Skocz do zawartości

Z serii "było-jest" - Durafly Spitfire MkXXIV


Emhyrion
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jakie tam są koszty przesylki ?


Tyle czasu siedze na forum i w koncu dowiaduję się, że nie tylko masz małe modele, ale również te R/C. :)

To takie uboczne "zboczenie " po prostu jak calymi dniami siedzi się skulony przy plastikowych modelikach to mozna nabawic sie hemoroiduów ,lub innego paskudztwa :) :) :)  .Lekarstwo ..to iść w plener i rozprostować kości  śmigajac modelem po niebie . No ale tu tez kłopt bo można sobie wykrzywić kark zadzierajac łeb do góry / :) :) :) :) I tu prosta matematyka  leb w dól przy klejeniu - leb w góre przy lataniu =  0 czyli wszystko w normie :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie jest najlepsze - koszty są w zasadzie pomijalne. Ostatnio płaciłem 8€ za przesyłkę z Corsairem. Spore pudło...

No to rzeczywiście  tani sklep .Bo w Banana Hobby to jak dobrze zobaczylem to chcą za wysylkę prawie 100$  !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny ten twój Spitfire, osobiście też latam Spitfire ale tym gorszym bo z Parkzone w dodatku MK IIB. Zapłaciłem za niego tyle co ty tyle że w innej walucie (160 ... funtów) i prawie natychmiast chciałem go zabić. Wszystko dlatego, że był to pierwszy samolot jaki kupiłem nie mając kompletnie pojęcia jak tym latać - było to prawie trzy lata temu :)

Na szczęście zabiłem go tylko troszeczkę ;) Dzisiaj jest to moj najczęściej latany samolot :)

I tak na przykład spędziłem dzisiaj około 2 godziny latając właśnie Spitem choć mogłem Sbachem albo HyperBipe'm.

Niema co prawda żadnych ekstrasów jak chowane podwozie czy światełka ale lata świetnie i fikołki też potrafi robić ;).

Szkoda tylko, że nie można do niego już praktycznie kupić żadnych części zamiennych.

Czekam na operatora kamery, też chciałbym go uwiecznić zanim odejdzie na zasłużony odpoczynek :)

Właśnie zamówiłem też fajną ultra mini kamerkę HD no może prawie HD (1280x780 czy jakoś tak z nadzieją, że jest lepsza niż dotychczasowa która sobie przestaje filmować kiedy chce) do filmowania z pokładu samolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten z malowaniem brązowo-zielonym i bez ruchomego steru kierunku? Miałem. Ale długo nie pożył, zaufałem fabrycznemu zestawowi nadajnik/odbiornik, i podczas wykręcania pętli samolot zaczął żyć własnym życiem, ostro spikował w dół. Nie było właściwie co zbierać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie ten. Jak pisałem mój o mało też nie postradał życia ale jakoś po pierwszych nieudanych próbach odstawiłem go do momentu opanowania sztuki pilotarzu.

Teraz latam nim bardzo często mimo, że dobity strasznie po tych trzech latach ;)

Po pewnym czasie od pierwszej próby podejmowałem kolejne, niestety za każdym razem stan samolotu się tylko pogarszał ;)

Znowu powędrował na jakiś czas do szafy :)

Kiedy po raz kolejny zdecydowałem się spróbować powiedziałem "albo poleci... albo poleci!" no i poleciał ... na szczęście nie do śmietnika tylko w górę i od tego momentu ma się świetnie. No i ładnych parę godzin już wylatał :)

W międzyczasie zrobiłem niewielki remont, po kleiłem co nieco bo konstrukcja że tak powiem została "lekko" naruszona, wzmocniłem kadłub wtryskując w osłabionych miejscach piankę poliuretanową po czym usunąłem nadmiary, wykroiłem dopasowaną do baterii komorę i jest "lodzio miodzio"

jak mawia Skipper.

A propo's radia, od czasu do czasu w locie pojawiają się jakieś szopki, np jakby odcina na moment silnik na szczęście natychmiast niemalże odpala ponownie. Więc najwyraźniej jest to jakaś wada konstrukcyjna :).

Tylko czego wada, radia ? czy może odbiornika ?

Widziałem na YT fajny filmik, koleś zmienił silnik (mój wciąż lata na oryginalnym), mocowanie silnika oczywiście także dorobił, zmienił odbiornik i 

samolocik pocina że hej.

Ja póki co, zostawiam mojego jak jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Całość ma długość 17 cm. szerokość 7 cm. Tak mniej więcej, nie bardzo mam teraz jak latać z suwmiarką. Cześć "odsuwana" ma 12.5 cm, przy czym na końcu masz zamalowany kawałek długości 2 cm. Przednia szyba "pancerna" ma 3.5 cm w podstawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.