Skocz do zawartości

Dynaflite "Bird of Time" 3m


TeBe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się, dołączyłem do zacnego grona posiadaczy motoszybowców.  Nabyłem od Kolegi forumowego tego ptaszka. Jedzie do mnie już drugi dzień Pocztą Polską i dojechać nie może. Jak tylko dojedzie to wstawię fotki i będę miał dużo pytań. Model wykonany jest z wersji KIT, czyli z balsowym kadłubem, dodatkowo ma spoilery, ale niedziałające, będę uczynniał.

 

I na koniec ciekawostka, przymierzałem się od dłuższego czasu do wersji ARF, ale nigdzie w PL nie było. Dzień po transakcji wchodzę do pewnego sklepu modelarskiego w Warszawie, a tam na półce leży Bird ARF. Okazało się, że na stronie jest niedostępny, bo coś im się podziało z systemem sklepu internetowego  :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i dobrze, że nie znalazłem tego ARFa? Za stówkę więcej mam model zrobiony przez doświadczonego modelarza, w prawie pełni wyposażony, z lotkami i spoilerami. Przed zakupem dostałem zdjęcia z budowy, bardzo ładnie zrobiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłka nadeszła. Jest duuuuży....

 

15817405476_b837c3ac29_c.jpgP1040088 by TeBeWAW, on Flickr

 

Widać po nim lata służby, ale ogólnie jest w stanie dobrym. W zimowe wieczory trzeba będzie:

- wykonać remont napędów, bo luzy ma okrutne

- tu i ówdzie zdjąć folię i zrobić inspekcję podejrzanie miękkich miejsc

- uruchomić spoilery 

- zrobić renowację kadłuba

- zrobić ogólne spa i makijaż  ;)

 

Obecne wyposażenie (zmieniać nie zamierzam):

- silnik  MEGA ACN 22/30/3  

- śmigło 12x6

- regulator Dualsky 40A

- serwa Tower Pro MG16R 4 sztuki

 

15655713678_99ac6072bb_c.jpgP1040089 by TeBeWAW, on Flickr

 

15817406516_0d6d96fd4f_c.jpgP1040090 by TeBeWAW, on Flickr

 

15655886190_c672b5bc01_c.jpgP1040091 by TeBeWAW, on Flickr

 

Model chyba kiedyś miał sterowane kółko ogonowe, bo są resztki mocowania i obudowa bowdena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny silnik.Miałem taki w troszkę większym F3j, 3.2m. Niezła rakieta no i prądożerny. Na 3s 2600mah i łopatkach 12x6 Graupner starczał na jakieś7 min pełnej pracy napędu.

Czym są te spojlery w modelu?

To hamulce. BOT w oryginale jest sterowany tylko kierunkiem i wysokością, a że ma niezłą doskonałość, więc bywały problemy z precyzyjnym podejściem do lądowania. Dodano hamulce, jak w prawdziwych szybowcach. Moda na klapy, klapolotki i inne "butterflaje" nastapiła później- to taki znak czasu, ale ciągle użyteczny, nawet jak lotki są.

Za mną też, od trzydziestu lat ten niedościgłe nostalgiczny kształt chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na warsztacie BOT wykonanego z zestawu lecz mocno zmodernizowanego konstrukcyjnie i wyposażonego dodatkowo w lotki i klapy do lądowania...

Noooo- fajny! Jak bym robił, to też w tym kierunku, bo w tej pierwotnej postaci, to taka duża A-dwójka trochę, tyle, że sterowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na koniec ciekawostka, przymierzałem się od dłuższego czasu do wersji ARF, ale nigdzie w PL nie było. 

 

To wersji KIT nie można już nigdzie u nas dostać (dostałem info od jednego ze sklepów że możliwe że już nie wróci bo jest problem z dostępnością), ARF jest raczej dobrze dostępny...

Ja już mam zamówione plany z rcrevue - chętnie zobaczę zdjęcia z Twojej relacji remontowania Ptaka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.