Skocz do zawartości

Moja maszyna do zdjęć - Fotoreporeter :)


elektron

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Olo jak bys przeczytal post to bys wiedzial dlaczego :D:lol:

Dzisiaj bylo latanie poprostu mega extrema, wiart wial tak ze kilogramowy model z silikiem o ciagu pow kilokrama poprostu cofalo, nie moglem latac inaczej jak tylko pod wiatr.

 

A inne filmy (innych osob) owszem sa bardziej stabilne ale sa one robione w idalnych warunkach, i ja moze kiedys na takie trafie :D - wkoncu bedzie coraz jaksniej - "Na nowy rok, dnia przybywa na barani skok"

 

Nie bez znaczenia jest rowniez to ze model ma tylko 120cm.

 

Chce w najblizszym czasie zainwestowac w kamere bezprzewodowa, i moze z czasem w google, ale narazie kamera. Czy moglby mi ktos doradzic jaka kupic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem po Twoich filmach .Próbowałem każdego efekt podobny jak zmienisz model albo sposób latania wtedy kiedy nagrywasz to może mi przejdzie

:D

 

 

Jak zmienie umiejscowienie aparatu bedzie 100 razy lepiej. Aparat skeirowany do przodu, lekko w dół i przedewszystkim musi byc widac kawałek modelu dla orientacji wtedy filmy sa ładniejsze i nie trzęsące :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czapki z glow :D Cos wspanialego :):)

 

Jedyne co mam na swoja obrone to to ze mieliscie doskonala pogode :D

 

Aparat naprawde bardzo dobrze wszystko uchwycil, moglbys mi podac jego nazwe, opcjonalnie wage ?? -jestem na poziome kupowania nowego wiec chcialbym cos o podobnych parametrach :)

 

Film poprostu boski :):) - takie filmy motywuja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo NIE BIJ !!! :lol: :cry:

 

Dzisiaj znowu bylem latac...

Piz... tzn wialo :lol: bardzo mocno ale co tam.

Nagralem 2 filmy. Jeden standardowo z kamera z boku kadluba , a drugi z aparatem ustawionym obiektywem ku dziobowi i troche w prawo. W sumie bardzo ladnie wyszlo ale mocno trzesie :D:D (wiatr)

 

I tu prosba - jestem na etapie modernizacji fotoreportera, i mam do Was pytanie - w ktorym filmie lepiej usawiony jest "kadr"

 

1. kamera ustawiona na boku kadluba patrzaca ok 40 st w dol

link sie wkleja

 

http://video.google.pl/videoplay?docid=-1062446227080642120

 

2. kamera patrzaca do przodu i w lewo(prawo) [nie sugerujcie sie tym filmem bo aparat pod skrzydlem stwarzal bardzo duzy opor i model caly czas musialem trzymac na wysokosci] jezeli okaze sie ze w ten sposob lepiej "nagrywa" to przebuduje troche model.

 

http://video.google.pl/videoplay?docid=-3916319079644743103

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny ten film z krasnika i muzyka tez dobra, chociaz bardziej pasowalaby do szybowca jak dla mnie - mimo to 5+ ode mnie.

 

Tez sie zastanawialem nad kupnem kamerki tylko z tego co sie orientowalem porzadny sprzet jest drooogi niesety :]

Dla tych ktorzy lubuja sie w filmowych klimatach polecam fimik extry z tej stronki - nie dosc ze niezle akrobacje to jeszcze na doodatek swietne ujecia:

(Chyba ten o ktorym mowie to produkcji Higher Plane ale pewny nie jestem -najlepiej sprawdzic oba)

http://www.extremeflightrc.com/html/media.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajowo ze się ktoś za filmy wzioł :wink:

Ja jak na razie nagrałem jeden ale mój aparat ważył 380g. Nabyłem teraz Mediona 3mpx i waży 88g - nadaje się jednak do filmów bo foty robi tragiczne.

Na wiosne wrzuce mediona do 2,8m i jak sie uda do szybola 1,6m na zboczu i też będe kręcił filmiki.

