Skocz do zawartości

NOWY POLSKI SZYBOWIEC


janegab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy takiej murawie i idealnych lądowaniach rzeczywiście nic się nie zniszczy. Chodzi bardziej o wyrobienie nawyków ponieważ czasami ląduje się poza pasem i wtedy wylądujesz jak zawsze z otwartymi klapami a wtedy to już w zalezności od szczęścia coś się uszkodzi albo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po oglądnięciu filmu nie widzę różnic między Antaresem a piankowym Cularisem za 523pln a w zasadzie Cularis lata nawet lepiej. No może Antares miał krótsze i cięższe lądowanie ;) To szybowiec do wożenia się po niebie czy można również pokręcić jakieś szybkie akrobacje? Jeżeli do wożenia to wolę Cularisa. Też ładnie wygląda a lata nie gorzej a za różnicę w cenie modelu i wyposażenia można zakupić sobie przyzwoity nadajnik.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę? Chciałbym wierzyć że Antares jest wart swojej ceny i lata odczuwalnie lepiej. Mam nadzieję, że będzie okazja zobaczyć go gdzieś na żywo bo na filmach lata przeciętnie za to wygląd i owszem ma dobry jak wszystkie modele z X-models. Wojtek, tu chodzi o stosunek ceny do możliwości i zadowolenia z modelu. No chyba, że ktoś chce taki sobie zakupić a nie inny, jego prawo. Też czasami tak robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po oglądnięciu filmu nie widzę różnic między Antaresem a piankowym Cularisem za 523pln a w zasadzie Cularis lata nawet lepiej. No może Antares miał krótsze i cięższe lądowanie ;) To szybowiec do wożenia się po niebie czy można również pokręcić jakieś szybkie akrobacje? Jeżeli do wożenia to wolę Cularisa. Też ładnie wygląda a lata nie gorzej a za różnicę w cenie modelu i wyposażenia można zakupić sobie przyzwoity nadajnik.  

 

 

 

 

Jeżeli ty potrafisz zawrzeć i pokazać wszystkie wady i zalety modelu w jednym filmie to jesteś naprawdę NAJLEPSZY.

Porównywanie styropianu do laminatu no szacun, możliwości muszą być naprawdę identyczne :lol:

Sory wszystkich za oglądanie nieba ale nie było czasu na obróbkę filmu.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest o modelu a nie o nadajniku. Nadajnik wyłącznie użyty dla zobrazowania różnicy w cenie więc nie róbcie wycieczek w stronę nadajnika :o

Filmy były 3 a nie jeden, opisów wrażeń mało. Czekam więc na więcej bo po tym co jest mogą pisać jak wyżej.

 

[edit] co do porównania jak latają modele wykonane w różnych technologiach to dość łatwo to zauważyć na zawodach choćby makiet szybowców. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie się dowiem jakie są różnice w locie makiet szybowców wykonanych  różnymi technologiami. Rozumiem, że w zależności od przyjętej technologii wykonania makiety, model lata dobrze lub źle, "ładnie" lub "brzydko"? I jeszcze jedno- jakiej "miary" używasz to tej oceny? Pytam serio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Tomek - naprawdę tak to rozumiesz ?

Adam (jogurt) mógłbyś pokazać jak rozwiązałeś mocowanie silnika i dopasowanie kołpaka ? Jeśli się nie mylę to mam taki sam kadłub. 10cm przed kabinką mam wymiar kadłuba 37,5mm x 43mm mierzone na zewnątrz przy grubości ścianki lekko 1,5mm.... Brakło mi wyobraźni jak to spasować z 37mm outrunnerem. Może Twoje rozwiązanie mnie konstruktywnie natchnie ?

Pozdrawiam - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Za 2 tysiączki  to można kupić coś znacznie lepszego z Wistmodel i od Kwarcińskiego do czego gorąco namawiam !

mam pytanie?czy masz tam rabat 50 plnów?

Bo się nie znasz. Jakbyś latał w f3f i "robił piona" z 250m to byś wiedział jaki szajs kupiłeś ;)

nie każdy jest miszczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki Czaro jest więc chyle przed nim czoła,ale nie lubie jak pewne osoby np.kamyczek rc uważają sie za pępek świata modelarskiego i obrażają nie tylko w tym temacie ale też w innych, modelarzy którzy sa modelarzami w pełnym tego słowa znaczeniu,świat modelarzy to nie tylko kompozyty i klasa w jakiej on lata.zresztą większość kolegów w ten czy inny sposób to skwitowała.dla mnie np.prawdziwym modelarzem przez duże M jest pan Jerzy Martikon.modelarstwo to szerokie pojecie i nie tylko klasa f3f i katowanie modeli za ileś tys eu.słowo ,,katowanie,, modeli żle mi sie kojarzy niejest wyjęte z słownictwa modelarskiego chyba?może coś przegapiłem.Pawle nie to niejest prowokacja ;) jestem nowy na tym forum od x czasu ale jako anonim prawie od początku tak że czytam wszystko jakoś puszczają mi czasem nerwy i tyle,chyle czoła przed MISTRZAMI nielubie miszczów,przestaje obserwować ten wątek dla spokoju.życze zadowolenia z oblotu kol.Janegab.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.