Jump to content

PT17 Stearman E-Flite


Pioterek
 Share

Recommended Posts

To jest model firmy E-Fly, która specjalizuje się w modelach z napędem elektrycznym, więc napęd dla tego modelu jest już zdefiniowany.

 

Ale jak ktoś się uprze można pobawić się w spalinę, tylko że ten model jest b.trudny do wyważenia (krótki przód), więc nie wiem czy ciężar spaliny tu wystarczy. Model z racji konieczności wyważenia lata na ciężkich pakietach LiFe, z przewymiarowanym silnikiem  i wcale nie było go prosto wyważyć. Mój model nie ma ani grama balastu. Poza tym spalina popsuje wygląd maski modelu która jest bardzo ładna. 

 

 

Łatwo pisać że napęd modelu to porażka, jeżeli samemu się nie spróbowało tego modelu  ;) .

Link to comment
Share on other sites

Film z lotów modelu PT17 Stearman firmy E-Flite

 

 

//świetny start, aż prawie niemozliwy z tak trawnikowej łąki, świetne podejście, szybkość lądowania spora, lądowanie perfekcyjne, moje gratulacje, pozdrawiam

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie to zastosowanie w tym modelu napędu spalinowego to trochę przerost formy nad treścią. Nie mam nic do elektrykow ale wolę napęd spalinowy. A owy model Stearman jest jednym z najładniejszych dwuplatowcow i na pewno kiedyś sobie taki sprawie, oczywiście na jakas benzynke. Pięknie latasz Piotrze! Szkoda że cię nie było na Wilczych...

Link to comment
Share on other sites

Mój model waży 2,05 kg do lotu. Silnik elektryczny zapewnia mu ciąg statyczny 1,95 kg, więc model jest żwawy i startuje również z gęstszej trawy. Nasze lotnisko ma dobrą podbudowę więc koła mimo mimo trawy mają twarde i równe podparcie. Start modelu obowiązkowo z zaciągniętym sterem wysokości. 

 

 

Stearman PT 17 to była bardzo udana konstrukcja łącząca zalety dwupłata ale już z charakterem myśliwca, a przy tym dość przemyślana i trwała. Do dzisiaj lata na świecie ok 1000 samolotów tego typu mimo, że produkcja była wojenna - do pierwszego etapu szkolenia pilotów wojskowych podczas II WŚ. Z racji ładnej sylwetki i atrakcyjnego  malowania  samoloty te biorą udział we współczesnych reklamach  telewizyjnych, nie wspominając o filmach fabularnych - mają filmową urodę. :)  

 

 

Jest dostępny i większy model 1,85 rozpiętości skrzydeł.

 

http://www.greatplanes.com/discontinued/gpma1349.html

Link to comment
Share on other sites

Oglądałem kilka razy PT17-stke z GP i ma dwa skromne minusy... Cena i malowanie nie bardzo. Stearman urzekł mnie kolorem takim jak ty masz :)

 

No to musisz zdobyć plany i samemu wystrugać albo ktoś Ci zwektoryzuje i wytnie.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.