Skocz do zawartości

RWD-5 by Skazoo... trochę inaczej


Piotrek_SGM

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączę się do tematu. Autor pisał mi na PW, że nie ma głupich pytań, więc i ja mam kilka. Głównie chodzi mi o zastosowanie napędu, trochę poszperałem i wyszukałem coś, co mnie zainteresowało. Nie wiem jednak jak jest z ich jakością, więc poradzę się Was. Po kolei:

- jako że projekt z założenia jest niskobudżetowy, pomyślałem najpierw o czymś takim

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4709&Product_Name=TowerPro_BM2409-12T_/_25A_BEC/_9x4.7_Prop_Combo

 

- jeśli jednak uważacie, że się nie nada, mam jeszcze coś takiego

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=6097

 

Teoretycznie są bardzo porównywalne, a RWD nie ma być akrobatem :)

 

- Lotki. Pytając dobrego znajomego, pana Gugla, o przerobienie skrzydeł ze wzniosem na skrzydła bez wzniosu, ale za to z lotkami, najczęściej trafiałem na dywagacje o sensowności ich montażu, o przewadze ich braku i inne mądre głowy, jak po meczu naszej reprezentacji. Nigdzie natomiast nie znalazłem konkretów jak je wykonać w tym modelu, a to dopiero mój pierwszy model (budowane własnoręcznie, bo do tej pory katuję Easy Stara) i sam nie jestem w stanie zobrazować sobie, jak miałoby to zostać rozwiązane. Trafiłem natomiast na projekt TOTO-7 Motylastego i zastanawiam się, czy nie można 'zerżnąć' tego właśnie z ww. projektu.

 

Na pewno niebawem podzielę się efektami mojej pracy, ale na razie idzie ona mozolnie, gdyż dłubię dosłownie po kilkanaście do kilkudziesięciu minut wieczorkami, po pracy.

 

Pozdrawiam i dzięki za chęć pomocy ;-)

 

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 334
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Widzisz Bedo, tym razem dobrze, że napisałeś tutaj a nie PW, bo ja nie umiem satysfakcjonująco odpowidzieć na żadne z tych pytań ;-)

 

Co do doboru silników to TP chyba się nada, chociaż ma spore kV jakbyś chciał stosować zasilanie 3s. Jakoś nie jest porywająca, ale cena adekwatna. Regulatory mam 2 identyczne w modelu F-15 EDF i działają bez zarzutu, chociaż wcześniej padł mi inny egzemplarz takiego regla - wydawało się bez przyczyny.

 

Ten drugi zestaw napędowy jakoś dziwnie dobrany moim zdaniem, regiel torchę za słaby. Sugerowane śmigło 7x6... to chyba do pylona? Jak piszę głupoty to niech mnie ktroś poprawi. Też jestem dość początkujący.

 

Lotki - może któryś z kolegów, który zrobił lotki w RWD wrzuci zdjęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zbyt wysokiego kV, sugerujesz żebym zastosował pakiet 2s?

 

Nie sugeruję, bo trzeba by się wczytać w osiągi i proponowane śmigła do 2s.

 

Ale... w komentarzach w sklepie piszą, że przy śmigle 9x5 (sugerowane 9x4.7) i zasilaniu 3s prędkość strumienia zaśmigłowego to 74km/h....

 

A tak naprawdę- chyba nie ma co wyważać otwartych drzwi - popatrz w innych wątkach jakie napędy montowali koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jako że projekt z założenia jest niskobudżetowy, pomyślałem najpierw o czymś takim

http://www.hobbycity.com/...x4.7_Prop_Combo

 

- jeśli jednak uważacie, że się nie nada, mam jeszcze coś takiego

http://modele.sklep.pl/pr...roducts_id=6097

 

Jak ma byc projekt niskobudżetowy, to nie stosuj drogich rozwiązań.

:D:D:D:D

Silnik Emax 2822 za 6$ i regulator SS za 7$ do tego smigło za 50 czy 80 centów.

Śmigło 9x4,7SF ma sie rozumieć.

 

baxter

Edit

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6456&Product_Name=Hobbyking_SS_Series_15-18A_ESC

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5354

 

 

No i pakiet 2200 mAh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc nie sądziłem, że można to zrobić AŻ TAK niskobudżetowo ;-).

