Skocz do zawartości

Kto lata na 2,4GHz???


Slawek_9000

Rekomendowane odpowiedzi

To są dwa różne systemy i niestety ale nie da się ich połączyć, przekonałem się na własnej skórze. DSSS ma pasmo przenoszenia DSM i DSM2 a FHSS ma FSS.

Producenci zadbali o to żeby ich nadajniki były tylko kompatybilne z ich odbiornikami.

 

O to chodzi, że Corona robi odbiorniki w obydwu systemach, a pytanie jest o moduł - czy nadaje i binduje z każdym systemem, czy moduły też są w danym systemie.

 

"V1 is FHSS and V2 is FHSS or DSSS (user slected choice to Boind method)

V2 has 2 submodels, it's FHSS and DSSS."

 

A z powyższego komentarza wnoszę, że moduł nadawczy w wersji v2 może współpracowa z systemem Corona FHSS i DSSS.

Pytanie czy są to brednie czy faktycznie tak jest: Czy ktoś to miał możliwość sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 302
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

A ja kpiłem moduł z odbiornikiem na allegro w dobrej cenie, jak przyjdzie to go potestuję i jak bedzie wszystko ok. to może będę zainteresowany dodatkowymi odbiornikami. Tak więc jak nie znajdziesz wcześniej nabywcy może ubijemy interes. Ale to przypomnę sie za jakiś czas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw corony w systemie fhss (tak bynajmniej odpowiedział sprzedawca na zadane pytanie), okaże się jak przyjdzie,

 

No i zestaw doszedł do mnie. Cóż mogę powiedzieć - jakość nie powala, na razie nie uruchamiałem, jak się pobawię to coś napiszę. Będę wsadzł do sanwy vg6000

 

No i po pierwszym teście :( i niestety porażka. Jakość w wykonaniu Corony to "Jakoś". Niby jkoś działa ale nie tak jak powinno, po zbindowaniu serwa szarpią (wszystkie na raz) mniej więej raz na 2 sekundy szarpnięcie. Jakieś rady (oprócz wyrzucenia do śmietnika)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Raczej nie ma różnic które by uniemożliwiały zamianę modułu na 2,4GHz dlatego że np. moduł Jeti TF pasuje do nadajników Optic 6,Eclipse 7,Prism 7 czyli moduł Assana X8F który pasuje do Optica lub Eclipsa będzie działał z Prismem.

Oczywiście to moja teoria i wymaga jeszcze sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam

Nieco pośrednio dochodząc do informacji.

Na stronie Hitec RCD, podają, że moduł Hitec Spectra (z syntezą) pasuje zarówno do Optic, do Eclipse, jak i do Prism. Tak więc moduły 2.4GHz, których wyprowadzenia pasują do Optica i Eclipse, będą pasowały do Prism.

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latałem najpierw kataną z Atrexu na JR12 z odbiornikiem AR6200. Specjalnie odlatywałem daleko, że ledwo widziałem model. Brak jakichkolwiek oznak zakłóceń czy tracenia zasięgu. Następnie na takim samym odbiorniku latałem zimą w hali - również brak zakłóceń. teraz latam extrą 330 o rozpiętości 330 cm z odbiornikiem R1221 z trzema satelitami i jak na razie żadnych problemów. W kadłubie są półki węglowe, wzmocnienia węglowe i jakoś to nie wpływa na pracę odbiornika. Instalacja zapłonowa też nie przeszkadza.... testy trwają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam,

od kilku miesięcy latam na 2,4 GHz róznymi modelami z róznymi odbiornikami Futaby (TX- Futaba MZ14 system FAAST). Od najmniejszego 4 kanałowego po 14 kanałowy w dużym modelu z silnikiem benzynowym. Nigdy nie miałem najmniejszych problemów z zakłóceniami i sterowaniem modeli w tym paśmie. Wczoraj po zatankowaniu modelu Pipera o rozpiętości 3 m włączyłem zasilanie i tak jak zawsze odbiornik zalogował się pokazująć świecenie diody na zielono. Po włączeniu ssania z radia silnik pyrknął i rozpocząłem jego dalsze uruchamianie. I w tym momencie stało się coś dziwnego.Odbiornik sie wylogował, model nie reagował na radio. Kilkakrotnie usiłowałem ponownie zalogować odbiornik poprzez użycie przycisku ,,easy link''.Na chwilę odbiornik logował się po czym po kilku sekundach ponownie zapalała się czerwona dioda i nie było żadnej reakcji. Zaskoczony takim zachowaniem się zestawu TX-RX uznałem, że nastąpiło jakieś uszkodzenie. Nie miałem innego odbiornika ani modułu do nadajnika aby sprawdzić przyczynę braku komunikacji. Za pół godziny pomnownie właczyłem radio i wszystko wróciło do normy. Po kilkunastu minutach prób podjąlem próbę startu.Jednak pęknięte koło nie pozwoliło mi na latanie. Za godzinę w miejscu oddalonym od poprzedniego o 30 km wymieniłem uszkodzone koło i wykonałem kilka poprawnych lotów. Żadnych problemów z radiem nie stwierdziłem. Ten przykład pokazuje, że musiał wystąpić jakiś chwilowy bardzo mocny sygnał zakłócający w paśmie 2,4 GHz.Całe szczęście, że model wtedy był na ziemi. Ale jest to przestroga. Zanaczam, że nie było żadnych kłopotów z zasilaniem. Używam dwóch ogniw Li-Po i Power Box-a. Pewnie teraz trudno będzie dociec przyczyny.Jedyną możliwością będzie pomiar pasma przy pomocy analizatora widma. Czy ktoś z Was miał podobne objawy?

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku , musi być inna przyczyna.Zeby zakłucić twój nadajnik potrzebne były by olbrzymie moce .Jeżeli załozymy że Twój nadajnik byłby 1m od odbiornika a urządzenie zakłucające 1000m to potrzebna moc 1 000 000 razy wieksza od Twojego nadajnika który ma 0,01W.Wierz mi ze 10KW na tym paśmie jest mało prawdopodobne , zresztą 1KW też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.