 

Medionik jednak bedzie robił filimiki podobnej jakości jak twoje i długie na koło 2min ale i tak zabawa będzie :D

Pożądny aparacik to koło 1000zł i wagi koło 200g ale na taki jeszcze mnie nie stać.

 

Myśle ,że przy takim ciągu jak masz koło 1kg warto by było do filmów zrobić deltę koło 1,3m .Delta jest bardzo zwrotna i będziesz lądował na podwórku - podchodzi do lądowania pod dużym kątem. Wyjdzie model o mniejszym obc. pow. i myśle że będzie latał wolniej i stabilniej co przejawi się w jakości filmów. Duża powierzchnia delty - możliwość dźwignięcia większego aparatu. W delte wejdzie aparat głębiej (można tez zrobić owiewke z butli, aby aparat stawiał miejsze opory. Sam myśle czy se delty nie zrobić z napedem do filmów ale na razie zobacze jak wyjdą filmy z tego co mam.

 

Pogoda też wiadomo jest ważna - ilość światła ale dużo też zależy od sprzętu i sposobu latania.

 

Oto filmik kolegi z modelu delty 1,2m z napędem pchającym i aparatem Medion 2mpx:

 

http://video.google.pl/videoplay?docid=-2096189174858267248&q=lot+nad+miastem&pr=goog-sl

 

Powodzenia w filmowaniu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety takiego filmiku nigdy wam nie zrobie :( - bo na zabawki odrzutowe mnie nie stac :lol:

 

Ale mowiac serio to poprostu zakochalem sie w filmach z powietrza :) Moze nie tyle w filmach co w samym ich uroku. Ogladajac je powracaja wspomnienia z wakacyjnego kursu szybowcowego :D

 

Mysle nad jakims punktem odniesienia ale moj aparat jest ogromny i stwarza ogromny opor :(

Jakoscia niestety on tez nie zachywca bo ma tylko 2mpx i bardzo waski kat widzenia. Moze na urodzinki cos skoluje lepszego ale to moze :D

 

Mysle tez nad jakas uniwersalna jednostka do filmow/zdjec z powietrza. Chcialbym aby miala ona ok. 1.3-1.6 m, wage z wyp i aparatem max 900 g. Czy mozecie mi jakos doradzic ?? Delta jakos mi sie za bardzo nie widzi bo lubie latac nagrywajac film stosunkowo wysoko i gubie sie czasami w normalnym modelu a co dopiero delcie ktora u gory bedzie jak kropka/plama:D

Moze cos z napedem pchajacym ?? :)

 

(material : styro do woli, i depron - na nic innnego nie mam zielonych :D )

 

A tak na marginesie.

Bede sie staral robic dla Was jak najlepsze filmy :) - moze ktos pojdzie w moje slady i warto bedzie zalozyc dzial - " Filmy z lotu ptaka " :D:D

 

PS. Aparat medion dla mnie odpada bo ma poprostu koszmarna jakosc nagran ( szybkosc klatek, oddanie kolorow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie myśle że ToTo spokojnie może jakiś apracik czy kamere.

Sukcesem jest wg. mnie bardzo dokładne wpasowanie szklanego oczka w kadłub aby nie wystawał i nie robił oporów i zawirowań powietrza. Sam jak latałem z aparatem na płacie czułem strasznie opór i jak model ciągnie do ziemi.

 

Może zrób latające skrzydło - skośńe to z dołu będzie widać gdzie przód modelu.Też by dawało rade z takim napędem. Wtedy zapodać napęd pchający a aparat ustwić na przód modelu.

 

Opcji masz dużo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym ukryc aparat w modeluale musialby on byc bardzo szeroki i wysoki kadlub ( moja aparat ma wymiary 90x60x30) .

 

co sadzicie o powiekszonym Ajoo 2. aby powiekszyc go do ok 1.5 ??

 

Coprawda moim marzeniem jest Twinstar bo mam moc i uciag i kupie miejsca ale tez kosztuje... Chyba ze udaloby mi sie zrobic takiego z styro i depronu :wink: - ma ktos jakies plany ??:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.