Jump to content

Silnik Redox

Łukasz1987
 Share

Recommended Posts

Do silnika idą zawsze 3 przewody , a do pakietu zasilającego - dwa :D. Obojętnie, który z tych trzech podłączysz do trzech silnika - jeśli obroty będą w przeciwną stronę do oczekiwanych to zamień którekolwiek dwa przewody regulator - silnik.

Nie ma co się zastanawiać. Podłącz wszystkie trzy bez zastanawiania się nad kolejnością. Jeśli silnik będzie się kręcił w przeciwnym kierunku to zamienisz kolejnością dwóch przewody w silniku lub ustawisz w regulatorze parametr od kierunku obrotów.

Znaczy nie użyłeś nadajnika? Serwa mogły się poruszyć od włączenia ale nie będą się same ruszały bez obsługiwania nadajnikiem. Tym bardziej silnik. Musisz włączyć nadajnik i drążkiem nadajnika zwiększać obroty silnika. Oczywiście wszystko to musi być podpięte do odbiornika ! o czym zapomniałem napisać. Ale to przecież jest oczywista oczywistość !

Czy na aktualnych ustawieniach był już wpisany inny model? Czasami tak mi się działo, że nie mogłem uruchomić silnika w tej pamięci, w której odpalałem inny silnik. Czasem zmieniałem numer pamięci w nadajniku albo zmiana ustawień EPA kanału silnika pomagała.

Po podłączeniu regla, silnika, odbiornika i pakietu gdy drążek gazu jest w dół max. słychać "muzykę" z regla-silnika czy głucho?

Czy po włączeniu nadajnika a potem podłączenia pakietu do regulatora z silnika wydobywa się jakiś dźwięk, melodia?? Środkowy kabel z regulatora do środkowego kabla w silniku a 2 pozostałe to kierunek obrotu.

Regulatory Redox należy najpierw skalibrować do zakresu ruchu drążka. Dać drążek na max tak jak w wejściu w programowanie. Po trzech sygnałach drążek na min. i po ponownym ruchu w kierunku max silnik powinien ruszyć.

Ja miałem podobną przygodę z regulatorem 30A redox.Po włączeniu wszystko działało oprócz silnika, po 3 minutach działania regulator potrafił nadtopić piankę w modelu.Oddałem go na gwarancję i dostałem nowy :)

Regulatory Redox należy najpierw skalibrować do zakresu ruchu drążka. Dać drążek na max tak jak w wejściu w programowanie. Po trzech sygnałach drążek na min. i po ponownym ruchu w kierunku max silnik powinien ruszyć.

u mnie to zadziałało, a miałem podobne objawy jak u Ciebie, czyli melodyjka na starcie a później nic.

Na starcie jak @kaczma2 napisał trzeba ustawić zakres pracy drążka gazu.

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.