Skocz do zawartości

PZL Ts-11 Iskra EDF


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Miałem ten sam problem z tą turbiną... Zrobiłem tak samo. Na tym zestawie uzyskałem w twisterze multiplexa 850w i około 56A jeśli zmieści Ci się pierścień na czoło turbiny to koniecznie go załóż poprawia sprawność turbiny mój twister na 4s 2700 35c zippy compact  (trochę za słabe) uzyskałem 226km/h i czas lotu około 4 minuty. regiel polecam około 70A i koniecznie oddzielny bec... Dodam że zastosowałem laminatową zwężkę tunelu na 56mm z 70mm model ważył około 1100g ciągu miałem 1050g z gołą turbiną w gładkim tunelu . po założeniu pierścienia silniczek się spalił... myślałem że może łożyska wynieniłem na nowy i też się spalił po 2 lotach... :P Teraz chcę założyć 2100kv lub 2500kv ale pod 6s i latać na 5s... jeśli uzyskasz około 750-800w to powinien wytrzymać Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator kupiłem zdrowo na wyrost - 80A

Zwężenie tunelu na wylocie wynosi 27% FSA. Gdzieś przeczytałem ze zwezenie o taką wartość bedzie najkorzystniejsze. Niestety pierścień turbiny nie zmiesci sie do tunelu. Cały tunel i wloty powietrza zrobione są na styk.

 

A wagowo to słabo mi to wyjdzie... Po podliczeniu obecnej wagi modelu (700g) i dodaniu do tego wagi wyposazenia i 100g na malowanie wychodzi mi ok 1.5kg. Pewnie przez taki stosunek ciagu do masy lot bedzie wygladal realistycznie ale trzeba bedzie sie pilnować bo nie bedzie zapasu mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapas mocy zawsze przedkłada się na prędkość i pionowe wznoszenie fakt że przy zapasie mocy się nie przeciągnie bynajmniej na moim przykładzie...

Prawda jest taka że jak już oderwiesz się od pasa to do spokojnego lotu (makietowego) wystarczy 30% mocy jaką posiadasz w owym zestawie. Pytanie jak model będzie się zachowywać przy małych prędkościach... tak czy siak uczulam na dodatkowy bec koniecznie z autopsji znam kilka przypadków gdzie regiel stanął w ogniu i po kilku sekundach zabrakło prądu na radio i model pięknym korkiem ubił kreta... Kolega miał regiel z zapasem za to goldy za słabe chyba 3 zalecam 4 co sprawiło że koszulki termokurczliwe się potopiły zrobiło się zwarcie regiel się spalił niestety razem z becem i model runął na ziemię...

Postaram się wrzucić filmik jak latał mój twister bez pierścienia posłuchasz sobie jaki dźwięk uzyskasz na tym zestawie. Polecam również pakiety nie mniejsze niż 45c ja miałem 2700 35c i wiem że to stanowczo za mało... Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xt60 też daje radę ważne by kable do regla nie były za cienkie. Im większa pojemność tym wydajniejszy pakiet. 3000 i 40c to dobry pakiet. Jak dobrze pójdzie to wyciągniesz około 48A do 57A w zależności ile wat wyda silnik na hamowni wypluł mi 50A 890 wat i 1.7 kilo ciągu z pierścieniem bez około 1.3 kg. W modelu mocno dane się zmieniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj Iskra otrzymała kilka detali ;)

 

Prowadnice strug na skrzydlach

post-12314-0-52722200-1439337928_thumb.jpg

 

Osłone ogona przed otarciem o pas

post-12314-0-45592700-1439337966_thumb.jpg

 

Oraz takie cośki na osłonie wylotu (nie wiem jak to sie nazywa)

post-12314-0-40718400-1439338000_thumb.jpg

 

Pozostało jeszcze dorobić klamki od owiewki kabiny i osłony aparatów

 

Zdecydowałem sie juz teraz zrobić te szczegoliki, poniewaz doszedlem do wniosku iz jezeli bym tego nie zrobil teraz to musialbym drugi raz rozkładac sprzet do malowania a tak to juz beda gotowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesety wczoraj nie miałem mozliwosci pomalowac modelu. Dzisiaj tez nie dam rady :/

 

Ale mam nadzieje, ze moje winy beda odkupione takim gadżetem do modelu jako ciekawostką na statyke :D

post-12314-0-67881700-1439644413_thumb.jpg

 

Chyba podoba mi sie zabawa z takimi detalami/szczegolami/ciekawostkami do modelu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedsmak jutra :D

 

Przy okazji pragne pozdrowic producenta pewnej tasmy malarskiej ktora przesiaka farba na krawedziach mimo dobrego przyklejenia do powierzchni. Efekty tego defektu widac przy "7" i bialej linii. Oczywiscie postaram sie to jak najlepiej poprawic ;)

:Dpost-12314-0-47232000-1440111382_thumb.jpg

 

 

Prawdopodobnie w przyszlym tygodniu (ostatnim wakacji :( ) nastąpi oblot Iskry

Mam mieszane uczucia co do tego faktu. Jedyne co moze nie wypalic to zly ść albo bląd pilota.

 

Jakie polecacie programy do wyliczenia srodka ciezkosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linijkę, ołówek i kartkę papieru. Pomierzyć, porysować, podstawić do wzoru.

Szanse, że źle wyjdzie są znikome.

 

Może coś jest ze mną nie tak, ale nigdy bym nie zaufał programowi, gdybym model budował dłużej niż tydzień ;) .

 

A taśmę polecam Tamiya. Droga, ale komfort pracy niezastąpiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosujesz metodę wykreślną. To tylko brzmi groźnie. Jak ja dałem radę, to Ty też dasz.

Potem podstawiasz do wzoru.

Jutro szczegóły, bo muszę zajrzeć do książki, zrobić foty i wkleić a już padam...

 

Zresztą i tak ktoś do tego czasu napisze, że SC w 1/3 cięciwy i wiooo! :P:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.