Skocz do zawartości

Regulator redox 20A


rafi77480
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów. Przygoda z modelarstwem RC rozpoczęta, niedawno dotarł nowy sprzęt i pojawiły się pierwsze kłopoty.

 

Problem tkwi w regulatorze przynajmniej tak mi się wydaje. Bawiąc się elektroniką postanowiłem przeprogramować regulator za pomocą karty, zmieniłem ustawienia i podłączyłem wszystko do odbiornika. Niestety po uruchomienia nadajnika i odbiornika silnik przestał działać, nie wydaje żadnego dźwięku, serwa działają, regulator podpięty pod trzeci kanał, zero reakcji silnika. Przywrócenie ustawień fabrycznych regulatora za pomocą karty nic nie pomaga. Oczywiście programowanie regulatora z drąga jest niemożliwe, brak jakiejkolwiek reakcji regulatora,silnika.

 

Obawiam się że trzeba będzie dokonać ponownego zakupu regulatora lub silnika, a może są jeszcze jakieś inne sposoby reanimacji o których nie wiem.

Wszelkie  pomysły lub sugestie mile widziane  .

 

Aparatura Turnigy 9x

Silnik Emax GF 2210/30

Regulator redox 20A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu regulatora muszą wydobywać się różne dźwięki z silnika, jeżeli nie to sprawdź podłączenie (środkowy przewód z regulatora do środkowego przewodu z silnika) tak napisali w instrukcji. Nowy sprzęt, poustawiaj swoje MODE 1,2,3,4 i sprawdź czy w aparaturze masz odblokowany gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Turnigy 9X jest jakoś tak że możesz sobie zablokować sobie jakiś kanał którego nie używasz ale to chyba nie jest powodem skoro silnik nie wydaje żadnych dźwięków.Po podłączeniu powinien pikać, pomacaj, poprzeciągaj styki prądowe, spróbój lekko wyciągać przewody z regulatora celem sprawdzenie połączenia, jak kupowałeś w abc-rc to nie powinno być problemu z reklamacją, mogą Ci nawet wysłać nowy za free jak będziesz grzeczny ;)


Chociaż Pan napisał że przestać działać, czyli działał ? To połączenie pewnie jest ok :/


Spróbuj ustawić zakres pracy drążka.


 

 

Czy po podłaczeniu pakietu regulator wydaje jakiekolwiek dźwięki?

To zwoje silnika wydają dźwięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden piknięcie i lekkie drgnięcie silnika nic poza tym.

 

Drga jak by miał ochotę ruszyć czy np. co 1sek ?

 

Trymery sprawdziłem we wszystkich możliwych ustawieniach.

Przypomniałem sobie że wcześniej zrobiłem twardy reset aparatury, czy to może mieć jakiś wpływ na regulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.