Skocz do zawartości

RWD-5 by Skazoo... trochę inaczej


Piotrek_SGM

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 334
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

napisałem ze ciągnie 1kg na połowie gazu na śmigle 13x4 to mało??

 

chyba zrobię model tylko trochę powiększony jak będzie 2 razy większy to mogą być ze sztywnością problemy trzeba by 4 razy więcej depronu :?

 

edit

 

koledze z forum ok 2metrowy wyszedł w wadze ok kilograma :lol:

 

większego nie zrobię - będę go dociążał 2gim pakietem :devil: takiej wagi się nie spodziewałem :mrgreen: istny szybowiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałś Pawle na PW, ale odpowiem i tutaj.

Jeżeli jest to Twój pierwszy model. To musisz wiedzieć że do jego konstrukcji trzeba trochę "pokombinować", miałem problemy z wręgą silnikową, wyrwała się od drgań.

Trzeba go niestety wzmocnić i to dość solidnie.

No i musisz mieć samochód do przewozu, bo niporęczne to strasznie.

 

Plany przeskalowałem +50% czyli ok 130cm rozpiętości + połowa, to wychodzi 2 metry.

Były w PDF, wydrukowałem w domu i zaniosłem na ksero. Tam mi powiększyli o 50%, czyli z arkusza A4 zrobili A3. i takie posklejałem

Dzwigary skrzydła z listew 3x6 6 dlatego że depron jest 6 mm. I właśnie dzwigar depronowy jest obustronnie w skrzydle obłożony listwami. Podłużnice kadłuba z listew 6x6, od dziobu po ogon. Wręga silnikowa - sklejka 3mm. stateczniki z depronu 12mm, czyli dwie deski 6mm sklejone razem, lub 6mm lamelowane dookoła listwami balsowymi, 6x2mm 2-3 warstwy. Mocowanie dzwigni sterowej - w statecznik wklejony klocek balsy 6mm. podwzie z drutu 6mm. Koła 75mm średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz gdzie przeskalować planów, to użyj programu : "Posteriza" . Ja nim drukuje plany i wszystko jest Ok. Największym a zarazem jedynym minusem jest to że trzeba je później posklejać. I jeszcze apropos silnika. Czy to jest taki duży problem przeczytać i napisać na forum oznaczenia silnika ?? Ja bym na razie na twoim miejscu nie robił jakiś gigantów po 2m a normalnego, takiego jak zaprojektował Skazoo czyli 1.3m.

Pozdrawiam Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no normalnego nie mam silnika;]

 

lotnisko - 2 boiska obok siebie i jeszcze ohoho miejsca dookoła mam 50 metrów od domu a mieszkam w centrum :lol: wiec jest fajnie a kolegów co by pomogli przenieść model tez nie brakuje (a nie są to modelarze)

 

jak myślicie czy sklejka ze skrzynek po warzywach nada się do modelu ? na tym forum czytałem o takim patencie

 

skrzydła che zrobic składane bo inaczej to niema sensu

 

plany wydrukuje jednak w drukarni ;] za dużo zachodu ze zwykła drukarka

 

baxter robiłeś tej samej wielkości model więc się przygotuj na pytania dodatkowe :lol2:

 

1 z nich - robiłeś składane skrzydła? jak rozwiązałeś ich mocowanie, węglowy pręt w aluminiowym?

 

sam kadłub zrobić z depronu 2x5mm?(tylko taki był a był tani)

 

jakiej grubości żeberka?

 

czy 6płyt 3mm i 2 x 5mm wystarczą na model czy przymierzać się po dojście po depron? (ahh jak ja mam wszędzie blisko :jupi: )

 

bez oklejania depronu sztywność była zadowalająca czy latasz galaretą?

 

masz jakis film z oblotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pochwalę się swoim RWD-5 by Skazo z małymi modyfikacjami. Model oklejony folią samoprzylepną Solar Trim.

b6d91b16e2fd4bd2m.jpg

Wyposażenie TURNIGY z HC:

silnik TR28-30B 1050kv

regulator Plush 25A

serwa TG9

pakiet 1800mAh 3S 20C

śmigło GWS EP 10x4,7

waga gotowego do lotu - 710g

 

z tym wyposażeniem SC na 5,5cm przy pakiecie max do przodu

 

pozostałe zdjęcia modelu tu: http://kry3.fotosik.pl/albumy/741558.html

 

mam nadzieję, że poleci :P - proszę o uwagi co do modelu, które mogą zadecydować o jego ewentualnej nie lotności. Mam stresa przed dziewiczym lotem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli trzeba bedzie klapy zrobic :? ? nie jednak myślę ze się obędzie dziś może będę miał plany zacznę wycinać

 

aparatu nie mam ale może pożyczę, zobaczymy jak będzie z relacja 8)

 

nie chce ci się odpowiadać na pytania? może jednak znajdziesz chwile czasu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy, że z innym - lzejszym lub cięższym - wyposazeniem SC zmieni położenie

 

To był taki skrót myślowy (poprawiłem w poście) - chodziło mi, że przy pakiecie max. do przodu daje sie osiągnąć SC5,5cm - chyba mieści się w dopuszczalnych granicach dla tego modelu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce ci się odpowiadać na pytania? może jednak znajdziesz chwile czasu

 

Czas znajdę jezeli bede wiedział że warto. Jesteś piątą osobą która mnie pyta na PW o ten model. Wiem że to jest kuszące mieć model 2m rozpiętości, za tak małe pieniądze..

Ale na razie żadna z tych osób go nie zbudowała.

Wklej avatar, bo lubie wiedzieć z kim rozmawiam.

 

Pozdrawiam

Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja drukując plany w lokalnym XERO zaplacilem 15zł za wydrukowanie w skali 100%. Dlugo sie zastanawialem czy zapłacić czy sklejać A4. Myślę, że to dość sporo płacić 45zł za metr. Lepiej posklejaj A4 lub A3 - pewnie wyjdzie Ci taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.