Skocz do zawartości

Moja maszyna do zdjęć - Fotoreporeter :)


elektron

Rekomendowane odpowiedzi

Po wczorajszym zakonczeniu zywota mojego motoszybowca Endurance :cry: , naszedl mnie straszny smutek :( , i chec na latanie. Z prognozy pogody wiedzialem ze ma wiac , wiec male modele odpadaly z lotow. :(

 

Po czasie namyslania, postanowilem ze zbuduje nowy model.

Uzylem skrzydel o profilu Clark Y ktore juz mialem zrobione wczesniej, kadlub powstal w 3 h :D, potem tylko poskladac do kupy.

 

Rano zrobilem oblot na siliku speed 400, model latal, ale reporter by z niego nie byl. Wiec wrocilem do domu i po krotkich przerobkach model dostal naped od motoszybowca tzn - 2x CD + przekladnia planetarna, smiglo skladane 12x7. I to okazalo sie, ze to, to co bylo potrzebne :):)

Model lata poprostu jak po sznurki, stabilnie, poprostu stworzony do swojej funkcji. Na max drazku ciagnie pod katem ok 80-85 st.

 

W locie wyglada jak ogromny kondor amerykanski :)

 

Niestety robiac trenerka wyszedl mi jakims cudem motoszybowiec :/ Model ma takie wlasnosci lotne ze lata dluzej jako szybowiec niz moj ex Endurance :D

 

A teraz do rzeczy :D

Dane

Rozpietosc : 1200mm

Dlugosc : 750mm

Waga : 500 do lotu, 700 z aparatem

Profil : Clark Y

Serwa : Conrady

Silnik : 2x CD + przekladnia planetarna

 

Na zachety pokaze film :D

 

http://video.google.pl/videoplay?docid=-6684345700969213163

 

Zdjecia za chwile :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tak:) z Marcinem(Meteor) kozystalismy z dobrodziejstw nowoczesnej techniki i mielismy ustawione kamerki internetowe na nasze biurka gdzie modzilismy swoje modele :) Powiem odrazu ze taka wideokonferencja podczas budowy zdaje super zadanie - milo bo gadasz, patrzysz jak ktos robi model, mozesz mu doradzic :)

 

Maybach, jak masz wyposazenie to moge ci sprzedac(tanio) jednego z moich trenerkow depronowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wstawiam foty:)

ZDJECIA DLA OSOB O WYJATKOWO MOCNYCH NERWACH :lol: Fotoreporter nie musi byc ladny, ma dobrze sluzuc "Bogu i Ojczyznie" :lol::lol::lol:

Nie chwalac sie :D -

Jest to moja juz 3-cia wlasna(wymyslona CRD) konstrukcja ktora ma tak dobre wlasnosci lotne :)

Pierwszy moj model (tez CRD) mial speed 480 i wage 900 gram z aparatem i spokojnie latal :)

 

228cadd37f1bb172.jpg

f09607a266873bd8.jpg

Nie patrzcie na syf w pokoju i kuchni :D:D

c48324769f07b46f.jpg

f89e3dc967504946.jpg

a86fa32ecf64a2f3.jpg

4736b8af5b54bb49.jpg

Zdjecie jeszcze przed dodaniem napisu :)

06ee4de1d8628794.jpg

9d1887c853042094.jpg

Gondola na aparat :)

02b5f5eccf3c7038.jpg

Silik jest oddzielony od pakietu 2 grodziami z depronu pomiedzy ktorymi jest napchana gabka :)

d7770bc8d30c75abmed.jpg

Odbiornik ma wlasna "kabine" zamykana na magnesy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotoreporter miał dzisiaj kraksę :x Uderzył 15m od trasy głównej i trafił w stacje paliw .Trochę się poobijał tzn. nie ma dziobu do skrzydeł, uszkodzone skrzydło, i uszkodzony statecznik. W tej chwili jestem świadkiem naprawy ;)

Piszę to na prośbę Elektrona.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he he :(

Model uciekl mi na odfelglosc ok 800 metrow, jedyne o czym myslalem jak tracilem go z widzenia to o tym aby w jakis samochod nie uderzyl.....

 

Kurcze chrzanie modelarstwo:/ to juz 3 model w tym miesiacu, nie mam nic lotnego:? Sprzedaje moje modelarskie smieci i przezucam sie na inne hobby:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie :D

Dosiadlem sie do modelu, zrobilem nowy dziob, - podobny ale mocniejszy, smiglo nowe kupilem, i zapowiada sie jutro ponowy oblot :D

Tym razem FOTOREPORTER by Petrochemia Plock :D

 

A jak kogos interesuje to daje link do tragicznego filmu.

Pogoda taka sobie - latalem ok 9 rano i byla straszna widocznosci:?

A tak apropos slyszalem ze powodem mojej kraksy byl NIE WYSPANY ODBIORNIK :D:D:D:D:D

 

http://video.google.pl/videoplay?docid=3791278471405119209

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem z ok 800 m gdzie tak okolo moze byc :D Ale na dach stacji benzynowej to mnie chyba tylko duch sw wepchnal :D

 

A poniewaz zachorowalem teraz na filmy z lotu ptaka to wstawiam jeszcze raz ten sam film po obrobce :)

 

http://video.google.pl/videoplay?docid=-2209384955069204935

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myslcie ze fotoreporter zakonczyl swoja dzialalnosc :D

Przeciwnosci losu hartuja :D - wiec i dzisiaj latalem. Wiatr pow. 35 km/h, model na max drazku ledwo "idzie" do przodu, ale generalnie latalo sie super ! :) Model w swoim zywiole nie byl, a pilot owszem 8) :D EXTREME FLIGHT FOREVER !!!!!! :lol: 8)

 

Filmy bardzo "ruchome" i malo pokazuja okolicy ale moze ktos sobie looknie.

 

Na pierwszym filmie przez 30 sek, zastanawiam sie czy leciec :D

 

http://video.google.pl/videoplay?docid=7962262725665512441

 

http://video.google.pl/videoplay?docid=-7044032070435052851

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.