Skocz do zawartości

Kamera go pro pod wodą.


Irek M

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zapytać czy zastanawialiście się dlaczego droga kamerka - w porównaniu z tymi z Reala za 200zł  - tak słabo wypada przy fotografowaniu i filmowaniu pod wodą. Chciałem ale z tego co widzę to raczej tylko ja się tym zajmuję :D.

Pierwsze co się nasuwa to różnica w kształcie "szkiełka" osłony wodoszczelnej. W Ovremax OV2 jest ona płaska - nagrania o niebo lepsze w porównaniu z kulistą w go pro 1 i 2. Za to w go pro jest ona szklana, a w OV2 jednolity plastik. Za to nad wodą żadna z tych tanich nie dorównuje go pro. zacząłem się zastanawiać czy to faktycznie kształt kulisty tak pogarsza jakość. Odkręciłem tę za go pro i zauważyłem, że ma właściwości powiększające ! Poszedłem z nią do optyka i potwierdził - ale nie pamiętam czy 0,5D czy 1,5D. Nie zauważyłem różnicy w nagrywaniu na powierzchni z obudową i bez obudowy. Więc czy to faktycznie owe dioptrie tak pogarszają jakość ? 

Zamiast tej wypukłej wstawię na próbę zwykłą płaską szklaną. Będzie z tym problem ale może warto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać czy zastanawialiście się dlaczego droga kamerka - w porównaniu z tymi z Reala za 200zł  - tak słabo wypada przy fotografowaniu i filmowaniu pod wodą. Chciałem ale z tego co widzę to raczej tylko ja się tym zajmuję :D.

Pierwsze co się nasuwa to różnica w kształcie "szkiełka" osłony wodoszczelnej. W Ovremax OV2 jest ona płaska - nagrania o niebo lepsze w porównaniu z kulistą w go pro 1 i 2. Za to w go pro jest ona szklana, a w OV2 jednolity plastik. Za to nad wodą żadna z tych tanich nie dorównuje go pro. zacząłem się zastanawiać czy to faktycznie kształt kulisty tak pogarsza jakość. Odkręciłem tę za go pro i zauważyłem, że ma właściwości powiększające ! Poszedłem z nią do optyka i potwierdził - ale nie pamiętam czy 0,5D czy 1,5D. Nie zauważyłem różnicy w nagrywaniu na powierzchni z obudową i bez obudowy. Więc czy to faktycznie owe dioptrie tak pogarszają jakość ? 

Zamiast tej wypukłej wstawię na próbę zwykłą płaską szklaną. Będzie z tym problem ale może warto .

Z tego co pamiętam to właśnie kształt szkła obudowy gopro 2 robi krecią robotę. Są, a przynajmniej były obudowy (czy jakieś soczewki wymienne?) do niej z płaskim szkłem i różnica w zdjęciach podwodnych była duża.

 

EDYTA 

O takie cuś... http://www.eyeofmineactioncameras.com/category_s/1834.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze szwagrowi mówię, że Niemiec ma do wszystkiego werkzeug, a Polak głowe i ch... i kombinuj ;) Kup najtańszy filtr do aparatu, klej do szyb samochodowych, wywal oryginalne szkiełko z obudowy i przyklej filtr - powinno robić ;) W necie powinieneś znaleźć patenty z samoróbkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie dziś chcę tak zrobić; ale szkiełko od szklarza przycięte, przyklejone prowizorycznie silikonem(?). Chodzi tylko o sprawdzenie. Niestety z filtrów to mam tylko duże średnice - 49mm, a potrzebuję 20mm i 34,5mm.

