Skocz do zawartości

Pływanie - Bydgoszcz i okolice


Kross

Rekomendowane odpowiedzi

Krzysiek - woda i powietrze to dwa żywioły które lubię bardzo !  :wub:

Natężenie ich "użytkowania" kształtuje się w pewnym zakresie sinusoidalnie !!  :)  :)

Akurat teraz wznosząca jest faza wodna ! Jest to nawet praktyczne z uwagi na panującą pogodę - z góry i z dołu mokro ... :P  :P co tym modelom nie szkodzi  :) .

Pozdrawiam i do zobaczenia na łączce !

post-3419-0-77359000-1416166835_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś trzeba robić, więc wróciłem do 1 modułu diesla. Szukałem usterek. Wymieniłem potencjometr i na końcu scalak. Wtedy się odezwał na małym głośniku. Na 3-5 W głośnik zmieniłem końcowy tranzystor BC178 na BD682. Zaletą jest to, że w dużej skali pod wpływem światła słychać zmianę obrotów. Żarówka podłączona do silnika szczotkowego i regulatora zmienia jasność świecenia. Więcej na filmie a w wersji z dołączonym układem rc w pewnym momencie słychać też diesla, tego małego, zeisa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaziu !

Dla mnie rewelacja - na wolnych obrotach typowy , rybacki , łodziowy "einzillinderdiesel" - GRATULACJE !  :D  :D

Wprawdzie na wysokich obrotach po zamontowaniu tego dodatkowego układu rc o którym mówisz na filmie brzmi trochę jak spalinka żarowa ale wierzę że to dopracujesz !!! B)

Albo będziesz musiał w trakcie pływania  cały czas trzymać odpowiednio nisko tą kartonową przesłonkę ... :P  :P

Pozdrowienia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam , znam - Jeny miałem 2 szt, - 1cm3 i 2,5cm3.

Chodziło mi tylko oto, że przy maksymalnym gazie ten dieselek powinien trochę wolniej "pukać" - wtedy będzie super !! 

Kaziu.

Mówiłem Ci, że jesteś wielki. Jeszcze raz to potwierdzam. Mam pytanie: Czy do podświetlenia fotooporu można użyć diody przez obracającą się tarczą na silniku podpiętym do reg. obrotów? Tarcza miała by 4 lub 6 otworów po jednej stronie obwodu co może w efekcie dałoby wrażenie diesla 4 lub 6 cylindrowego? Pytam bo wczoraj dostałem ze stanów model  czołgu  Sherman M4A3 105 w skali 1 : 6 wyjątkowo dokłanie wykonany. Wymiary 96 x 47 x 45 cm i będę go robił jako pełne RC  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju - witamy na pokładzie - ciekawy pomysł z tą tarczą !

Fajnie by było aby to wyszło - ale się nie wypowiadam bo za "zielony" w te diody jestem !!  :D  :D

Ale Kaziu jako wyjadacz elektroniczny pewnie coś zakombinuje !

Czekam z niecierpliwością na efekty !!!! B)  

A ten Sherman to też pewnie niezłe cacko !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Andrzeju z Aleksandrowa, potrzebujesz czegoś innego. Niech przyślą jeszcze dźwięki tego czołgu i będziesz miał uruchamianie silnika, hałas gąsienic, wystrzały i inne ale to na zupełnie innej elektronice. http://www.beier-electronic.de/modellbau/produkte/produkte.php klikaj na poszczególne moduły i znajdziesz dźwięki Schermana i może nawet twojego wozu 

Ustawienie max obrotów to już w modelu. Pod pokładem jest ciemno i na częstotliwość ma wpływ jasność świecenia żarówki i odległość do fotooporu.

Na filmie są 2 rodzaje dźwięku. 1 jest bez dodatku. Drugi z rezystorem i kondensatorem. Miał zmienić ton na niższy. Wyszło co innego. Ten 1 jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w końcowej fazie wyposażenia ślizgu Mega Dragstar III. Zamówiłem w Czechach (za pośrednictwem Max Modele w J.Górze) kadłub Hydrolift - czas oczekiwana ok. dwóch miesięcy. Mam już do niego silnik zaburtowy rcb. Czas nie ma teraz znaczenia - nad morze przyszła paskudna jesień i tak nic z pływania. Mocno uciążliwy jest totalny brak czasu na pracę w modelarni - dominuje praca zawodowa.

Andrzej - rozumiem, że maszyna będzie docelowo pracowała w technologii CNC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta na zdjęciach raczej nie - ma służyć do drobnych, precyzyjnych prac jednostkowych których w modelarni nie brakuje ! :)

Myślę o CNC ale raczej o ploterze frezującym który można złożyć z elementów dostępnych tu :

 

http://www.ebmia.pl/mechanika-prowadnice-liniowe-c-196_264.html

 

Ale to chyba jeszcze nieprędko ... Stale brak czasu  :(

Ale podobno wszystko zaczyna się od marzenia  :) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszalu fajna  ta twoja maszynka...... Masz zaj....... stół krzyżowy , ale tego POWER UP to w......l  bo on Tobie nie wytrzyma kilkunastu minut ciągłej pracy. Wiem to z obserwacji bo w moim miejscu pracy konstruują takie maszynki. Oczekiwania spełnia w minimalnym zadowalającym stopniu dremel i proxon -ale te ze średniej półki.  Wiem że kupują na AL... używane profesjonalne wrzeciona i z tego co wiem że za nie duże pieniądze, i to im chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie schematów Wojciechowskiego jest taki tekst 

post-419-0-52095400-1416757332_thumb.jpg

od akapitu: Generator naśladujący dźwięk pracy np wielocylindrowego wysokoprężnego ... i dalej wystarczą trzy generatory ...

Generator i wzmacniacz mam zrobiony (film wyżej) tylko jak do tego podłączyć drugi generator. Narysowałem schemat i nie wiem czy dobrze podpięty jest drugi generator (lewej części nie rysowałem, jest kopią pierwszego). Jak względem siebie będą impulsy. Na jednym ^ ^ ^ ^ na dwóch ^^^^^^ , wątpię.

post-419-0-50491100-1416757218_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.