Skocz do zawartości

Pływanie - Bydgoszcz i okolice


Kross

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuję planów takiego ślizgu, zbudowałem go 10 lat temu i uległ zniszczeniu przy przeprowadzce, ktoś może poratuje bo chętnie bym jeszcze raz popływał :)

Nie musi być taki sam ale wskazane podobieństwo,

lotka to moja fantazja, fajnie się z nią prezentował na wodzie.

https://youtu.be/aC1WE8BdyWI

 

post-11571-0-27945800-1464374916_thumb.jpg

post-11571-0-11723500-1464374925_thumb.jpg

post-11571-0-37618400-1464374937_thumb.jpg

post-11571-0-94733300-1464374947_thumb.jpg

post-11571-0-54433700-1464374960_thumb.jpg

post-11571-0-82785800-1464374978_thumb.jpg

post-11571-0-60696700-1464374999_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden film z festynu.

 

 

Żeby nie było tak słodko. Potwierdziło się to o czym pisałem wcześniej. I nie chodzi o paradę, było za mało modeli na wodzie.
Doszło do kilku kolizji ze strony ślizgu. Dlaczego nie wiem. Zwykle zaczyna się od badania alkomatem.  Holownik Andrzeja (weteran)
ma uszkodzone nadburcie. Kuter desantowy na razie przetarcie na burcie
a z jakiego powodu nabierał wodę jeszcze nie sprawdzałem ale 1 regulator fiksuje. Wrażenia są takie, że mieliśmy niedosłyszących 
za sprawą bardzo głośnej muzyki. Ani nam, ani spacerowiczom, ani okolicznym mieszkańcom była niepotrzebna. Prezenty nie trafione.
Mały pucharek lub tylko podziękowanie w formie dyplomu dla mnie lepszą pamiątką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się mówi " jeszcze się taki nie urodził , coby każdemu dogodził " ..... :rolleyes:

Nie były to żadne zawody tylko forma pokazów - mógł przyjść każdy kto miał ochotę i pokazać swój model w celu popularyzacji pływania RC .

Zapraszam niezadowolonych  Kolegów do zorganizowania imprezy marzeń - chętnie przyjdę ! :)

Ps.

Jeżeli ktoś mówi że było za mało modeli na wodzie , to proszę zobaczyć choćby początek pierwszego filmu - pływa na raz 6 modeli !

A kolizje niestety się trafiają ..... ;)

Pozdrowienia dla Wszystkich  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin - zaglądaj tu , bo mam plany wyraźne takiego jak na fotce poniżej - tylko muszę je odszukać !

Jak znajdę to wstawię !

Ps !

I znalazłem ! :D

Pliki pod fotkami !

Bóbr też mi się podoba - przy pływaniu cały kadłub wychodzi nad wodę i płynie na na skrzydłach - (tzw "hydrofoil")

Coś jak na ostatniej fotce ! B)

 

post-3419-0-38653200-1464437903.jpg

post-3419-0-89766900-1464437961_thumb.jpg

post-3419-0-74640500-1464438060.jpg

8thAtlas_1.pdf

8thAtlas_2.pdf

post-3419-0-38029100-1464438844_thumb.jpg

post-3419-0-54698800-1464438880.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że mogłem pomóc!

Trochę tych planów zgromadziłem ( wprawdzie nie wszystkie wykorzystałem ale są w odwodzie ;) ) - gdybyś miał jeszcze na coś ochotę to melduj - poszukamy ! :)

No i czekam oczywiście na jakąś fotkę z budowy i wspólne pływanie !!! B)

Dla chętnych jeszcze coś prostego .

post-3419-0-85970000-1464458702_thumb.jpg

post-3419-0-46293500-1464458763.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano napisałem odpowiedż na post Piotra K ale teraz skasowałem. Lepiej zająć się przyszłością. Organizator lub osoba poproszona o zajęcie się pokazem ma dwie możliwości. Zrobić to według ustalonego porządku, z ubezpieczeniem, z osobą bez modelu, która trzyma w ręku mikrofon i przekazuje informacje i polecenia lub, ograniczyć się do przekazania co i kiedy oraz zebrania informacji ile osób będzie na pokazie. I na tym jego rola się kończy. Własne ryzyko uczestników, dogadują się na miejscu. Swego czasu napisałem do kolegi, nie pchaj się na prezesa, nawet nie pisanego bo jak samolot rozwali komuś głowę to również ciebie będą ciągali bo cwany adwokat sprawcy będzie przerzucał winę na ciebie. Mamy niedawny przykład z UTP gdzie szukali winnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę , że i w pływaniu zaczyna się syf robić... A tymczasem wróciłem z 1 zawodów cyklu Pucharu Polski i Grupy Elektro w Chełmży. 1 dzień startów  pozwolił na szybkie pływanie bo woda była gładka i bez fali. Pod koniec dnia zaczęło wiać i przyszła nawałnica. Drugi dzień  to uciążliwa długa fala i szkwały. W obu reprezentowanych klasach Mono 1 i Mono 2 zająłem 3 miejsca.

Pozdrawiam Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ dzisiaj od rana aura dopisała , to najpierw pojechałem nad Balaton w godzinach rannych -10:30  12:00 i póżniej od 19:00 do 20:40 . Pływał Zefir. W pierwszej porze dnia odczuwalne były momentami porywiste podmuchy wiatru , natomiast póżniej to panowała prawie cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano napisałem odpowiedż na post Piotra K ale teraz skasowałem. Lepiej zająć się przyszłością. Organizator lub osoba poproszona o zajęcie się pokazem ma dwie możliwości. Zrobić to według ustalonego porządku, z ubezpieczeniem, z osobą bez modelu, która trzyma w ręku mikrofon i przekazuje informacje i polecenia lub, ograniczyć się do przekazania co i kiedy oraz zebrania informacji ile osób będzie na pokazie. I na tym jego rola się kończy. Własne ryzyko uczestników, dogadują się na miejscu. Swego czasu napisałem do kolegi, nie pchaj się na prezesa, nawet nie pisanego bo jak samolot rozwali komuś głowę to również ciebie będą ciągali bo cwany adwokat sprawcy będzie przerzucał winę na ciebie. Mamy niedawny przykład z UTP gdzie szukali winnych.

... i w takim razie najlepiej pozostawić model w wannie nie włączając światła w łazience.

Kaziu czytasz czasem to co piszesz? Bo ja jak to czytam to zadaję sobie pytanie "a o so chodzi??"

Może spróbuję się przegryźć przez to  jak sobie usiądę wygodnie i jakiś marynarski napój posmakuję.

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zluzujcie gacie Panowie bo odbiegacie od standardów Modelarzy Szkutników!

Tymczasem mój model zeszlifowałem cały papierem wodnym 2500, trzeba tu dużo wody, dobrej klasy papieru wymoczonego uprzednio w wodzie. Od jutra polerowanie na szkło. Wszystkie podziały kolorów zostały zaszlifowane. Takiego lakierowania nauczył mnie ŚP. Rysiu i tego się trzymam bo to działa.

ec12b3bf94ffb5fdmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.