Skocz do zawartości

Moja maszyna do zdjęć - Fotoreporeter :)


elektron

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Juz podialem decyzje :D - Albo to bedzie Ajoo 2 powiekszone do 1.5 m , albo delta 1,3 - 1,4 m, albo moj nowy projekt "kondor" z plytowymi lotkami :D

 

Jadzicie co wybrac ?

 

(mam nadzieje ze nie posadzi mnie nikt (przez takie dodawianie mysli co postanowilem) o nabijanie postow :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze nie :D

 

Chodzi o to ze koncowka skrzydla (10 cm) bedzie dzialalo jak lotka ( nie bedzie standardowych lotek tylko krawedz splywu) Coprawda nigdy nie spotkalem sie z czyms takim w samolotach ale wedle obliczen powinno dzialac. Jezeli nie rozumiecie o co mi chodzi to zrobie rysunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na czym miała by polegać ta równowaga? Czy ten nauczyciel ma jakiekolwiek pojęcie o aerodynamice i co on właściwie liczył. Dla jakiego profilu to było liczone? Proszę o dokładne przybliżenie tematu i podanie co i jak zostało wyliczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to nie bylo liczenie w sensie liczowym. To bylo raczej gadanie i sprawdzanie. Nauczyciel powiedzial ze nie jest z areodynamiki dobry, i nie jest pewien czy bedzie to dzialac.

 

Profil jaki bym zastowowal to Clark Y. Robiac test na plaskim profliu wyszlo mi ze model skrecalby ale lotki dzialalyby raczej jak ster kierunku. Tzn nie pochylalyby za bardzo modelu na skrzydlo tylko robilo obrot modelu w poziomie. Mogloby to sie spawdzic w fotoreporterze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie działało by to jako HAMULEC :0 zwałka na skrzydło bardzo szybko :(

 

Lepiej już zrób sobei model bez lotek z samym sterem kierunku :D

 

teraz tak sobei myśle chcesz poprostu zrobić zmienny kąt zaklinowania płata niezależnei dla połówek skrzydła :) obracał by cią jak lotkami, zadzierał albo opuszczał nos ( n aaerodynamice teoretycznej nie znam się wcale) ogólnie zbędna komlikacja zero efektu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie wydaje mi sie ze powinno dzialac ( podkreslam wydaje mi sie).

Jak chamulec dzialaloby gdyby wychylenia byly duze, ja planuje wychylenie do ok 15 st przez co samolot nie przepadlby a ladnie wszedl w zakret.

 

Zasada plywowych(tak to sie nazywa?? ) np w F-16 jest podobna tylko ze ogon.

 

A i jeszcze jedno wydaje mi sie ze dzwignia (pret) musi byc umieszony w ok 1/3 profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze czytam rysunek to jest nic innego jak sterowanie zmianą kąta zaklinowania płata (w tym przypadku tylko końcówki płata). Sprawa znana od zarania lotnictwa. W modelarstwie robiliśmy test sterowania zmianą kąta zaklinowania płata jakieś 30 lat temu. To oczywiście działa, i to bardzo skutecznie. Jedyny problem to wymagana niezwykła precyzja samej mechaniki sterującej i serwa. Dla całego płata wymagana rozdzielczość zmiany kąta liczona była w dziesiętnych stopnia. Dzisiaj nie ma problemów z bardzo precyzyjnymi serwami (są tylko bardzo drogie) ale wykonanie mechaniki to już jest problem. Każde połączenie od dźwigni serwa aż do płata musi być łożyskowane. Serwo musi być bardzo mocne i precyzyjne. To wszystko powoduje, że takie rozwiązanie nie znalazło praktycznego zastosowania, aczkolwiek teoretycznie jest bardzo poprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie wszystko fajnie, tylko po co sie bawić skoro można zrobić oryginalne lotki, które napewno bedą działały. Rozumie, że chcesz zrobic coś nowego ale do tego /chyba/ trzeba mieć więcej wiedzy teoretycznej bo metoda prób i błędów może kosztowac cie duzo pracy i pieniędzy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak sie nie mylilem :D:D:D:D

 

Kurcze myslalem ze jak wsadze tam conrady to pociagna :?

 

O lozyskowaniu nawet nie pomyslalem, chcielm tylko w miejscach newralgicznych ( przy serwie , na koncu plata i po obu strochach "lotki" )dac wzmocnienia w sostaci profilu ze sklejki.....

 

Wiec sadzicie ze lepiej sobie odpusic ?? - wszak bylo by to niezwyke "widowiskowe" rozwiazanie :)

 

Koszty to tylko deproniaki, a zawsze nowatorstwo mnie interesowalo...

 

Wiedzy na ten temat niestety mam bardzo malo ( co teraz sie okazlo) ale Wy mnie teraz tylko nakloniliscie do tego aby ja powiekszyc i w odpowiednim momecie wykorzystac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.