Skocz do zawartości

RWD-5 by Skazoo... trochę inaczej


Piotrek_SGM

Rekomendowane odpowiedzi

No model się ładny szykuje... :)

Ja też dałem na kadłub rowkowany tylko, że nie tą stroną przerysowałem plany :/ ale to chyba tak bardzo przeszkadzać nie będzie :)

A co do ilości depronu to ja mam 6mm jeden arkusz i 3mm dwa arkusze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 334
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
wrzuce kilka fotek z budowy

 

No, teraz widać :)

 

Pokazałem właśnie 10-letniemu synkowi szwagra, co robisz, on na to cyt."to NIEREALNE, żeby chłopiec 12-lat robił takie super samoloty" :D:D:D

 

Od siebie dodam- przy pracy którą wykonałeś, szkoda, że nie zrobiłeś wręgi silnika i łączników skrzydeł ze sklejki - to bardzo ważne. Jeśli sam nie potrafisz możesz zawsze poprosić o pomoc kogoś starszego lub bardziej doświadczonego.

 

Wręgę można łatwo wymienić - zrób to. Łącznik - jeżeli skrzydło jest sklejone to gorszy problem. Jakbyś próbował ulotnić ten model w takim stanie nie próbuj nim chociaż robić pętli bo skrzydła złożą się na 99%

 

Druga sprawa- jakoś dziwnie wąskie wyszły końcówki płatów czy mi się wydaje? :twisted:

 

Gratuluję zacięcia,

 

 

P.

 

A mi znów komputer szwankuje bo nie widzę zdjęć od Ppompka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam ja tez próbuje poklejić rwd-5 tylko ja swój oklejam papierem na to przyjdzie podkład i lakier więc pare gram przybędzie i zastanawiam sie czy silnik 400 da sobie z nim rade?

mam jeszcze jeszcze jedno pytaniemam mozliwość pomalowania modelu w warsztacie lakierniczym tylko nie wiem czy podkład i lakier jakiego oni używają sie nadaje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja Ci nie pomogę. W sprawie napędu - ja latam na dużo za mocnym silniku bezszczotkowym, w sumie latałem po oddałem model Wujkowi - modelarzowi.

 

Jeśli chodzi o oklejanie papierem i lakierowanie też nie mam doświadczeń. Może ktoś doświadczony w temacie poczuje się wywołany do tablicy? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam mój model prawie złożony chciałem dodać takie osłony do podwozia

album_pic.php?pic_id=1305 i tu moje pytanie czy w tym modelu nie będzie to przeszkadzać

a tak wstępnie wygląda mój model

album_pic.php?pic_id=1292

dziś będe oklejał skrzydło papierem na wikol a w przyszłym tygodniu malowanie :D

p.s.kupiłem apke E-SKY 0404 ale nie wiem jak dobrać do niego odbiornik

pozdrawiam kris28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką grubość depronu używaliście na budowę kadłuba i usterzenia ??

W opisie podane były 2 grubości - lecz brak opisu gdzie jaki był zastosowany..

 

W mojej okolicy znalazłem tylko 3mm a to chyba za cienkie na kadłub ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką grubość depronu używaliście na budowę kadłuba i usterzenia ??

 

Jakbyś spojrzał na wycięte części na początku wątku to by było jasne.

Tak jak napisał F-150 no i stateczniki też 6mm.

 

kris28 - ładny będzie ten Twój RWD. Te profile przy podwoziu nie zaszkodzą, tylko pamiętaj, że podwozie pracuje (odkształca się).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką grubość depronu używaliście na budowę kadłuba i usterzenia ??

 

Jakbyś spojrzał na wycięte części na początku wątku to by było jasne.

Tak jak napisał F-150 no i stateczniki też 6mm.

 

kris28 - ładny będzie ten Twój RWD. Te profile przy podwoziu nie zaszkodzą, tylko pamiętaj, że podwozie pracuje (odkształca się).

 

 

fotki które zrobiłeś i umieściłeś na początku wątku nie pokazują realistycznie grubości zastosowanego depronu..

chcąc się upewnić wolałem zapytać.. jak można zrób edit z tą informacją w pierwszym poście tego wątku ;D będzie dla potomnych :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie gratuluje zbudowania modelu RWD5 jestem w szoku wszystko swietnie opisane model piekny.Od paru miesiecy interesuje sie modelarstwem bardzo mi sie podoba chcialem kupic sobie jakis tani model do 400zl RTF ale po przeczytaniu twojego postu na temat budowy RWD5 to zachorowalem na ten model na ta budowe.I w zwiazku z tym mam pytanie czy dam sobie rady jestem totalnym laikiem :oops: jak na razie to gram na symulatorze.Patrzac na te plany czarna magia jak to wydrukowac??Prosze o porade i z gory dziekuje pozdrawiam.Szkoda tylko ze nie mieszkam blizej Siedlc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.