EDYTA -

Tak wygląda moja przeróbka:

EDYTA 2 - szklarz wytnie dopiero na wtorek, więc wziąłem kawałek szkiełka 3x3cm by jeszcze dziś to sprawdzić. Niestety pierwsze niepowodzenia - nie chciałem już na stałe kleić więc próbowałem glutem na gorąco. Niestety szybko tężeje i powstają nieszczelności. Spróbuję więc na szybko jakimś silikonem klejącym by wytrzymało parę minut, może się uda. Tyle, że leje bez przerwy i nie bardzo się chce wychodzić nad wodę.

post-14330-0-01097800-1403340542_thumb.jpg

post-14330-0-44300500-1403340682_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleić na fest nie chciałem bo to tylko próba, wycięte pierścienie będą dopiero we wtorek i wtedy mogę kleić ostatecznie. Próba dzisiejsza w wodzie wypadła raczej bardzo dobrze ale nie wklejam fotek bo zaraz chcę jeszcze raz zrobić  testy.

 

EDYTA 3

Po pierwszej próbie w wodzie zalałem gorącym glutem ile się dało łączenie szkła z obudową i pod wodę. Moim zdaniem nie było gorzej niż z OVercam OV2 - godzina po 18 bez słońca. Jednak znowu coś poszło nie tak co widać na filmie jak nagle pogarsza się ostrość - to lekkie rozszczelnienie. Niestety nie próbowałem już znowu zanurzać w obawie o uszkodzenie kamerki dlatego fotki z różnych miejsc; ta z butelką po piwie to z go pro, a bez to OV2. 

Fotka z basenu to jeszcze oryginalna osłona.

post-14330-0-85682800-1403371395_thumb.jpg

post-14330-0-68729900-1403371415_thumb.jpg

post-14330-0-63666900-1403371433_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaw orginalne szklo na miejscu i dorób pierscien z płąskim szklem uszczelnianynm n ao-ringu z przodu

 

zrobiełm tak kiedys zmoja gopro 2 i bylo syuper

zreszta jest sporo pokazanych takichprzeróbek na youtube

 

 

powodzenia ;)

 

 

teraz mam 3ke - i jakos c spod wody jest powalająca...

:)

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i stwierdzam że chyba mam jakąś inną kamerkę (gopro 2), robiłem co prawda filmy tylko w odkrytym basenie, nad i pod wodą tak do około 2,5 m głębokości, ale jakość była super (w oryginalnej obudowie wodoszczelnej).

I to zarówno przy przejściach znad wody do podwody jak i odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No niestety same porażki. Cały czas wewnętrzna strona szkiełka paruje. Obudowa nie jest na stałe przyklejona więc dlatego paruje. A ponieważ to testy więc nie mogę przykleić. O ile film dzisiejszy wyszedł bardzo dobrze - nie widać okrągłego pierścienia dobudowanego, o tyle na fotkach już widać. Chyba trzeba go zrobić jako lejek.

 

 

Fotki niestety już zaparowane.

post-14330-0-84194500-1404470737_thumb.jpg

post-14330-0-08279700-1404470689_thumb.jpg

 

Chyba z tą zabawą dam już sobie spokój bo od dłuższego czasu mam inne zachcianki. Pierwsza to kupno nowej kamerki ISAW A2 ACE, A3 jest zbyt droga lub pokrowiec wodoszczelny Dicapac do Olympus C-745 lub najnowszego Canon sx50sh. Niestety do tego ostatniego jeszcze ich nie znalazłem w sieci.

 

E D Y T A - film już odblokowany. W 7 sek widać jak nagle obraz pogorszył się za chwilę kolejne pogorszenie. Ale wydaje mi się, że początek jest extra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnie dokonania - i tak już zostanie. Wydaje mi się, że efekt najlepszy z uzyskanych. Może dlatego, że wykonany kamerką nad , którą długo się zastanawiałem ale w końcu nabyłem. Jest nią ISAW A2 ACE. Niestety model A3 był za drogi jak na moje ostatnie wydatki. 


Ostatnie dokonania - i tak już zostanie. Wydaje mi się, że efekt najlepszy z uzyskanych. Może dlatego, że wykonany kamerką nad , którą długo się zastanawiałem ale w końcu nabyłem. Jest nią ISAW A2 ACE. Niestety model A3 był za drogi jak na moje ostatnie wydatki. 

post-14330-0-03690200-1405165558_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.