Skocz do zawartości

NOWY POLSKI SZYBOWIEC


janegab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj załatwiałem rodzinne sprawy w Ostrowie -odwiedziłem przy okazji MAWI..umawialiśmy sie na wizytę z  SPECYFIKIEM ale na pewno innym razem. W MAWI modernizacja firmy : malowanie - przestawianie gratów częśc pracownikow na urlopach ale znowu cała paleta nowości . Nie robiłem fotek i opisów bo uczyni to profesjonalnie Specyfik a jest co .. Bardzo miła wiadomość zwyciezca na nazwę poprzedniego nowego polskiego szybowca  ANTARES przy zakupie otrzymuje  50 % RABATU..!!!!.. Bedzie konkurs na wymieniane wyżej modele. Serdecznie pozdrawiam Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarąbiście, szkoda tylko że nie każdy może sobie podjechać do producenta i zobaczyć co produkuje w tajemnicy i nie wystawia na stronie internetowej lub na forum. Relacje typu widziałem ale nie pokażę lub nie powiem mają na celu tylko budowanie atmosfery ale oprócz tego niczego nie wnoszą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesława znam i szanuję ale ....

ja też jestem podobnego zdania co Piotr (samolocik). Po co będę dzwonił do Wiesława, żeby się dowiedzieć, że ma nowe fajne modele. Jak ma to niech sobie je ma, bo ja nie wierzę w te nowe modele. Gadać sobie każdy może do woli co chce. Też mam słonia w karawace i co z tego.

 

Ja jestem bardzo zainteresowany kupnem nowego modelu 3m ale muszę go najpierw zobaczyć. Kota w worku kupować nie będę, do Ostrowa jechać specjalnie żeby się przekonać, że akurat mi nie pasują wymiary czy profil, czy usterzenie, też nie będę bo szkoda mojego czasu i pieniędzy. Ja akurat mam jeszcze blisko ale Kraków, Lublin, Warszawa :wacko: 

 

Co za jakieś dziwaczne podejście do klienta. Rozumiem, że nie wystawiamy ceny bo cena może być tego samego modelu różna w zależności od tego co i jak klient chce, ale żeby nawet zdjęcia i specyfikacji nie pokazać to jest jakiś obłęd.

 

Wychodzi na to że kupie drugi model u producenta który przynajmniej na swojej stronie pokazuje jak model wygląda ile waży i jak lata.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Dlatego z mavi jest jak jest. Dlaczego my mamy zabiegać o reklamę i pisać o tych modelach.

Wszak to informacyjnie i po koleżeńsku tu jest wklejone i nikt nie chce robić tu reklamy.

Lepiej kupić coś sprawdzonego, polecanego i oblatanego przez wielu i mieć spokój.

Mam wrażenie że Jano sam się wyznaczył na rzecznika firmy, a przecież sami mogą się logować i tu pisać.

A do mawi chcę pojechać przy okazji popatrzeć i jakiś film na YT zmajstrować.

Wszystko ... pozdrawiam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie jest to robienie burzy w szklance wody, bo prawda jest taka, że opisany tu przez Jano np. Antares jeszcze nie jest w sprzedaży.

Póki co przechodzi fazę testów w wersji szybowcowej, po niej nastąpi faza testów wersji motoszybowcowej i dopiero będzie wersja komercyjna.

A może się okaże, że ów Antares w ogóle nie trafi do sprzedaży, bo własności lotne czy konstrukcyjne, czy wytrzymałościowe są nie takie jakie być powinny.

Cztery strony postów o czymś co być może będzie w sprzedaży.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Z nowymi modelami jest tak że nawet programy i ludzie którzy tworzyli profile w tym już nieżyjący pan od profili NH potrafili mimo wielkiej wiedzy zbudować coś co mimo setek obliczeń symulacji i wielu analiz potrafiło latać tak sobie . Model z formy na cnc dopieszczony najlepsi piloci i totalna katastrofa model lata ale osiągów brak . Nigdy nie kupuję kota w worku i odradzam kupowanie niesprawdzonych modeli . Koledzy w tym wszystkim nie chodzi już o to czy to zbudował Wiesiu , Jasiu , Egon czy inny producent , tylko o to jak to będzie latało jak będzie zrobione i czy przyniesie nam satysfakcję na miarę kasy którą za model zapłacimy . Dla mnie osobiście nie ma różnicy czego jest model tylko jakie ma osiągi . Jeśli ktoś budował by modele konstrukcyjne do F3F latające lepiej i szybciej od laminatów takimi bym latał i to bez znaczenia czy w naszym polskim towarzystwie czy na Mistrzostwach Świata . Dla mnie model to jedynie narzędzie do robienia wyniku i ani krzykliwe nazwy ani kosmiczni producenci nie mają znaczenia . Model ma latać na miarę oczekiwań i proporcjonalnie do ceny reszta się nie liczy ....

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę ,ze w tym przypadku odgrywa cena ,poniewaz sa modelarze którzy preferują tylko nowe modele by ładnie wygladał. / nie "wypierdzone" /.i najczesciej stawiaja je na polce albo leży na poduszce . To tak jak było kiedyś kupić auto/ polonez/ bo nowy i polski /ale cos w tym jest bo rozwijamy nasz rynek. ja podzielam opinie Kamila. Kupuje model uzywany bo i tańszy taki co dobrze lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam 

Teraz trochę szczegółów o które prosił wojcio69 :

serwa 4x 125mg 2x 85mg

silnik AXI 2826/8 regulator 85A

śmigło 12,5x7

pakiet 3700

waga do lotu 2550g

kont zaklinowania 0,5 stopnia

 

 

Wrażenia z lotu bardzo pozytywne, zachowuje się jak typowy termik, nie zwala się w korek po przeciągnięciu, leci dosyć  stabilnie i nie za szybko.

Wydaje mi się że jak na 4 loty to jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, lądowanie super po włączeniu baterflaya siada sam bez ingerencji w drążki.

Bardzo udany model.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ja na lotnisku w Ostrowie słyszałem, że zwycięzca konkursu na nazwę nowego modelu otrzyma model w nagrodę.

Nie było mowy o płaceniu. To miała być nagroda a nie sprzedaż promocyjna za pół, czy za ćwierć, czy za pełną wartość.

Szczerze powiem jestem bardzo ale to bardzo zaskoczony i zniesmaczony.

 

Ja w biznesie jak powiem cenę za wykonanie usługi to nawet gdybym miał dwa razy tyle dołożyć ile miałem zarobić to zdania nie zmieniam, tylko idę pod ścinę i wale łbem żeby dobrze zapamiętać na przyszłość.

Moim zdaniem tak się nie robi ale wiem, że są różne standardy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.