Wobec tego zaraz zabieram się za pierwsze, dziewicze zamówienie z HC, dobiorę jeszcze jakieś serwa i parę innych gadżetów, żeby doważyć paczkę.

 

Dzięki raz jeszcze!

 

 

Ed.

Spakowałem więc wszystko do koszyka i 2g mogę jeszcze upchnąć ;-)

Po kolei:

silnik

regiel

pakiet - tutaj zastanawiam się jeszcze nad mniejszym zamiast tego, ewentualnie jako dodatkowy. Chociaż nie wiem czy jest sens, bo jeśli będę wybierał się na latanie, to prawdopodobnie spakuję jeszcze mojego Easy Stara, a pakiet będzie ładował się podczas jego lotów ;-)

serwa takie i takie - wezmę po 2, pewnie zachce mi się zrobić lotki w jednym z modeli, a różne dlatego, że nie mogłem się zdecydować na konkretne, pewnie i tak niczym się nie różnią ;-)

ze dwa takie [http]śmigła[/url] - choć waham się jeszcze pomiędzy GWS, ale ten pomarańcz... :)

no i obowiązkowo propsaver

 

Paczkę doważyłem nic nie kosztującymi, acz przydatnymi gadżetami typu takiego i takiego. Rozumiem, że to ostatnie to wolna wariacja udająca snap?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lotki - może któryś z kolegów, który zrobił lotki w RWD wrzuci zdjęcie?

 

RWD-5 z lotkami:

 

album_pic.php?pic_id=2820

album_pic.php?pic_id=2819

 

Lotka została wycięta po sklejeniu skrzydła. W skrzydle zostało miejsce na lotkę a wycięta część została ścięta pod kątem 45 st od dołu wzdłuż krawędzi. Otwarte przestrzenie między żeberkami lotek uzupełnione paskami depronu. W górnej krawędzi lotki zostały wycięte kanaliki i wklejone zostały dwa zawiasy sztyftowe na żywicę (widać na zdjęciu z góry). pomiędzy tymi zawiasami od dołu zostały wklejone na żywicę plastikowe dźwigienki a w skrzydle umieszczone zostało serwo ( przykręcone do przyklejonej wcześniej płytki z balsy). :wink:

 

PS - co do wyposażenia modelu to wygląda zadowalająco. Ja mam pakiet 1300mAh 3S i model lata na nim ponad 20 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Klei się kolejny RWD-5 by SkaaZoo. Ale mam pytanie co do wyposażenia. Nie wiem jeszcze jaka będzie waga ale pewnie nie będzie się wiele różnić od oryginału. Planuję:

 

- silnik Towerpro 2408-21T-3 Black

- regulator Towerpro 20A Mag 8

- pakiet 11.1v 25C 1500mAh 3S

- 4 serwa Tower Pro SG-90

- nadajnik i odbiornik 4 kanały od RTF Cessna f-my Pelikan

 

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany! jaki nietypowy model!!! Jakie nietypowe wyposażenie!!!

Kuba, jeżeli na podstawie lektury 10 wątków o RWD 5 by Skazoo nie jesteś w stanie sam ocenić wyposażenia - odpuść modelarstwo, jest dla ciebie za trudne. Zajmij się czymś mniej wyczerpującym intelektualnie.

Myślę, że jesteś leniem :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany! jaki nietypowy model!!! Jakie nietypowe wyposażenie!!!

 

Silnik i regulator wziąłem stąd: http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=22490 ogólnie rzecz biorąc wzorowałem się na tym wątku bo w ASW-28 jest ten sam odbiornik i nadajnik jaki posiadam.

Wiem że zalecali mocniejszy silnik i inny regulator, ale względy finansowe skłaniają mnie właśnie do tego rozwiązania. Jak bym zastosował to co w końcu kupił fitter nie pytał bym to chyba jasne. A co do pozostałej części postu, to przykro mi że tu się traktuje w ten sposób osoby które grzecznie proszą o konsultację.

