Skocz do zawartości

Półmakieta szybowca SZD-12 Mucha 100A - budowa


tomeks

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

tomeks, nie popatrzyłem początkowo skąd jesteś, ale od razu poznałem Waszą Miss Moravę, czy jakoś tak :) i Pirata też :]

to za tydzień widzimy się u nas na zawodach? :D

 

Piotrek_f3j/m, ten Pirat jest z Model-Making z Krosna z tego co się orientuje, zarówno kadłub jak i wycięte rdzenie styro na skrzydła, reszta skończona w "domu", z tego co słyszałem od właściciela w tamtym roku :P

a jeśli chodzi o to jak lata patrz na wyniki z tamtego roku :Dhttp://www.orlik.sacz.pl/giganty_2008.php , dodam, że można było zdobyć 4000 punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Byłem na zawodach i widziałem to cudo-rewelacja!!!!

Oglądałem z bliska i muszę powiedzieć że nasz kolega serce w tą muchę włożył, wykonanie naprawdę super,o locie nie będę pisał bo nie da się tego słowami opisać.

GRATULACJE :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Serdecznie witam!

Jestem pod wrażeniem całości budowy tego modelu .Piękna i staranna robota.Efekt końcowy jest piorunujący.Gratuluję Tobie.Moim zdaniem temat powinien trafić do działu " Makiety szybowców i samolotów polskiej konstrukcji'. Do nazwy dodałbym " i półmakiety".

Przymierzałem się do 'Muchy 100" ale odpuściłem ze względu na wykonanie oszklenia.

Zrobiłem więc "Srokę".Po tej relacji ponownie się "napaliłem" i chętnie bym nabył plany aby nie odkrywać ponownie Ameryki skoro model jest już sprawdzony.Podobał mi się montaż skrzydła.Żeberka miały w części dolnej wypusty. Wycinane były laserem? Ja wykonuję w sposób tradycyjny piłką włośnicowa. Montaż końcówek zbieżnych skrzydeł "Sroki' wykonywałem w pozycji pionowej w szablonach przymocowanych do deski. Podobnie jak wykonywało się to w prawdziwej fabryce oryginałów. Dla modelarza Twoja metoda jest lepsza.Ale bez komputera się nie obejdzie. Hamulce to kupione czy samoróbka? Mam jedną jedyną uwagę do modelu. Trochę wygląd psuje zbyt "mleczna" kabina i latający holender.Wybacz ale tak piękny model musi mieć pilota!

Jeszcze raz gratuluję i pozdrawiam.Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.