sobie ile pytań będzie ja w pudle tyle części leży nie nadążymy opisywać co do czego i dlaczego, może numeracji braknie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom i będzie trzeba się pilnować żeby nie pomylić z numeracją przy odpowiadaniu. Przynajmniej wesoło będzie!

 

Niestety RTF przeważnie ma słabe wyposażenie w kosmicznej cenie. Finansowo lepiej i tak wychodzi nawet kit z najtanszym wyposażeniem, ale to zaś wygeneruje kolejne dzieśiątki pytań, w dzieśiątkach tematów, bo przecież tyle tego wszystkiego na rynku dostępnego.

 

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, pierwszy model kupiłem RTF bo nie czułem się na siłach aby go składać z większej ilości części niż 4.

Aparatury z zestawu używałem w innych, wczesnych, modelach i dała radę.

Żeby złożyć kita trzeba mieć już sporo wiedzy i samemu, bez wsparcia kolegi modelarza będzie bardzo ciężko.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert dobrze pisze, sam kupiłem KITa i z jego złożeniem miałem trochę problemów na starcie.

Nie wliczając narzędzi jakie musiałem przy okazji dokupić RTF na start wydaje mi się rozsądnym wyjściem na początek, aby w miarę szybko i bezproblemowo zacząć naukę latania.

 

Choć przyjemność ze złożenia samemu modelu - bezcenna.

 

Na pewno przyda się wsparcie doświadczonych modelarzy przy ustawieniu modelu.

Mi w sobotę na Chudoby chłopaki bardzo pomogli i wreszcie zobaczyłem jak mój model model lata :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem co w tym takiego skomplikowanego by poskładać do kupy parę części i postępować zgodnie z instrukcją. Przed EGPro miałem deltę w 120 minut, a przed nią heli. Bez problemu złożyłem i oblatałem EG zgodnie z instrukcją, a w kwestii delty też nie miałem większych problemów. Cała niezbedna wiedza jest w instrukcji, a nawet w razie wątpliwości idzie na szybko coś wygooglować. Jedyne co w EG zwaliłem to za słaby silnik kupiłem, teraz jest moc i pionowa winda :D no i co więcej do szczęścia trzeba.

 

Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Z tym lądowaniem nie ma tragedii.

Podstawa to duża otwarta przestrzeń 

i wylądujesz bez problemu.

 

Wiem że chodzi Ci o to

że ten model wisi w powietrzu i ciężko wylądować 

ale w sumie dzieje się to tylko gdy podchodzisz ze zbyt dużą prędkością

i to jest po prostu błąd pilota.

Jak jesteś na polu 100 hektarów to prędzej czy później sam ci model wyląduje.

 

Dodatkowo jak zmontujesz sobie model w wersji szybowcowej

i pierwsze wyrzuty robisz z ręki to daleko nie odlecisz.

 

 

 

Jeżeli chodzi o poskładanie Easy Glidera to przyznaje że 

jest sporo elementów ale....

wszystko pasuje do siebie idealnie i w zasadzie poza

smarowaniem klejem CA nie trzeba tam zbyt dużo myśleć.

Dodatkowo jest dość dobrze ilustrowana instrukcja

która pokazuje wszystkie kroki.

 

Wiadomo że pierwszy model zawsze nam nie wyjdzie

ale jak miałbym zapłacić +- 200PLN za Pionera czy 

inny chiński wynalazek to wolałbym już dorzucić te 80PLN

i kupić sobie Easy Glidera.

 

 

No i na koniec odradzam silnik na pierwsze loty.

Najlepiej najpierw sobie porzucać z ręki na małej górce

wtedy przy krecie nie ma większych uszkodzeń.

A jak zamontujesz silnik i nie opanujesz maszyny

to z modelu zostaną ci wióry :)

 

 

Edit: NIE KUPUJ TANIEGO RTF :)

 

Edit2:

 

 

 

Niestety RTF przeważnie ma słabe wyposażenie w kosmicznej cenie. Finansowo lepiej i tak wychodzi nawet kit z najtanszym wyposażeniem

 

Amen!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze parę nowych pytań odnośnie budowy Pioneera:

