Skocz do zawartości

Pływanie - Bydgoszcz i okolice


Kross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka. Piękny bydgoski akcent i fajne mini pontony ratunkowe ?

Też posiadam ponton, ale w skali 1:1 - długości 3m, firmy Kolibri - do tego silnik elektryczny zaburtowy 60lbs i AKU 100Ah.

Muszę jeszcze raz po zimie rozładować i naładować AKU - co niniejszym czynię ...?

Aktualnie sprzęcior spakowany jest w przyczepce samochodowej i czeka aż będzie można ...... ruszyć.... ?

Poniżej przykładowe zdjęcia - Kolibri jest w kolorze pontonu Maweric :

 

Ponton Kolibri.jpg

Ponton Maweric - kolibri.jpg

Silnik zaburtowy 60lbs.jpg

 

Z żoną i piesem swobodnie i to w kamizelkach się mieścimy - jest świetny (podłoga sztywna składana z ALU) ..... AKU wystarcza na 4 godz. pływania, nazwijmy to "spacerowa prędkość" - a potem wiosełka ... nie jest tak źle ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak model VLADYKA?

Wczoraj popływała motorówka. Jest przeciek. Przypuszczalne miejsce zalane żywicą. Dołożyłem ciężarków. Na zdjęciu  widać ile brakuje do linii wodnej. Biała kreska na prawym rogu. Zmienię lipola z 3S na 2S i zobaczę jak będzie stała. Zwiększę załogę.

IMG_20210501_113954.thumb.jpg.ddea9b73c5c4f4f47866c96ffc6f4c05.jpg

 

IMG_20210501_114009.thumb.jpg.151a8fd68419e6dc0eaf7e5973e8903c.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadeszła wiekopomna chwila, model wycieczkowca z napędem parowym przeszedł pozytywnie testy stoczniowo/wannowe ?

Musiał być dociążony sześcioma 100g ciężarkami i chyba jeszcze trochę za mało , przecieków na wale nie stwierdzono, maszyna pracuje aż miło.

Większych nie buduję bo mi się ledwo zmieścił w wannie :)

ps: brakuje załogi i jeszcze firanek oraz kilku drobiazgów ale nie wytrzymałem i filmik nagrałem.

Krótki filmik z testów poniżej.

 

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Januszku ( jamyk ) - piękne rękodzieło : mini pontony ratunkowe i windziorka kotwiczna do Zaruskiego ?

Mam tylko jeden dylemat ? - jak przyznać Tobie moją reakcję (punkciory), aby trafiły na Twoje Konto !!

 Mimo wszystko myślę, że w niedługim czasie, jakoś poradzimy sobie z tym ..... a na razie ? ? ?

 

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model Vladyka czeka na kompana "torpedowiec" (pozazdrościłem odrobinę Piotrowi) - obecnie czeka na porządny klej do ABS, gdyż ten który miałem stracił ze starości swoje właściwości - klei słabo !! Robię co mogę : wymieniam silniki i regulatory na nieco mocniejsze w ścigaczach , które mam. Jeden mały dł. 20cm  tzw. "plemnik" przygotowuję dla Mirki. Znalazłem nadajnik pistoletowy z ogranicznikiem płynnym prędkości i kierunku - coś dla niej wykombinuję, żeby miała radochę. Czwarty krąg kręgosłupa mam lekko przesunięty ( czasami jest to potworny ból ) więc z doskoku mogę coś tam niewiele robić - nie ma co narzekać - to co można trzeba robić ! i basta ! ?

Zmodernizowany dzisiaj mały ścigacz tzw. "Plemnik" dla Mirki:

- dołożone dodatkowe trymery,

- dołożony dodatkowy radiator na silniczek,

- dokonane wyważenie (30-stopni przechyłu na lewą burtę), aby w razie wywrotki sam się podniósł na wodzie (próby wannowe pozytywnie zaliczone),

- nazwa jw. pojawi się wkrótce ... (po odszukaniu kalkomanii).

 

IMG_20210508_181802.jpg

 

IMG_20210508_181815.jpg

 

Niewiele zrobione, a cieszy .....? i pauza ... w końcu sobota i niedziela - DLA RODZINY ?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.