Skocz do zawartości

Pływanie - Bydgoszcz i okolice


Kross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A te wyżej widziałeś ?

Jak nie taki jak wyżej to zobacz taki jak niżej !! ?

Fajna strona francuskich modelarzy z trzema planami airbotów !

Ja mogę Was popilnować w trakcie zawodów moim !!??

 

modélisme - Hydroglisseur RC dossier - 3 plans - air boat - modelisme (sous-marin, voiture, avion, bateau, vapeur).pdf

 

Torp-1.jpg

torp2.jpg

Torp3.jpg

Torp 5.jpg

Torp 6.jpg

Edytowane przez kaszalu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW, to już pełna profeska! Opowiedz o tym modelu -  z zestawu, sam robiłeś, balsa...? Ja myślę o czymś bardziej kuwetowym. Mam problem z dwiema kwestiami. Po pierwsze jaki silnik bezszczotkowy o dostatecznym KV, tak by można było zastosować śmigło o małej średnicy? Po drugie - jak będzie się zachowywał model kuwety z pochylonymi bokami lub zaokrąglonymi? I drugie pytanie jest istotniejsze. Teraz moje kuwety mają kształt jak na rysunku nr 1 (przekrój poprzeczny). Pięknie to pływa: łatwo wchodzi w ślizg, trzyma kierunek, dobrze zakręca. Niestety zdarza się, że przy ostrym zakręcie model uderza bokiem w fale i wywraca się na plecy. Kształt numer 2 zmniejszyłby tą wywrotność, ale czy model nadal by trzymał kierunek, a nie myszkował? Podobnie kształt nr 3 - pięknie ślizgałby się w zakrętach, ale czy nie byłby nadsterowny i czy by nie myszkował? Zastanawiam się jeszcze nad dodaniem do kształtu nr 2 lub 3 listwy wzdłuż kadłuba, taki jakby wystający kil pełniący rolę miecza (jak się nazywają takie listwy wzdłuż kadłuba które sprawiają, że łódź płynie prosto?), którego zadaniem byłoby stabilizowanie modelu, przy jednoczesnym obniżeniu tendencji do wywracania w zakrętach.

kadlub.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze - cała historia budowy tego kadłuba wraz z fotkami i filmami pokazana jest TU :

 

Przyjemnego oglądania ! ?

 

Dużo informacji o różnych "kuwetach" masz TU :

 

https://pfmrc.eu/forum/88-poduszkowce-i-inne-pojazdy-o-dziwnym/

 

Przyjemnego studiowania - ja to już wcześniej przeczytałem !! ??

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry

W modelu parowca doszło kilka drobiazgów jak barierki schody oraz stolik w przedziale pasażerskim oraz wykonałem pierwsze malowanie, kolorystyka będzie jak na zdjęciach, jedynie dojedzie lakier bezbarwny. Przymierzyłem także jakie będą lampki na dziobie i rufie.

 

20210320_174744.jpg

20210314_163635.jpg

20210318_184510.jpg

20210320_190310.jpg

20210320_190314.jpg

IMG_20210322_180719.jpg

IMG_20210322_180741.jpg

IMG_20210322_181740.jpg

IMG_20210322_181749.jpg

IMG_20210322_181759.jpg

IMG_20210322_181805.jpg

IMG_20210322_181818.jpg

  • Lubię to 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statki mają lampy dziobowe, topowe, rufowe i nawigacyjne. Będzie coś z tych świateł? Oświetlenie pomieszczeń, oświetlenie maszyny bo musi być pod kontrolą?

 

Wracając do planów airboat , które zamieściłem, wymiary są w inch czyli calach ale jest wymiar 2'- 4 z kółkiem u góry. Z tego co wyczytałem oznacza 2 stopy 4 cale przy czym stopa ma 30,48 cm. Cały wymiar to będzie 2x30,48+4x2,54 = 71,12 cm Albo  (2x12+4)x2,54= 71,12cm  1 stopa ma 12 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, cieniuśki coś ten akwen, nie da się prędkości rozwinąć .... ?

Ale Janusz "Jamyk" ma gorzej - przerobił wannę na prysznic i teraz na próby stoczniowe musi do sąsiada chodzić jak łazienka wolna !!! ?

A "Celinka" fajnie na wodzie wygląda w tych kolorach !!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.