1. Jak zrobić lotki, ster wysokości, ster kierunku?

Czy mam obciąć ten kawałek i przymocować taśma, by się zginało?, myślę, że pewnie nie, ale to tak mocno się trzyma, że sam nie wiem czy mogę to ugiąć czy to się nie połamie, chodzi mi co mam tu zrobić, by to się zginało?, bo wiadomo przymocować orczyk i do tego popychacz i git, tylko, że załóżmy lotka trzyma się jak skała (nie rusza) i nie wiem co tu mam zrobić, by się ruszała, myślałem, że dostane już gotowe to, że jakiś giętki materiał tam będzie, który będzie łączył lotkę ze skrzydłem. jak to zrobić?(na zdjęciu pokazuje o co mi chodzi, bo nie wiem czy da się mnie zrozumieć ; d):

02615584930839618731.jpg

mam to zgiąć lekko?

tak sobie pomyślałem, że przeciąć i połączyć taśma, ale pewnie tak się nie robi - tak to mój poroniony pomysł, stad moje pytanie, bo części do mocowań lotek mam tylko tyle(zdjęcie na dole), a tu żadnych łączeń, nie ma, więc napewo mam tego nie ucinać i mocować, więc jak?:

95689541266899425787.jpg

tak wiem poronione pytanie jak i te moje wszystkie, no ale kurcze nie wiem co z tym fantem mam zrobić, myślałem, że to już będzie się uginać i starczy popychacz zainstalować

 

 

 

2.Orczyk to jest to co się przykleja do lotki, a potem popychacz łączy się z orczykiem i servem tak? takie pytanie już nie odnośnie budowy, a wiedzy.

a) Jeżeli to prawda to orczyk lepiej brać CA czy UHU Por?, bo w końcu orczyk to plastik, a plastiku chyba UHU Por nie weźmie?

 

 

 

3. To zapewne jest odbiornik, tak? myślałem, że już będzie zamontowany w kadłubie, no nic:

post-13574-0-69064200-1397505296_thumb.jpg

a ) teraz pytanie gdzie go najlepiej zamontować? w którym miejscu? lepiej z przodu kadłuba, z tyłu?

b ) przykleić go na rzepy? czy na coś innego?

c ) co to te czerwone? zapewne antenka odbierająca sygnały? czy nie?

d ) co to za kabelek po prawej do czego mi on? o ten kabelek chodzi:

post-13574-0-69660000-1397505635_thumb.jpg

 

4. Co to są za funkcje na pilocie?:

post-13574-0-57022800-1397505653_thumb.jpg

a ) czy to są włączenia/wyłączenia lotek, steru kierunku, steru wysokości, gazu? (Servo REVERSER o to chodzi - o te 4 funkcje)

b ) Co to za funkcja:

Mix

A-NOR

ta po samej lewej?

 

w instrukcji tyle napisali(zdjęcie niżej), odnośnie podpunktu a ) to mogę się domyślać, że jest to włączniki/wyłączniki, ale wole już wiedzieć ciekawość mnie zżera tak wiem mogę się dowiedzieć w praniu, ale podpunktu b ) to za nic nie wiem co to za funkcja, nawet w instrukcji nie podali:

post-13574-0-32445500-1397505660_thumb.jpg

 

5. Co to za przycisk (co robi):

post-13574-0-05553500-1397505668_thumb.jpg

co on robi?

 

 

6. Kleje swojego Pioneera UHU Por czy jak przykleję statecznik to, żeby lepiej się skleił mogę go owinąć jakąś gumką, która by dociskała, chyba gumka(np. recepturka) nie zrobi dziur w piance EPP?chyba gumka nie będzie tak mocna, by wgnieść?

 

 

 

Dziekiiiii wielkie z góry, bardzo mi na tym zależy, w ogóle ta instrukcja Pioneera to jakaś uboga jest, nawet nie jest wytłumaczone, która cześć to która. Ich instrukcja jest typu: przymocuj skrzydło, przymocuj statecznik poziomy, przymocuj ster wysokości, zainstaluj popychacz w orczyku steru kierunku, zainstaluj popychacz w orczyku steru wysokości,zamontuj śmigło, podłącz regulator do odbiornika (dosłownie tylko 7 podpunktów!) nigdy nie miałem z tym styczności nie wiem co i jak, a instrukcji zerooo :( nie jest np. powiedziane co to jest za mała śrubka, którą dosłownie nie wiem do czego użyć:

post-13574-0-76508400-1397507062_thumb.jpg

taka słaba ta instrukcja ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.