Jump to content

wycinanie laserem - Bydgoszcz lub Polska


Dragon_X
 Share

Recommended Posts

Witam,

Czy znak ktoś firmę/osobę wycinającą laserem w sklejce lub balsie w Bydgoszczy lub okolicach, lub czy może ktoś polecić dobrą i niedrogą firmę wykonującą takie usługi ?

Jeszcze pytanie, czy materiał trzeba dostarczyć samemu, czy zakupuje go wykonawca i dolicza do kosztów zlecenia?

Dziękuję i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Co Wy mówicie. Lekką ręką znalazłem i korzystałem z usług dwóch firm w Gliwicach, które wycinają w balsie, drewnie. Koszt różnie i zależny od tego ile laser musi pracować, jaki dystans wyciąć. Cena za balsę to chyba około 4-6 zł za 1 metr pracy lasera. Problem w tym że dla takiej firmy zlecenie wycięcia czegoś w balsie to żadna robota.

Link to comment
Share on other sites

Ja wszystkie swoje wycinam w firmie Barwy Reklamy w W-wie.

 

Ceny (jak dla mnie) dobre.

Jakość - ja jestem bardzo zadowolony

 

Pan Andrzej Winogrodzki wycina dosyć dużo modeli (także dla Sławka), więc doskonale wie o co chodzi.

 

Kontakt już masz, więc nie dubluję

Link to comment
Share on other sites

Zazwyczaj kupuję sam.

 

Kiedy kupiłem balsę 6mm i była miejscami twarda i kiepska do wycinania.

Potem rozmawiałem z p. Andrzejem i powiedział, ze balsa powinna być równomierna, bez sęków. On zazwyczaj robi próbę w jednym z rogów, ustawia siłę lasera.

Jak trafiają się twarde miejsca lub sęki - laser może tego nie dociąć.

Po tej jednej desce 6mm już zwracałem uwagę podczas wybierania materiału w sklepie i od tego momentu nie miałem żadnych problemów.

 

Od czasu do czasu jak ma dużo do cięcia to sam podjeżdża po materiał.

Niemniej jednak rzadko, bo zazwyczaj robi jakieś wyklejania, grawerowania, dość duże projekty, więc czasu ma zazwyczaj mało.

Musiałbyś bezpośrednio podpytać.

 

EDIT:
Co do cen: ja słyszałem o ok 65-70 PLN za godzinę cięcia (niestety nie za metr).

Przesyłając pliki dostawałem indywidualną wycenę.

Link to comment
Share on other sites

Podstawą do skrócenia czasu pracy lasera a co za tym idzie i ceny za cięcie jest optymalizacja formatek. Polega to na tym że jeżeli mamy dwie długie listwy balsowe to możemy je przytulić do siebie krawędziami a następnie usunąć jedną z linii wspólnych. Laser nie będzie musiał ciąć dwukrotnie tej linii a przy np dźwigarze to około 50-60 cm. Mając na uwadze dodatkowe spływy, natarcia to już mamy 1,5m cięcia mniej co przy cenie cięcia  6zł/m daje oszczędności już odczuwalne. Kolejną sprawą jest łączenie linii w polylinię. Jeżeli tego nie zrobimy to okrąg będzie się składał z kilkunastu prostych które laser będzie traktował jako oddzielne kreski. Wtedy zaczyna się taniec głowicy po całej formatce a jeżeli takich obiektów jest więcej to zamiast ciąć formatkę 15 minut będzie ją ciął 60 minut. Jak widać bardzo dużo zależy od przygotowania plików. Pan Andrzej wie że jak dostaje formatki ode mnie to już bardziej zoptymalizować się ich nie da.

 Oczywiście zostaje sprawa offsetów, większość laserów ma je różne. Ja metodą prób i błędów ustaliłem te offsety sam.

Link to comment
Share on other sites

dziękuję wszystkim za odpowiedzi, szczególne podziękowania kieruję do Pana Sławka. Pana wskazówki są bardzo pomocne. Pan Andrzej pisał, że ma swoje materiały, więc odpada koszt wysyłki do firmy wycinającej.

Panie Sławku, mam pytanie, jeśli przytulę do siebie dwa elementy jak wygląda kwestia wymiarowania, bo jakiś ubytek zapewne będzie? czy trzeba wymiar zwiększyć o wartość tego ubytku czy cięcie jest tak cienkie, że jest to wartość pomijalna?

Link to comment
Share on other sites

Na logikę to dopiero przy obróbce w Camie wprowadzasz ofset lub promień narzędzia. Rysowanie pomniejszone lub powiększone o te wartości to troszkę droga naokoło. Jak przytulisz 2 krawędzie do siebie to z rysunku z realnymi wymiarami wyjdą nici. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.