Skocz do zawartości

Plus zhackowany ?


-==PEGAZ==-

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamyczek_RC

Ta akcja jest taka że zasięg plusa u mnie jest gorszy z roku na rok kiedyś gadałem nawet w piwnicy teraz w domu strach się obrócić bo jest cyk i po chwili nie zarejestrowano w sieci odradzam więc pod każdym względem . Po 14 latach w sieci plus wiem jedno z roku na rok coraz większe dno od listopada przenoszę wszystkie numery firmowe i prywatne do T-Mobile tam za taka sama kasę mam wsio za friko i jeszcze 3Giga netu wszędzie w Europie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam T-mobile od lat. Wcale nie jest tak różowo, Wasze opinie odbieram wg zasady "wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma". Ten Internet 3Gb to straszna lipa - w epoce smartfonów wystarczy kilka stron przejrzeć, parę maili odebrać i się kończy. A potem jest BARDZO wolno. Z zasięgiem też nie jest dobrze, są miejsca, nawet w Warszawie, gdzie lepiej nie rozmawiać przez telefon - na przykład niemal zawsze zrywa mi połączenie gdy przejeżdżam przez Wisłę po moście Grota. O takich miejscach jak piwnica to nawet nie wspomnę, szkoda zachodu. 

Sam mam umowę ważną jeszcze przez półtora roku, więc nic nie będę mieszał, ale żona już planuje przesiadkę. Nie do Plusa, myśli o Orange i Play. Też trochę na zasadzie "wszędzie dobrze...". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w Play od początku, dobre 7 lat. Kiedyś brak problemów, potem się pojawiły i z zasięgiem i z obsługą klienta.

Teraz jestem w T-Mobile zasięg też kulawy, w domu mam "dziury", rozmawiam głównie przy oknach - na balkonie.

Żona ma plusa i wszystko było ok, do zmiany telefonu. Teraz też ma kłopoty z zasięgiem. Zawsze jak do niej dzwonie

to najpierw poczta głosowa - jak by była po za zasięgiem, a 2 sekundy po tym już przy następnym połączeniu nagle jest sygnał.

A jej telefon cały czas pokazuje, że jest zarejestrowany.

 

Sieć, siecią ale ja mam teorię iż te problemy to kwestia telefonu. Akurat jeśli chodzi o mnie. Nie wiem czy w tych smartphone-ach

montują słabsze nadajniki czy co. Czy to jakieś wbudowane "inteligentne" oszczędzanie energii. Przekonuje mnie to tego 

sytuacja u żony która zmieniła tylko telefon i zaczęły się problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Uwielbiam" takie grzebanie w logo. O ile dotyczy to firm handlowych (w tym również GSM) to pies ich trącał. Natomiast grzebanie w znakach firmowych banków i ubezpieczycieli to debilizm (w moim odczuciu oczywiście). Potem pojawiają się firmy z pięknym logo, w nazwie bank np"superbankdupen" i później lud płacze. Ale jak ma się odnaleźć, jeżeli w ciągu ostatnich 2 lat chyba wszystkie firmy się "przefarbowały".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez te 5 lat w plusie nie zauważyłem pogorszenia zasięgu, ale tak jak pisze kolega mgr, wszystko zależy od telefonu. Polecam zrobić sobie prosty test, żeby się o tym przekonać-przełożyć kartę sim z nowoczesnego smartfona do jakiegoś starszego modelu telefonu. Różnica będzie na poziomie kilku kresek.

 

Z plusa zrezygnowałem ze względu na zbyt wysokie koszty, teraz jestem w nju mobile i jak na razie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus jest gorszy niż 10 i więcj lat temu kiedy miał najnowocześniejszą infrastrukturę i najpewniejszy przesył danych. Zasięg fakt, zależy również od konkretnego modelu telefonu ale w Plus np. robił akcję że dzwonił do obecnych klientów posiadających karty modemowe i pytał czy nie obniżyć transferu miesięcznego danych oczywiście przy zmniejszeniu opłaty miesięcznej. Wiem, bo dzwonili do mnie. To daje do myślenia, było to przed LTE więc pewnie starali się zapewnić transfer danych dla LTE ograniczając obecny transfer poprzez zmniejszenie na umowach gwarantowanego miesięcznego pobierania danych. Plusem jest to, że analizowali transfer danych i dzwnili tylko tam gdzie nie był on ykorzystywany więc w sumie korzyść była i u klienta i operatora. Generalnie każdy operator w jakimś rejonie kuleje z zasięgiem więc telefon trzeba kupować u operatora który oferuje dobry zasięg w miejscach w których głównie przebywamy lub robimy interesy. Oczywiście nawet taka taktyka nie jest niezawodna ponieważ zdaża się, że w miejscach gdzie był super zasięg nagle pogarsza się.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieć, siecią ale ja mam teorię iż te problemy to kwestia telefonu. Akurat jeśli chodzi o mnie. Nie wiem czy w tych smartphone-ach

montują słabsze nadajniki czy co. Czy to jakieś wbudowane "inteligentne" oszczędzanie energii. Przekonuje mnie to tego 

sytuacja u żony która zmieniła tylko telefon i zaczęły się problemy.

Tak mi sie przypomniało jeszcze. Pzestaw tryb sieci na 2G. U mnie np jeśli mam tryb 2G/3G to mam mniej kresek mocy sygnału niż na wymuszonym 2G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz przeniosłem się do Playa i powiem tyle, że jestem mile zaskoczony ( jak narazie).
Umowa na pół roku, internet darmowy właśnie przez pół roku i darmowe rozmowy do wszystkich sieci, a to wszystko za jedyne 39zł.

Na zasięg też nie narzekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.