Skocz do zawartości

Ostro spuchnięty Li Pol


Athen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem i to nie mały. Wydaje mi się że mój Li Pol zaszedł w ciążę... Leżały sobie przez około miesiąc w szufladzie i nie wiem co tam robiły :D

 

Teraz do rzeczy, mam dwa pakiety jeden redoxa a drugi jakiś "chińczyk" z zestawu RTF. Po przeleżeniu około miesiąca w szufladzie (cały czas były naładowane do pełna) poszedłem polatać. Byłem bardzo zdziwiony gdy po wylądowaniu "chińczyk" był tak gorący że można by było jajko usmażyć, mało tego był prawie okrągły (jak beczka). Był tak gorący że odkleił się od niego ten rzep na którym jest mocowany. Po lataniu na redoxie nie było praktycznie żadnych oznak-lekko się zaokrąglił i był troszkę ciepły ale ciepły po lataniu zawsze był ciepły. Wróciłem do domu i naładowałem obydwa. Na następny dzień "chińczykowi" zeszło troszkę opuchlizny a redox wrócił do normalnego stanu. Po ponownym lataniu ta sama śpiewka z "chińczykiem" a redox już normalnie - nic mu nie było.

 

1. Co u diabła się stało z "chińczykiem"?- bo przecież nie zaszedł w ciążę :D

2. Odchudzić pewnie się go nie da, ale może jednak?

3. Czy bezpiecznie jest go używać czy najlepiej kupić nowy?

 

Uprzedzając oburzenia że nie szukałem nic w necie. Szukałem tylko wszędzie piszą co innego ;/

 

Zdjęcia "chińczyka" po drugim lataniu:

http://imgur.com/a/ngfvk

 

Pozdrawiam Athen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)
Po lataniu na redoxie nie było praktycznie żadnych oznak-lekko się zaokrąglił i był troszkę ciepły ale ciepły po lataniu zawsze był ciepły. Wróciłem do domu i naładowałem obydwa. Na następny dzień "chińczykowi" zeszło troszkę opuchlizny a redox wrócił do normalnego stanu. Po ponownym lataniu ta sama śpiewka z "chińczykiem" a redox już normalnie - nic mu nie było.(...)

 

Wg mnie, to najzwyczajniej zarzynasz pakiety. Podaj dane swoich pakietów i silnik z regulatorem, z którym je używasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak to czasem jest z tymi chińczykami. Domniemywam że problem tkwi w braku traktowania pakietów do przechowywania programem stroge.

Natomiast mój pakiecik Nano-tech Turnigy po pół roku leżakowania od zakupu, nie używany, po prostu leżał jak fabryka go dała, też spuchł i to bajecznie bo zwiększył swoja objętość o 1/5 !  To się nazywa jakość!

z 13,96mm urósł do 17,70 mm :)

 

Próbowałem uchwycić to telefonem....

IMG_20141111_163237.JPG

 

Edit:

Andrzej też może mieć rację. A że pakiety poleżały naładowane to w tym czasie straciły trochę na wydajności prądowej i efektem jest puchnięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7e9eb8db23dcc1a8788fab546f458923.jpg

 

Redox miał mieć takie same parametry jak fabryczny, fabryczny ma chyba 1600mAh. Silnik - nie mam pojęci - z zestawu RTF Pioneer 1400

 

Co znaczy że zażynam? Nie latam cały czas full gaz itp.

 

Właśnie wróciłem z latania. Redox bez zarzutów za to "chińczyk" po nie całych 10min rozładował się. Ponad to jak latałem na "chińczyku" samolot nie miał takiego kopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Chińczyk" jest z zestawu RTF, jest cały czarny nic na nim nie jest napisane. Jak kupowałem to Redox miał mieć takie same parametry jak ten (tylko pojemniejszy miał być). Na podstawie tego wnioskuję że ma takie samo jak redox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Chińczyk" jest z zestawu RTF, jest cały czarny nic na nim nie jest napisane. Jak kupowałem to Redox miał mieć takie same parametry jak ten (tylko pojemniejszy miał być). Na podstawie tego wnioskuję że ma takie samo jak redox.

 

W swoim zestawia miałem również "noname" za to posiadał napis 3S 1300mA/h. Umarł po kilku lotach, i za każdym razem puchł z gorąca. Przy 35C 2200mA/h pakiet po locie zimny.

Oddaj lepiej ten pakiet "noname" do utylilzacji, a już na pewno nie trzymaj go "w szufladzie" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oddaj lepiej ten pakiet "noname" do utylilzacji, a już na pewno nie trzymaj go "w szufladzie" :)

 

Po prostu wyrzucić go do takiego pojemnika w sklepie, czy trzeba jakoś cyrkować?

 

Jak nie w szufladzie to gdzie proponujecie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spuchnięte lipo rozładuj funkcją "storage", zabezpiecz wtyczkę przed zwarciem owijając taśma izolacyjną lub srebrną lub jakkolwiek sensownie, ja jeszcze zabezpieczam przed przebiciem owijając tekturą i zaklejając i do pojemnika sklepowego. Spuchnięte pakiety przechowuję w torbie na pakiety a odkąd nie przechowuję naładowanych tylko rozładowuję do napięcia przechowywania jeżeli nie latam nazajutrz to bardzo rzadko zdarza się spuchnięcie.

 

http://www.nastik.pl/torba-pakiety-lipol-300x230mm-p-1702.html

http://www.nastik.pl/torba-pakiety-lipol-18x8x6cm-p-5516.html

 

(w hobbykingu są tańsze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym go rozładował pod kontrolą do 3 v. (rozładowane pakiety sie raczej nie palą - na pewno rzadziej ) opakował folią i oddał do punktu utylizacji. Jeżeli chcesz go wyrzucić do pojemnika ze zużytymi bateriami to przeczytaj czy dopuszcza ogniwa litowe. Osobiście oddawałem kiedyś w punkcie gsm. Utylizują pakiety li-ion z telefonów. Lipo też przyjmowali. Specjalnie oznaczony pojemnik -przy czym wyrzucany pakiet miał mieć zaizolowane kable i i sam znajdować się w reklamowce /torbie.

P.S: Zrezygnuj z obu pakietów. Wiem że szkoda, ale nie ryzykuj. Szkoda modelu/zdrowia/domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, stroge to po prostu sprowadzenie cel pakietu do napięcia przeznaczonego do przechowywania. Jeśli mamy powyżej  3.8 V to ładowarka rozładowuj a jak mamy poniżej 3.8 V to ładuje pakiet.

 

Podejrzewam, że u kolegi przyczyną puchnięcia pakietów może być ich zbyt głębokie rozładowanie podczas użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.