Skocz do zawartości

Pływanie - Bydgoszcz i okolice


Kross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam takie pytanie. Odnośnie tych odbijaczy.Buduje sobie powoli takiego prostego holownika  muszę do niego wykonać takie małe odbijacze  jak je zrobić czy poprostu kupić jakąś grubszą  linię  i zamontować. 

 

20210327_065959.jpg

  • Lubię to 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Przypomniało mi się, że mam zdjęcia z portu we Władysławowie i tam znalazłem dobre zdjęcie odbijacza na rufie.

image7801.thumb.JPG.ef09fde578bdd9cac91abd692b8c082e.JPG

 

Kuzynka robi różne rzeczy ze sznurków to i takie coś zrobi. Wyślę jej to zdjęcie i rysunki 1:1 modelu.

 

Jedną z metod jest zwijanie bandaża. Zrobiłem taką próbę z elastycznego. Wyszły końce za grube. Przycięty na trójkąt i zwinięty od wierzchołka powinien być lepszy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taka prosta metoda, jeżeli komuś nie zależy na 100% makietowym wyglądzie, a na wrażeniu wizualnym?

Zwinąć odpowiednie wałki ze szmatek wypełnionych watą albo włókniną jakąś, obszyć kilkukrotnie gazą opatrunkową, wpakować do kilku siatkowych woreczków po warzywach z marketu, ukształtować i pomalować  

Widziałem to nawet tu na forum ! 

Albo namówić swoją dziewczynę do wykonania tego na drutach lub szydełku ! ?

Ps.

Adrian - fajny holowniczek będzie !!! ?

Jaka długość, napęd, napisz coś jeszcze !

 

Edytowane przez kaszalu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Rozumiem będę próbował zobaczymy co z tego wyjdzie. Dziękuję za odpowiedzi. A co do holownika  długość 80cm szerokość 25cm. Jeśli chodzi o napęd to silnik szczotkowy klasy 550 regiel dwukierunkowy samochodowy. W napędzie nic szczególnego powolutku ma  sobie pływać bardziej wolę iść w stronę detali także zrobić go bliżej redukcji na ile będę umiał. Ponieważ to pierwszy mój z takiego typu modeli. Wrzucam kilka fotek jak to wygląda na dzisiejszą chwilę mam już zrobione  parę detali teraz aktualnie działam z szalupą mam już ja pomalowana w podkladzie i przygotowana do malowania. Zrobiłem rownierz lampę halogen albo inaczej szperacz będzie ruchoma noi nie mogło zabraknąć w środku diody która będzie tak samo świecić. Mam jeszcze zrobione lampy boczne w sumie też są już gotowe tak samo będą świecić.  Komin wstępnie gotowy zrobiłem  rownierz wytwornice dymu będzie się z komina kopcic. ??

20210327_082033.jpg

20210327_082017.jpg

20210327_082120.jpg

20210327_082205.jpg

20210327_082234.jpg

20210327_082321.jpg

20210327_082328.jpg

20210327_082411.jpg

20210319_224810.jpg

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holownik budowany jest z tych planów tak jak mówię nic szczególnego w miarę prosty model.

https://aerofred.com/details.php?image_id=97644    

 

Tak dokładnie Celinka czeka na dokończenie brakuje jej jeszcze parę detali. 

23 minuty temu, kaszalu napisał:

Fajny - a w tle widać "Celinkę" !?

Wstawiaj fotki z postępu prac - Podglądamy !!!?

 Nie ma sprawy będę wstawiał. 

 Moje pytanie takie dotyczy tego holownika doradzicie mi co będzie lepsze bo kadłub mam cały w balsie  i teraz niecwiem co zrobić czy pomalować to sama żywicą i wyszpachlowac czy położyć   na niego matę szklaną drobnej granulacji.Co będzie lepsze ????

  • Lubię to 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo pływanie modelu nie jest takie groźne jak przechowywanie w wilgoci. Zostawiłem model w garażu i poszycie bukowe rozsadziło tkaninę, żywicę (była wewnątrz też) i malowanie.

Model klejony na Wikol, nic się nie dzieje. Tak samo żaglówka z balsy tylko malowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Model przechowywany będzie  w  domu także wilgoć mu nie groźna jedynie przy  pływaniu.Może jednak nie dawać tej tkaniny tylko dobrze żywicą  przemalowac  kilka razy i szpachla doprowadzić do gładkości pomalować na odpowiednie kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cienka tkanina wzmocni i usztywni całą konstrukcję i w znacznym stopniu zapobiegnie jej wichrowaniu - ja bym jednak ją położył, to tylko trochę przedłuży budowę.

Ale przy dobrym zabezpieczeniu i samym przemalowaniu kadłuba żywicą też da radę, chociaż nie jestem zwolennikiem takiego rozwiązania....

 

Edytowane przez kaszalu
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłanie jak widzę przyjęte zgodnie z jego założeniami ! ?

Holowniczek b. fajnie wygląda więc trzeba go odpowiednio dopieścić !!

Powodzenia ! ?

Ja na razie robię porządki na kotwicowisku !! Wiosna idzie !!!???

20210327_163915.jpg

20210327_164150.jpg

Edytowane przez kaszalu
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kaszalu napisał:

Przesłanie jak widzę przyjęte zgodnie z jego założeniami ! ?

Holowniczek b. fajnie wygląda więc trzeba go odpowiednio dopieścić !!

Powodzenia ! ?

Ja na razie robię porządki na kotwicowisku !! Wiosna idzie !!!???

20210327_163915.jpg

20210327_164150.jpg

 

Fajne masz to kotwicowisko :)

moje w domu na razie takie skromne reszta jednostek w garażu :)

20201021_191444.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta śruba napędowa to nie nadaje się , nie będzie pływał ten model do tyłu. Jak to holownik , to wał napędowy powinien być poziomo zamontowany. Tam jest jeszcze miejsce i można założyć większą śrubę i czterołopatową , żeby model dobrze pływał ,również dotyłu to łopaty śruby wg. mnie powinny mieć kąt zaklinowania 45 stopni .  Czyli śrubę trzeba zrobić samemu , ja bynajmniej tak robię .  Zdecydowanie poprawi to właściwości nautyczne . Wał też nie za bardzo , będzie przeciekał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.