 

Ciężko odnaleźć się w tej "gęstwinie" różnych wypowiedzi szczególnie, że ile postów tyle opinii. Już naczytałem się prób o pomoc z powodu zbyt słabego silnika, pakietu itp. Nie mam takiego doświadczenia jak inni wszystko wiedzący modelarze a perspektywa wydania 200 zł na coś co zaraz będę musiał wymienić skłania do pytania nawet po 10 razy.

 

Aha i dzięki za pomoc. Twoja wypowiedź dała mi do myślenia. Ciekaw tylko jestem jak wyglądały Twoje początki? Jak bym mógł dał bym Ci "pomógł"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Ciężko odnaleźć się w tej "gęstwinie" różnych wypowiedzi szczególnie, że ile postów tyle opinii.

 

Niestety ta gęstwina nie zwalnia to z obowiązku czytania forum (choć niektórzy uważają taki obowiązek za przyjemność, a niektórzy zostali tej przyjemności bezpowrotnie pozbawieni - więc trzeba się cieszyć że można czytać ;) ). Wątków na forum jest o RWD by skazoo tyle, że gdybyś przejrzał (nie przeczytał tylko przeglądnął) chociaż kilka z nich, ze spokojem założyłbyś posiadane wyposażenie do tego modelu bez zadawania takiego pytania.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok szkoda czasu. Macie rację nie potrzebnie zadawałem to pytanie.

To nie o to chodzi, że nie chce mi się czytać, bo spędzam na tym forum na prawdę dużo czasu. Przecież nie zadałem pytania"jakie wyposażenie do RDW?" tylko podałem konkretne rzeczy i oczekiwałem odpowiedzi tak lub nie, a usłyszałem "radź sobie sam". Więc jeszcze raz dziękuję. Będę radził sobie sam. Tylko w takim razie po co to forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba

jesli coś budujesz sprawdzonego - to czytaj i buduj tak samo ;) pewnie poleci ;)

 

jak chcesz jednak eksperymentowac - to musisz czytac troche wiecej ;)

 

np posty huberta-taty gdzie przytacza tabelkę "dobór napędu"

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=20239

przelicznik wagowy funt/kg sobie znajdziesz

paramaetry silniczka który masz - też

 

a teraz będziesz mogł sam sobei odpowiedieć czym ma byc to Twoje rwd ;) i jak ma latac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qbatus, nie oburzaj się i nie szukaj ukrytych złośliwości. Każdy kiedyś zaczynał, wypracowywał własny pakiet doświadczeń, teraz się chętnie (wbrew temu co myślisz i piszesz) nim dzieli. Właśnie po to jest to forum, ale ciężko jest odpowiadać wszystkim nowicjuszom w 10 równolegle pisanych tematach dotyczących tego samego problemu i za każdym razem to samo.

Podstawowa rada do korzystania z forum - najpierw :szukaj: a jak masz wątpliwości to pytaj.

 

A... i jeszcze jedno. Czasem dobrze jest zrobić coś po swojemu, metodą prób i błędów, rozwiązywania problemu na logikę. Potem możesz się pochwalić, że sam do tego doszedłeś. To hobby wymaga cierpliwości, więc jeśli Ci jej brakuje - odpuść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jesteś leniem :!:

To chyba nie ukryta ale całkiem jawna złośliwość. Widzę, że dużo więcej ludzi się angażuje w mój problem niż na początku sądziłem:P

Podstawowa rada do korzystania z forum - najpierw :szukaj: a jak masz wątpliwości to pytaj.

Właśnie w ten sposób to zrobiłem. Skompletowałem wyposażenie na podstawie innych postów ale miałem wątpliwości, więc zapytałem. Nie rozumiem więc kompletnie o co wam chodzi!!!

Dostałem odpowiedź na moje pytanie, więc bardzo proszę o zakończenie dyskusji, bo to ani czas ani miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest złośliwość, to moja opinia.

 

Silniki, serwa, regulatory, pakiety - mają PARAMETRY! Nie porównuj nazw, numerków tylko właśnie parametry. Oczywiście warto sprawdzić czy któraś z marek nie jest ewidentną wtopą.

Co ciekawsze wyposażenie sensownie dobrałeś.

W przypadku RWD zostało o tym modelu i wyposażeniu napisane WSZYSTKO, wstyd pytać.

Więcej pewności siebie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.