Skocz do zawartości

RWD-5 by Skazoo... trochę inaczej


Piotrek_SGM

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 334
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Cześć

 

Mam pytanko jakiej jeszcze można użyć listewki sosnowej oprócz 2x6mm bo w sklepie nie maja takich rozmiarów

 

Myślę, że każdej zbliżonej jaką mają. Jeśli będzie trochę większa to model i tak bardzo nie zwiększy swojej masy. Poza tym sądząc po dwu poprzednich postach lepiej będzie jak model będzie miał większą masę. Ja też buduję RWD5 by Skazo i wydaje mi się za lekki. Zbudowałem wcześniej TOTO-0 wg kolegi Motylastego. Miał ważyć około 400 g a mój po róznych kraksach i naprawach (dodatkowo tkanina szklana , żywica i klej) waży teraz około 750g. Wznosi się pod kątem około 60 st do góry, kręci akrobacje a wiatr nawet dość silny nie jest mu straszny. RWD5 też zamierzam dociążyć a żeby to nie był pusty balast to może dam mu duży pakiet Li - Fe 4S 2200mAh :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Syn zaczął tworzyć ten model prawie rok temu, kiedy zaczeliśmy naszą modelarską przygodę. Teraz ja go kończę gdyż stwierdziłem , że potem może nie starczyć nam weny na dokończenie. :wink:

 

Teraz wygląda tak:

album_pic.php?pic_id=2822

 

album_pic.php?pic_id=2821

 

album_pic.php?pic_id=2819

 

Pozostało zamontować serwa, podłączyć napędy, wyważyć i może oblot w wekend jak pogoda pozwoli. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi się uda oblatać model bez kraksy to się pochwalę. :wink:

Dokończyłem dziś model i jest gotowy do oblotu. A co do elekroniki to odbiornik opakowany jest w gąbkę (jakby co to przeżyje) więc na zdjęciu niewiele by było widać. Zrobiłem taką samą półkę na dwa serwa jak w relacji Piotrka_SGM. Odbiornik umeściłem pod tą półką. Regulator jest umieszczony na prawym bolu około 4cm od wręgi silnika a naprzeciwko na lewym boku pakiet Li-pol 3S 1300mAh. Wszystko dodatkowo powypierałem gąbką. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega Kr3cik - model się przeciąga a zawsze jest jakaś niesymetria i moment żyroskopowy śmigła , że zwala się zawsze w jedną stronę. Moje modele depronowe też chętniej się zwalają w prawo. :wink:

 

Musisz podchodzić do lądowania zachowując większy kąt schodzenia a więc i większą prędkość. Blisko ziemi wypłaszczasz profil schodzenia ale nie pozwalasz aby model "wypuchł" do góry tylko ma wytrzymywać zmniejszając prędkość tuż nad ziemią lecąc do niej równolegle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! czy ma ktoś może schemat malowania biało czerownego SP-LOT - ?

chodzi mi o rzut skrzydeł z dołu:

 

nie jestem pewny czy czerwone ma być samo natarcie, czy cała powierzchnia skrzydeł?

 

będę wdzięczny za pomoc

 

:)

 

Ja wykonałem całe czerwone skrzydła i usterzenie poziome od dołu. :wink: Co do wzoru malowania to nie mam.

A może zmienić zupełnie malowanie na takie ( trochę widać od dołu, i w końcu też SP-LOT):

 

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Darku ;)

to malowanie znam niejako po sąsiedzku... z Bielska ;)

ale wersja biało-czerwona super wygląda na niebie...

 

fajnie wyglada też w e wrześniowym kamuflarzu - tylko muszę poszukać detali(znaków)

widziałem kiedys na jakimś "plastikowym" forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.