Skocz do zawartości

PZL Ts-11 Iskra EDF


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej to oczywiście porzucać pusty model, ale na to to już za puźno. Pozostaje Ci obliczyć ręcznie lub w programie, a najlepiej wieloma metodami na raz, plus obejrzeć w innych relacjach gdzie innym wypada SC w iskrze.

W F-18 nie liczyłem, nie wyznaczałem, nie rzucałem pustego, a spojrzałem na parę SC w innych modelach i wyznaczyłem na oko palcem, to był strzał idealny, he he, ale to szczęście miałem.

Polecam Ci programik piotrade, bardzo dobry.

http://www.piotrp.de/MIX/sp.htm

Przy czym dla bezpieczeństwa weź wartość dla większej stabilności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczalem malowac "no godzina i po robocie " a teraz po 5 godzinach ...

 

Dluzej sie schodzi niz zakladalem. Najtrudniejsze są czerwone linie. Znowu w paru miejscach trzeba poprawiac ale ogolem jest ok

 

Na dzisiaj koniec prac, jutro airshow i trzeba sie wyspac :D

post-12314-0-23792900-1440183439_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, parę poprawek wydaje się niezbędne. To dość wymagające pod względem precyzji malowanie.

Zainwestuj w dobrą taśmę. Nie musi być Tamiya, wystarczy jakaś, która jest miękka, elastyczna.

Przy malowaniu, niemal zawsze dociskam miejscowo taśmę, jeśli jest ryzyko podcieknięcia farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nawet nie próbuj ze względów bezpieczeństwa.

Inna sprawa, że przecież nie musisz wywlekać dętki z traktora. Możesz zasilać aero całym kołem, do którego wciąż będzie przymocowany traktor. :)

 

A butla na sprężone powietrze, stara gaśnica z odpowiednią przejściówką do podłączenia?

Takie dostosowane do wysokich ciśnień pojemniki możesz nabić sprężonym powietrzem (może nawet na stacji benzynowej) i na pomalowanie pasków będziesz miał aż nadto. A jak chcesz tanio malować całe modele, to naprawdę tylko lodówkowiec w wersji budżetowej.

 

A co ze sprayem? Przynajmniej ten model byś miał pomalowany, a na przyszłość to jak pisałem wyżej.

 

Sposobów jest kilka, wystarczy spokojnie przemyśleć możliwości i ograniczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.