Skocz do zawartości

Półmakieta szybowca SZD-12 Mucha 100A - budowa


tomeks

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Na linkach i orczyku jest ster wysokości, (pierwotnie zrobiłem na serwie w ogonie ale przerobiłem bo obawiałem się, że w małych serwach przy tej powierzchni steru będą się urywały zęby), kierunku już bym nie zmieścił tym bardziej, że też musiał bym wprowadzić orczyk gdyż ze względu na kształt kadłuba nie było by ich jak bezpośrednio podłączyć. A ponieważ bowdeny są dwa powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj jesli chcesz bowdeny moga byc ale one za podparte w zbyt małej ilosci punktów - przy obciuazeniu beda wybaczac sie na boki - zero sterownosci i reszta wiadoma - kolega dobrze podpowiada linki załatwia sprawe bo maja mniejszy opór i nie wymagaja podparcia - zycze powodzenia i uwaznie sledze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,bardzo ładnie Ci to wychodzi :D.Mam nadzieje, że mój kadłub od puchatka podobnie wyjdzie.I takie pytanko, czy wręgi wycinałeś i szlifowałeś ręcznie ? Jak tak to jestem pełen podziwu bo po 30 swoich wręgach mam już dość ale pracuje dalej bo takie życie modelarza :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,bardzo ładnie Ci to wychodzi :D.Mam nadzieje, że mój kadłub od puchatka podobnie wyjdzie.I takie pytanko, czy wręgi wycinałeś i szlifowałeś ręcznie ? Jak tak to jestem pełen podziwu bo po 30 swoich wręgach mam już dość ale pracuje dalej bo takie życie modelarza :D.

 

Wycinane za pomocą wycinarki z piłką włosową a obrabiane ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj jesli chcesz bowdeny moga byc ale one za podparte w zbyt małej ilosci punktów

Podparte są na każdej wrędze czyli w praktyce co 17 cm to chyba nie za rzadko? Przynajmniej tak mi się wydaje.

 

kolega dobrze podpowiada linki załatwia sprawe bo maja mniejszy opór i nie wymagaja podparcia

Zdaje sobie z tego sprawę, ale tak jak pisałem wyżej nie bardzo mogłem to w tym wypadku wykonać, a przy dwóch bowdenach działających na przeciąganie efekt wypaczania będzie minimalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym kadłub będzie pokryty? Pytam, bo klepkowo zrobiłem sobie kadłub Discusa i zastanawiam się czym go pokryć. Tym razem mam zamiar uniknąć foli. Zastanawiałem się czy go nie przelaminować + lakier. Mój kadłub ma 1m długości i waży 94g więc chyba mam jeszcze zapas na pokrycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym kadłub będzie pokryty? Pytam, bo klepkowo zrobiłem sobie kadłub Discusa i zastanawiam się czym go pokryć. Tym razem mam zamiar uniknąć foli. Zastanawiałem się czy go nie przelaminować + lakier. Mój kadłub ma 1m długości i waży 94g więc chyba mam jeszcze zapas na pokrycie.

 

Cienki laminat około 30G/m2 + lakier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do bowdenow to ja bym wkleił dla swietego spokoju po kawałku balsy miedzy wregami tak zeby zzredukowac odległosci do jakis 8.5 cm wtedy bedzie juz spokojnie - mysle ze z tym nie bedziesz miał problemow

 

Ale tu są dwa bowdeny w układzie pul pul więc nie wiem po co podpierać je aż co tyle. Tak jak jest zrobione jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dalsza część zmagań z Muchą. Tym razem kabina.

 

SIMG3039.jpg

Kopyto do ramki kabiny

 

SIMG3042.jpg

Kopyto oklejane trzema warstwami polistyrenu 0,25. Warstwy klejone są na rozpuszczalniku nitro.

 

SIMG3048.jpg

Gotowa część ramki po oszlifowaniu i zdjęciu z kopyta

 

SIMG3069.jpg

Gotowa ramka wraz z kopytami

 

SIMG3071.jpg

Szkielet kopyta kabiny na ramce

 

SIMG3077.jpg

Całkiem nie źle będzie to wyglądać ?!

 

Pełna relacja na mojej stronie http://www.bakcyl.systemart.pl/index.html?grp=19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.