Skocz do zawartości

Dynaflite "Bird of Time" 3m


TeBe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Świetny flegmatyk ? czy kolega latał Birdem kiedykolwiek ?

 

Gdybyś zechciał przeczytać co pisałem w poprzednich postach to byś zauważył, że tej wiedzy nie wyssałem z palca.

Moje doświadczenie może nie jest duże, ale na tyle wystarczające aby rozróżnić dynamiczny model od modelu jakim jest BOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chce kupić sobie model do spokojnych lotów, to mogę jedynie polecić.

 

Trzeba zaznaczyć, że do bardzo spokojnych lotów :) Lecąc tym modelem jest czas kawy się napić, szczanie zaliczyć, a przy bezwietrznej pogodzie i to drzemkę można sobie uciąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki w Radawcu nie sprzyjały oblotowi, ale jednak oblot nastąpił. 1 rzut z ręki bez silnika i jeden krótki lot. Pilotem oblatywaczem był Bartek, ja tylko rzucałem  :D

Więcej wrażeń po kolejnym oblocie, co nastąpi mam nadzieję w tym tygodniu. Muszę jednak uruchomić te hamulce, bo lądować za bardzo nie chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w uzupełnieniu, to największe problemy w oblocie po remoncie mieliśmy z ustawieniem statecznika poziomego płytowego. Na aparaturze były 4 ręce ;) A że model jest wiekowy, to statecznik poziomy nie ma profilu symetrycznego, tylko obie połówki są "lekko wygłe". Choć zapewne "de domo" były symetryczne. Zdecydowałem, że płaskie będzie na górze i było trochę paniki. Do piątkowego oblotu #2 założę odwrotnie i wyzeruję trym. Oczywiście zacznę od lotu szybowego z ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.